علوم ورزشی قرص دیانابول چیست؟ عوارض جانبی، مزایا، روش مصرف دیانابول


آنچه در این مقاله می خوانید

وقتی در مورد استفاده از استروئیدها توسط ورزشکاران حرفه ای می شنویم ، مسائلی مانند عوارض جانبی ، مصرف بیش از حد ، عوارض جانبی برای مغز ، زمان برای حفظ اثرات مصرف و. در ذهن همه ما. بنابراین ، در این مقاله ، مجله علوم ورزشی پاسخ این س questionsالات را در مورد دیانابول بررسی می کند.

دیانابول چیست؟

Methandrostenolone (نام تجاری Dianabol ، Danabol و Orbol) یک استروئید آنابولیک خوراکی و تزریقی است. Dianabol دارای خواص بسیار آندروژنیک و آنابولیک است که نیتروژن را در خون و ماهیچه ها به دام می اندازد و جذب آب و نمک را در زیر پوست و ماهیچه ها بسیار افزایش می دهد. این دارو قدرت فوق العاده ای دارد و به همین دلیل است که ورزشکاران به این دارو روی می آورند.

دیانابول یک استروئید آنابولیک یا یک داروی مصنوعی مربوط به هورمون جنسی مردانه است. در واقع ، این نوع دوم از استروئید آنابولیک در مردان پس از تستوسترون مورد توجه قرار گرفت و اولین بار در سربازان جنگ جهانی دوم استفاده شد و در دهه 1960 به دلیل استفاده توسط ورزشکاران برای افزایش عملکرد مشهور شد. .د. استروئیدهای آنابولیک اثرات سازنده مانند رشد ماهیچه های اسکلتی و اثرات آندروژنیک مانند ویژگی های جنسی مردان را افزایش می دهند. این استروئید به عنوان یک ماده کنترل کننده در نظر گرفته می شود و برای شرایط خاص پزشکی تجویز می شود.

طبق اعلام موسسه ملی دوپینگ (NIDA) ، تخمین زده می شود که 1 تا 6 درصد از ورزشکاران حرفه ای از این استروئید برای افزایش عملکرد ورزشی خود استفاده می کنند. با این حال ، آژانس اعلام کرده است که تعداد افرادی که از چنین داروهایی استفاده می کنند قطعاً بیشتر از آمار موجود است.

حاکی از
باید خوانده شود:

بتا آلانین چیست؟ عوارض جانبی ، مزایا و روش مصرف بتاآلانین

چرا Dianabol بهترین استروئید آنابولیک است؟

این موفقیت بزرگی بود وقتی که Dianabol برای اولین بار در دهه 1960 به صورت تجاری در دسترس عموم قرار گرفت. از آن زمان به بعد به پرکاربردترین استروئید آنابولیک در سراسر جهان تبدیل شده است. افرادی که از آن استفاده کرده اند ، اثرات مفید آن بر افزایش حجم و قدرت عضلات را گزارش کرده اند.

دیانابول تعادل مثبت نیتروژن را افزایش می دهد. نیتروژن در اسیدهای آمینه یافت می شود و پروتئین هایی را تشکیل می دهد که مهمترین عناصر سازنده ماهیچه ها هستند. با افزایش تراز مثبت نیتروژن ، پروتئین بدن برای ساخت و افزایش توده عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد و دیگر به عنوان منبع سوخت ماهیچه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد و از طریق عرق ، ادرار یا مدفوع دفع می شود.

استروئیدهای آنابولیک همچنین برای اهداف پزشکی و پزشکی قانونی استفاده می شود. این دارو برای درمان بیماریهای خاص مانند آسم ، سرطان سینه و آرتروز ، آسیب ها ، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می شود.

عوارض جانبی استفاده از استروئیدها گسترده است و منجر به بیماریهای کبد ، قلب و کلیه ، رفتار وحشیانه غیرقابل کنترل ، عصبانیت و پارانویا می شود. همچنین می تواند باعث ایجاد تغییرات رفتاری و روانی در بزرگسالان ، افسردگی ، آکنه شدید و کوتاهی قد شود.

تاثیر قرص دیانابول بر بدنسازی

قرص دیانابول چیست و عوارض و مزایای آن چیست؟

دیانابول تأثیر مستقیمی بر توده عضلانی دارد و در 6 هفته اول هفته 2 تا 4 پوند افزایش می یابد. چاقی شامل افزایش بافت ماهیچه ای و احتباس مایعات است. همچنین جریان خون را در حین و بعد از ورزش افزایش می دهد و همچنین تمرکز را بهبود می بخشد.

گلیکوژنولیز

این اصطلاح و این فرایند به معنی تجزیه گلیکوژن در بدن و تبدیل آن به گلوکز است. رژیم غذایی شما حاوی کربوهیدرات کافی برای تامین نیازهای روزانه شما است و این کربوهیدراتها منبع مستقیم انرژی در طول فرآیند گلیکوژنولیز هستند. با افزایش و بهبود این روند ، سطح انرژی به طور چشمگیری افزایش می یابد.

ذخیره سازی نیتروژن

نیاز به حفظ نیتروژن یکی از بزرگترین مزایای عوامل آنابولیک است که اکثر ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش باید از آن مطلع باشند. هرچه نیتروژن بیشتری در بدن ذخیره شود ، فعالیت آنابولیک بیشتری خواهید داشت. عکس این معادله واضح است و باید از آن اجتناب کرد. اگر مقدار نیتروژن بدن بسیار کم باشد ، بدن با ورود به مرحله متابولیک واکنش نشان می دهد.

سنتز پروتئین

سنتز م proteinثر پروتئین یکی دیگر از اصول اساسی است که هنگام ورزش باید مورد توجه قرار گیرد. سنتز پروتئین مقدار پروتئین تولید شده توسط سلول های بدن است. پروتئین ها مهمترین عناصر سازنده در عضلات بدن هستند و با کمک این سنتز ، شما به طور م theثری به روند ساختن عضلات بدن کمک می کنید و در نتیجه ، قدرت و حجم عضلانی بیشتری به دست می آورید.

حاکی از
باید خوانده شود:

بهترین نوع پروتئین برای افزایش سنتز پروتئین در ماهیچه ها چیست؟

آیا دیانابول بر مغز تأثیر می گذارد؟

دوزهای بالا تأثیرات متفاوتی بر روحیه مصرف کننده دارد و می تواند فرد را خوشحال ، راضی و هیجان زده کند. در برخی موارد ، باعث بی خوابی و رفتار خشن مصرف کننده می شود. در برخی موارد ، ورزشکاران تأیید کرده اند که مصرف آن تاثیری بر مغز و روحیه آنها ندارد. اثرات Dianabol بر مغز می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

چگونه دیانابول مصرف کنم؟

بسیاری از بدنسازان از دیانابول به سه روش استفاده می کنند: دوره ای ، همزمان و هرمی شکل. این 3 روش متداول مصرف داروهای ضد درد است. در روش دوره ای ، ورزشکار دارو را برای مدت زمان معینی مصرف می کند و سپس به بدن زمان کافی برای استراحت چند هفته ای می دهد و با پایان استراحت دوباره شروع به مصرف می کند.

در روش همزمان ، ورزشکار بیش از یک نوع استروئید مصرف می کند. نظریه این است که استفاده همزمان از دو استروئید ، اثربخشی داروها را افزایش می دهد. در روش هرمی ، ورزشکار دو روش اول ، چرخه ای و همزمان را ترکیب می کند. یک یا دو استروئید در دوزهای کم مصرف می شود ، که بعداً دوز را به نصف افزایش می دهد و در انتهای هرم (دوره) دوباره کاهش می یابد.

ورزشکاران معتقدند که این طرح هرمی به بدن اجازه می دهد تا با دوزهای بالای استروئیدها سازگار شود و به سیستم هورمونی بدن زمان کافی برای تجدید قوا می دهد. با این حال ، اثرات مصرف به طور علمی توسط طرح های دوره ای و هرمی اثبات نشده است.

حاکی از
باید خوانده شود:

کدام دارو یا مکمل بدنسازی برای کبد مضر است؟

دوز مناسب و روش مصرف دیانابول

قرص دیانابول چیست و عوارض و مزایای آن چیست؟

اگر قبلاً هرگز از استروئید استفاده نکرده اید ، بهتر است با دوز کم شروع کنید. این روش نحوه واکنش بدن به دیانابول را تعیین می کند. به عنوان مثال ، می توانید با 20 میلی گرم در هر روز شروع کنید. روز با خوردن این مقدار در روز ، احتمال عوارض جانبی با مصرف آن به حداقل می رسد. اگر متوجه عوارض مثبت مصرف آن شدید و عوارض جانبی منفی نداشتید ، می توانید دوز را تا 30 میلی گرم در روز افزایش دهید. روز برای اکثر مردان ، حداکثر دوز روزانه 50 میلی گرم است.

هر قوطی دیانابول حاوی حدود 90 کپسول است. یک کپسول را با سه وعده غذایی اصلی در روز به مدت حداکثر 8 هفته مصرف کنید ، یعنی. سه کپسول در روز مصرف کنید طول عمر متوسط ​​این دارو حدود 3 تا 5 ساعت است که نشان می دهد یک وعده غذایی در روز باعث تغییر سطح خون در طول روز می شود. حتی در روزهایی که ورزش نمی کنید می توانید از آن استفاده کنید. وقتی می خواهید دوز روزانه خود را قبل از تمرین مصرف کنید ، باید بین تمرین و زمان تمرین 30 دقیقه فاصله داشته باشید. Dianabol باید حداقل به مدت 2 ماه مصرف شود و به طور موقت به مدت یک هفته و نیم متوقف شود تا بدن استراحت کند.

حاکی از
باید خوانده شود:

هورمون رشد یا سوماتروپین چیست؟ چه تاثیری بر بدنسازی دارد؟

اگر بعد از یک ماه مصرف دیانابول را متوقف کنید ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر مصرف آن را پس از یک ماه متوقف کنید ، وزن خود را کاهش می دهید ، یعنی نصف وزن افزایش یافته خود را کاهش می دهید. این طبیعی است و جای نگرانی نیست. به یاد داشته باشید که افزایش وزن ناشی از دیانابول بر اساس احتباس مایعات است و در صورت قطع مصرف دارو در نهایت وزن شما کاهش می یابد.

پس از پایان دوره مصرف قرص دیانابول ؛ سطح تستوسترون بدن شما به حالت عادی برمی گردد ، اما توده عضلانی شما افزایش یافته است ، اما اگر می خواهید با مصرف آن نتایج خود را حفظ کنید ، باید به خوبی روی تغذیه و ورزش تمرکز کنید.

اگر مصرف آن را متوقف کنید ، چقدر طول می کشد اثرات ماهیچه ای آن؟

شما باید انتظار داشته باشید که برخی از مزایا چند روز پس از قطع مصرف روزانه دیانابول از بین برود.

عوارض جانبی دیانابول چیست؟

اگر Dianabol را به اشتباه مصرف کنید ، عوارض جانبی متعددی وجود دارد. برخی از عوارض جانبی رایج در مردان شامل بزرگ شدن سینه ، فشار خون بالا ، جوش و آکنه ، ریزش مو و مسمومیت کبدی است. این عوارض جانبی ممکن است شما را بترساند ، اما اجتناب ناپذیر است. از نوشیدن الکل در هنگام مصرف خودداری کنید زیرا باعث آسیب بیشتر به کبد می شود.

حاکی از
باید خوانده شود:

دوره پاکسازی استروئید و روش سم زدایی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها

آیا Dianabol تولید تستوسترون را متوقف می کند؟

تأثیر دیانابول بر تستوسترون متناقض است. برخی از مقالات ادعا کرده اند که این دارو ترشح تستوسترون را سرکوب می کند ، در حالی که مطالعات دیگر می گویند دیانابول هیچ تاثیری بر ترشح تستوسترون ندارد ، اما نکته مهم این است که مردان واکنش متفاوتی به دیانابول و برخی دیانابول به تستوسترون نشان می دهند. این موضوع به فرد بستگی دارد.

چگونه می توانم بفهمم که Dianabol برای من مفید است؟

تصمیم گیری در مورد استفاده یا عدم مصرف استروئیدها کاملاً به شما بستگی دارد. سلامت شما باید به گونه ای باشد که بتوانید آن را بلعیده و اطلاعات لازم در مورد هورمون ها را داشته باشید.

چه کسانی نباید دیانابول مصرف کنند؟

معمولاً افراد سالم می توانند استروئید مصرف کنند. البته شرایطی وجود دارد که مانع استفاده از استروئیدها می شود. اگر دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا ، گلوکوم و پوکی استخوان دارید ، نباید دیانابول یا سایر استروئیدها را مصرف کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است و برای استفاده از آن باید با یک متخصص مشورت کنید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com – به روز شده: 4 ژوئیه 1999


No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/