فقط حقایقی در مورد EFA ها · سارا پترنل


مگر اینکه زیر صخره زندگی کرده باشید ، احتمالاً یکی از اعضای خانواده ، دوست ، پزشک یا حتی بربر قهوه محلی به شما گفته است که باید مکمل روغن ماهی مصرف کنید. این روزها همه متخصص روغن ماهی هستند.

اما ویژگی روغن ماهی چیست؟
آیا واقعاً همه از آن سود می برند یا می تواند یک ظرف باشد؟
آیا در صورت ابتلا به بیماری هاشیموتو مصرف روغن ماهی به شکل دیگر بی خطر است؟
و مهمترین سوال: آیا برای شما مناسب است؟

روغن ماهی بسیار گیج کننده است ، به ویژه هنگامی که این اصطلاح به جای امگا 3 و حروف اول مانند DHA و EPA استفاده می شود.

بنابراین اگر تا به حال فکر کرده اید که کل روغن ماهی … خوب ، ماهی ، (متاسفم ، مجبور بودم این کار را انجام دهم) ، شما به مکان مناسب آمده اید.

چرا ممکن است به روغن ماهی احتیاج داشته باشید حتی اگر نیاکان شما به آن نیاز نداشتند؟

تقریباً تا زمانی که انسان وجود داشته است ، ما در نزدیکی اجسام آبی زندگی کرده ایم: اقیانوس ها ، خلیج ها ، چشمه ها ، رودخانه ها و غیره.

آب یعنی زندگی. ما آن را می نوشیم ، در آن می شویم ، از آن غذا می گیریم.

اما با تکامل فناوری (به ویژه در 120 سال گذشته) ، انسانها از تجمل دور شدن از آب برخوردار بوده اند. (بسیاری از ما هنوز به دلیل زیبایی و راحتی آن جذب آن می شویم ، اما در این مورد این نکته حائز اهمیت است.) ما راه هایی را برای بدست آوردن آنچه نیاز داریم از آب بدون نیاز به زندگی در نزدیکی آن ابداع کردیم.

ما در حال حاضر راههای زیادی برای انتقال آب به هر نقطه از جهان که ممکن است زندگی کنیم ، در اختیار داریم. غذا از آب می تواند بسیاری ، بسیاری از متر تحویل داده شودiles (این یک مشکل کاملاً متفاوت است) ، اما آب تازه و سرد و ماهی روغنی می تواند در تازه ترین شکل های آن بسیار گران باشد.

ناگهان ، با دور شدن بیشتر افراد از آبهای بدن ، غذاهایی که توسط نسل های مختلف خورده شده بود ، در رژیم غذایی کمتر منظم شد و در بسیاری از موارد لزوماً دیگر “غذای سالم” نبود.

چرا غذاهای دریایی امروزه کمتر سالم هستند؟

یکی از بزرگترین نگرانی ها در میان غذاهای حوزه آب ، آلودگی ناشی از فلزات سنگین منتشر شده در هوا (ناشی از سوزاندن ذغال سنگ ، استخراج معادن ، پالایش نفت و موارد دیگر) است.

بیشتر) و در آب (کشاورزی ، ماهیگیری و رواناب دام). حتی فلزات سنگین موجود در هوا نیز به آب ختم می شوند.

یکی از بزرگترین فلزات سنگین که باید نگران آن باشید جیوه است. در حالی که مقدار جیوه موجود در ماهی اندک است ، به مرور در ماهی و انسان تجمع می یابد. جیوه به ویژه در بین گونه های بزرگتر ماهی نگران کننده است – و بدن انسان به سختی می تواند آن را از سیستم های ما خارج کند.

تجمع طولانی مدت جیوه می تواند مستقیماً بر مغز تأثیر بگذاردباعث مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، اوتیسم ، آلزایمر ، پارکینسون و اختلال در مهارت و مهارتهای حرکتی خوب می شود. سطوح بالای جیوه در زنان باردار نیز می تواند بر رشد مغز جنین تأثیر می گذاردبه

زنان باردار به طور کلی از مصرف جیوه با توجه به مصرف برخی ماهی ها آگاه هستند لیست غذاهایی که به دلیل سمیت احتمالی باید از آنها اجتناب کرد.

اما این بدان معنا نیست که ماهی ها به اصطلاح از روی میز خارج شده اند.

در واقع ، هنوز باید بخشی از رژیم غذایی سالم باشد. گام هایی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از دریافت مقدار ایمن ماهی که به شما امکان می دهد از مزایای آن استفاده کنید اما از سمیت جلوگیری کنید ، استفاده کنید.

اما بیایید ابتدا بررسی کنیم که این مزایا چیست.

روغن ماهی برای قلب و مغز

بدون شک ، مزایای سلامت مغز و قلب شناخته شده ترین دلایل مصرف روغن ماهی است.

قفسه های Costco دارای بطری های اضافی بزرگ با قیمت ارزان هستند ، اما آیا اکثر مردم حتی می دانند که در مکمل های روغن ماهی خود باید به دنبال چه چیزی باشند؟

تنزل علم پشت روغن ماهی و امگا 3

ابتدا درک چربی سیاه در ماهی بسیار مهم است.

چربی ها یا اسیدهای چرب بر اساس اشباع یا غیر اشباع بودن دسته بندی می شوند. چربی های اشباع شده که از حیوانات غیر ماهی به دست می آیند فقط دارای پیوندهای تک در زنجیره اسیدهای چرب خود هستند. این چربی ها در دمای اتاق (کره ، گوشت خوک ، روغن نارگیل ، قیمه) جامد هستند.

چربی های اشباع نشده ، عمدتا از ماهی ها و گیاهان ، حداقل یک پیوند دوگانه در زنجیره خود دارند و در دمای اتاق مایع هستند.

به آنهایی که بیش از یک پیوند مضاعف دارند ، چربی های چند غیر اشباع گفته می شود. این گروه امگا 3 بخشی از آن است.

واژه امگا 3 به جایی اشاره می کند که در زنجیره اسیدهای چرب اولین پیوند دوگانه وجود دارد. (برای هر دانشمند علمی مانند من در خارج ، این سومین اتصال از انتهای امگا است.)

سایر چربی های اشباع نشده شامل امگا 6 ، امگا 9 و امگا 7 است. توجه به این نکته بسیار مهم است که اکثر چربی ها و روغن ها ترکیبی از انواع اسیدهای چرب هستند ، اما بیشتر چربی ها ، مانند امگا 3 در روغن ماهی را دارند.

امگا 3 ضروری است

با وجود چربی های فراوان ، مهم است بدانید دو دلیل اصلی تمرکز زیاد روی اسیدهای چرب امگا 3 (نوعی که تقریباً بیشتر در ماهی یافت می شود) وجود دارد.

اولین دلیل اهمیت و توسعه رابطه چربی ما در طول نسل است. مانند ما ، اجداد ما چربی های خود را از منابع مختلفی از جمله امگا 3 و امگا 6 دریافت کرده اند. اما برخلاف ما ، اجداد ما به طریقی غذا خوردند که نسبت امگا 6 به امگا 3 آنها 1: 1 بود یا حتی ، بسته به محل زندگی آنها ، 1: 2.

اما در حال حاضر ، با رژیم غذایی استاندارد آمریکایی ، (دلیلی وجود دارد که مخفف آن SAD است) ما بیشتر شبیه 15: 1 می شویم. وقتی به منابع امگا 6 نگاه می کنیم ، این امر به راحتی قابل درک است: گلرنگ ، ذرت ، سویا ، پنبه و روغن های آفتابگردان

این نوع روغنها روغنهای بسیار فرآوری شده هستند و قبل از برخورد به قفسه های مواد غذایی مراحل تولید را طی می کنند. روغن های امگا 6 می توانند هیدروژنه یا تا حدی هیدروژنه شوند ، بنابراین غذاها می توانند برای مدت طولانی دوام داشته باشند و بنابراین تهیه و فروش آنها بسیار ارزان است ، اما وجود و مصرف بیش از حد آنها نسبت امگا ما را کاملاً تغییر می دهد. تا زمانی که در نظر نداشته باشید که امگا 6 به طور کلی ضد التهاب است ، چنین مشکلی به نظر نمی رسد.

اگر مدتی است نوشته های وبلاگ من را دنبال می کنید ، می دانید که در مورد بیماری های خود ایمنی التهاب نام بازی است و کنترل آن پادزهر است.

بنابراین دلیل دوم ضروری بودن اسیدهای چرب امگا 3 این است که به معنای واقعی کلمه ضروری هستند. چربی های ضروری چربی هایی هستند که بدن ما نمی تواند آنها را بسازد.

ما این توانایی زیبا را برای تبدیل چربی ها به چربی های مورد نیاز خود داریم ، اما برخی از آنها را نمی توانیم ایجاد کنیم. این شامل امگا 3 … نوع است.

اگر با تمام امگا تالک به اندازه کافی گیج نشده اید ، در واقع سه نوع مختلف چربی امگا 3 وجود دارد: آلفا لینولنیک اسید (ALA) ، ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA).

ما نمی توانیم ALA بسازیم و باید آن را از غذا دریافت کنیم. اگر آن را از طریق غذا دریافت کنیم ، می توانیم ALA را به DHA و EPA تبدیل کنیم. اما نه خیلی خوب.

در بهترین حالت، 10-20٪ ALA به EPA و DHA تبدیل می شودبه و آیا شما با تبدیل رقابت می کنید؟ اسیدهای چرب امگا 6. (اوه وای ، نه این بچه ها دوباره!)

خواص روغن ماهی:

اکنون که می دانید چرا دریافت اسیدهای چرب امگا 3 از روغن ماهی مهم است ، بیایید مطمئن شویم که دقیقاً می دانید که آنها برای بدن شما چه کار می کنند.

DHA برای عملکرد مغز ضروری است. در حقیقت، 9 تا 12 درصد از وزن مغز ما از DHA تشکیل شده استبه همچنین شناخته شده است که از عملکرد شناختی و رشد مغز نیز پشتیبانی می کند غشای گیرنده نوری در چشمبه

من طرفدار مکمل هستم اسیدهای چرب امگا 3 برای کودکان مبتلا به علائم ADHDبه

چرا؟ برخی از مطالعات نشان می دهد که ADHD و کمبود امگا 3 علائم مشترکی دارند.

DHA نیز گیرنده های هورمون را فعال می کند و نشان داده شده است که خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

EPA نیز به ویژه ضد التهاب است سطح تری گلیسیرید را کاهش داده و از تجمع کلسیم در عروق خونی جلوگیری می کندبه

هر دو DHA و EPA در مبارزه با التهاب و تقویت خلق و خو خوب هستند.

امگا 3 برای کم کاری تیروئید و هاشیموتو

البته سوال بزرگ بعدی این است که آیا این چربی ها برای افرادی که دارای بیماری های تیروئیدی مانند کم کاری تیروئید و بیماری هاشیموتو هستند مفید هستند؟

همانطور که می توانید پس از آگاهی از مزایای اسیدهای چرب امگا 3 تصور کنید ، پاسخ کوتاه بله است.

به دلیل نقش آنها در مبارزه با التهاب حاوی امگا 3 روغن ماهی می تواند به جلوگیری از شعله ور شدن کمک کند و روده نشت کننده همچنین برای حمایت از عملکرد سیستم ایمنی و مبارزه با افسردگی ناشی از بیماری هاشیموتو مفید است.

و خبر خوب این است: هیچ تداخل شناخته شده ای بین روغن ماهی و داروهای کم کاری تیروئید مانند لووتیروکسین (Synthroid) وجود ندارد.

چه موقع روغن ماهی مصرف نکنید

روغن ماهی دارای خواص طبیعی رقیق کننده خون است ، بنابراین برای افرادی که در حال حاضر از داروهای ضد انعقاد یا رقیق کننده خون مانند وارفارین استفاده می کنند ، توصیه نمی شود.

همچنین در صورت مصرف روغن ماهی قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید داروهای فشار خون ، پیشگیری از بارداری بر اساس استروژن یا داروی کاهش وزن Orlistatبه

نحوه و زمان مصرف روغن ماهی

اگر تصمیم دارید که می توانید از مکمل روغن ماهی استفاده کنید ، یک دوز سالم 1000 میلی گرم است. این مقدار روغن ماهی معمولاً 300 میلی گرم ترکیب DHA و EPA را تامین می کند. مصرف 500 میلی گرم نیز بی خطر تلقی می شود و هرکسی که سابقه بیماری عروق کرونر قلب دارد می تواند تا 1000 میلی گرم (ترکیب DHA و EPA) مصرف کند.

و همانطور که آموخته ایم ، مهم است که از روغن ماهی که حاوی DHA و EPA باشد استفاده کنید.

اگرچه روغن ماهی بر پایه مواد غذایی است و بنابراین نباید همراه غذا مصرف شود ، اما بسیاری از افراد برای جلوگیری از تجربه طعم ماهی یا آروغ ، آن را همراه با غذا انتخاب می کنند. برخی از افراد در صورت عدم مصرف غذا با ناراحتی معده نیز روبرو می شوند.

جایگزین های گیاهی و گیاهی به جای روغن ماهی

گیاهخواران و گیاهخواران من کجا هستند؟

من می دانم که شما می پرسید گزینه های شما چیست و این یک سوال معتبر است.

برای کسانی که به جایگزینی برای روغن ماهی نیاز دارند ، مکمل های امگا 3 مبتنی بر جلبک وجود دارد که DHA و EPA را تأمین می کند ، البته در دوزهای اغلب پایین و قیمت بالاتر.

برخی گیاهخواران و گیاهخواران از ALA به عنوان منبع امگا 3 خود استفاده می کنند. فقط محدودیت های تبدیل ALA به DHA و EPA را در نظر داشته باشید.

محصولات با کیفیت کلید سلامت با کیفیت هستند

این روزها منابع زیادی از روغن ماهی وجود دارد و اگرچه این چیز خوبی است ، اما به این معنی است که ما باید به کیفیت توجه بیشتری داشته باشیم.

به دنبال مکمل های روغن ماهی باشید که نشان می دهد منبع ماهی تمیز از فلزات سنگین است. اینها ممکن است شامل گواهینامه IVO یا جایزه خلوص از پروژه برچسب پاک شود.

ماهی را انتخاب کنید نه روغن ماهی را؟

شاید شما تصمیم گرفته اید که ماهی بیشتر مورد علاقه شماست تا روغن ماهی. فهمیدم: من طرفدار بزرگ “اول غذا” هستم.

دو چیز را به خاطر بسپارید:

 1. مکمل روغن ماهی بی خطر است و همچنین ماهی را در رژیم غذایی خود قرار دهید
 2. برای دریافت امگا 3 کافی ، باید مقدار زیادی ماهی بخورید که می تواند شما را در معرض جیوه زیادی قرار دهد.

من طرفدار زیادی از ماهی هستم و دوست دارم ماهی های چرب با کیفیت بالا را در وعده های غذایی خود و خانواده ام قرار دهم. با این حساب ، به منابع توجه کنید ، به خصوص اگر بیش از یک یا دو بار در هفته آن را بخورید. ماهی های کوچکتر سموم و فلزات سنگین کمتری نسبت به ماهیان بزرگتر دارند. (این امر زمانی منطقی به نظر می رسد که در نظر بگیرید ماهی های بزرگتر نه تنها از خود آب ، بلکه از ماهی های کوچکتری که می خورند سم می گیرند.)

این ماهی دارای بالاترین میزان اسیدهای چرب امگا 3 است:

 • ماهی خال مخالی
 • ماهی سالمون
 • شاه ماهی
 • شمشیر

و اینهاست بیشترین میزان جیوه در ماهی یافت شد:

 • کوسه
 • اره ماهی
 • نارنجی خشن
 • سنگ های قیمتی
 • باراموندی
 • لینگ
 • Bluefin tun

(ماهی تن ، شمشیر ماهی و باراموندی همچنین دارای مقادیر بالایی امگا 3 هستند ، اما به دلیل محتوای جیوه آنها را از لیست خارج کرد.)

اگر برای خوردن روغن ماهی ، خوردن ماهی ماهی یا هر دو بهانه ای نیاز دارید ، اکنون این بهانه را دارید. امگا 3 بخش مهمی از رژیم غذایی انسان است ، اگرچه ما همیشه در کنار دریا زندگی نمی کنیم.

پشتیبانی بیشتری از تیروئید در دسترس است

اگر می خواهید از سلامت تیروئید و رفاه عمومی خود حمایت بیشتری کنید و بدانید چه مکمل هایی برای هاشیموتو مفید است ، برنامه 30 روزه من تغذیه و تمدید شده با هاشیموتو را بررسی کنید.

این یک برنامه شیوه زندگی آنلاین مستقل است که راه حل های ملموس و واقع بینانه ای را برای بهبود سلامت هاشیموتو و سلامت کلی شما ارائه می دهد.

اگر به دنبال توجه شخصی به غده تیروئید خود هستید ، به دنبال برنامه و فروشنده تیروئید باشید که بتواند ابزارها و منابعی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید دوباره بهترین حالت خود را احساس کنید.

من خودم را توصیه می کنم برنامه شاد و سالم بزرگسالان برای کسانی که مشکلات احتمالی تیروئید دارند.

با همکاری نزدیک ، می توانیم مکمل و برنامه غذایی را فقط برای شما تنظیم کنیم.

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/