علوم ورزشی فواید مصرف شکلات تلخ در بدنسازی و عضله سازی چیست؟


آنچه در این مقاله می خوانید

آیا می توان از شکلات برای افزایش میزان مورد نیاز برای به دست آوردن مزایای عضلانی جدید استفاده کرد؟ در این شماره مجله Science Sports و چگونگی تأثیر آن بر رشد عضلات ، در مورد مزایای مصرف شکلات تلخ بیشتر بدانید.

اجازه دهید صادقانه باشد

قابل درک است که حفظ تناسب اندام برای بسیاری از افراد دشوار است. برخی از آنها عادات غذایی سالم را در دوره های متوالی زندگی خود برای کاهش چربی بدن خود انتخاب می کنند ، اما در نهایت به خانه اول باز می گردند و نتیجه ای نمی گیرند و بنابراین کاهش می یابد.

آیا می دانستید که مصرف شکلات تلخ راهی برای حفظ فرم است؟ این باورنکردنی است ، اما واقعیت دارد. بنابراین س questionال این است که چگونه روشی مانند مصرف شکلات تلخ می تواند چنین تأثیرات فیزیکی اساسی را ایجاد کند؟

پاور یا اپی کاتچین

شکلات تلخ و کاکائو منابع غنی از فلاونوئیدها و اپی کاتچین هستند. بیشتر جادوی شکلات تلخ به اپی کاتچین بستگی دارد و یکی از هزاران ترکیب شیمیایی طبیعی موجود در دانه های کاکائو ، فلاونوئید نام دارد. فلاونوئیدها ترکیباتی هستند که سلامت و عملکرد انسان را بهبود می بخشند. یک شکلات تیره با پردازش و خلوص کمتر دارای غلظت بالاتری از فلاونوئیدها است.

Epicatechin همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که می تواند خطر سکته مغزی ، سرطان و بیماریهای متابولیک مانند دیابت را کاهش دهد.

توسعه گردش خون و چرخه تولید نیترات اکسید

چگونه می توانید با مصرف شکلات تلخ عضله بیشتری بدست آورید؟تمرینات استقامتی به مدت طولانی برای همه آسان نیست ، اگرچه ما برای حفظ سلامتی باید روزانه سطح فیزیکی را انجام دهیم. اگر عاشق ورزش هستید ، تصور کنید که این تمرینات را برای سالم و سالم ماندن انجام می دهید.

اپی کاتچین موجود در شکلات تلخ باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود که باعث بهبود جریان خون ، گردش خون ، کاهش فشار خون و عملکرد بهتر در ورزشکاران می شود. بنابراین اگر مصرف شکلات تلخ را در رژیم غذایی خود افزایش دهید ، می توانید بیشترین بهره را از تمرینات استقامتی خود در طول هفته ببرید.

فلاونوئیدها همچنین با مهار آنزیم های دخیل در تجزیه آن ، میزان نیتریک اکسید را در بدن افزایش می دهند. اکسید نیتریک مفیدترین ماده برای افزایش تعداد سلولهای ماهواره ای است ، همان سلولهایی که برای ترمیم بافت ماهیچه ای آسیب دیده از ورزش شدید استفاده می شود.

این امر در سنین بالا و افراد مسن اهمیت دارد ، یعنی زمانی که تولید سلول های ماهواره ای کاهش می یابد و بازیابی ماهیچه ها بسیار مشکل است.

افزایش رشد و قدرت عضلات

چگونه می توانید با مصرف شکلات تلخ عضله بیشتری بدست آورید؟میوستاتین این یک پروتئین است که رشد ماهیچه ها را تنظیم می کند و با محدود کردن رشد ماهیچه ها از هیپرتروفی (رشد و رشد بیش از حد اندام) جلوگیری می کند. مهار میوستاتین رشد ماهیچه ها را بیشتر می کند ، اما در حال حاضر هیچ روش مصنوعی برای انجام این جراحی وجود ندارد.

شناخته شده ترین و رایج ترین روش استفاده از استروئیدهای آنابولیک است ، اما عوارض جانبی ناخوشایند هورمونی ایجاد می کند ، به ویژه هنگامی که بیش از حد از آن استفاده می کنید.

Myostatin همتایی دارد که برعکس عمل می کند: فولی استاتینیک پروتئین تنظیم کننده است که سیگنال های ارسال شده توسط میوستاتین را مسدود می کند. هر دو پروتئین با دستیابی و حفظ هموستاز (تعادل در بدن) با یکدیگر مقابله می کنند. نتیجه این است که ماهیچه رشد می کند ، اما نه آنقدر که ورزشکار انتظار دارد.

تحقیقات اخیر بر روی اپی کاتچین و فلاونوئیدها نشان داده است که هنگام مصرف ، تولید فولیکاتین در بدن را تحریک می کند و در نتیجه باعث اختلال در سیگنال های میوستاتین می شود و در بدن بدون عوارض جانبی حاوی استروئیدهای آنابولیک موثر است و به طور طبیعی رشد ماهیچه ها را افزایش می دهد. به طور قابل ملاحظه.

قند خون را تنظیم کنید

انسولین یکی از مهمترین هورمون ها در عضله سازی و چربی سوزی است. این هورمون مسئول کاهش قند خون و تحریک سنتز پروتئین با تحریک واکنش در سلول های ماهیچه ای است.
انسولین بیش از حد منجر به مقاومت به انسولین می شود که مانع نشت گلوکز از خون می شود. نتیجه یک بستر مناسب برای بیماری هایی مانند دیابت و سندرم متابولیک است.

Epicatechin باعث افزایش انتقال گلوکز و حساسیت به انسولین می شود و کنترل قند خون را بهبود می بخشد. دستیابی به این نتایج در توانایی های جسمانی ما مانند بهبود سریعتر و رشد کارآمد ماهیچه ها با بهبود حساسیت قند خون در سلولهای ماهیچه ای است.

توسعه استقامت عضلانی

آزمایشات روی موش ها نشان می دهد که فلاونوئیدها و اپی کاتچین استقامت موش ها را افزایش می دهند ، آنها قادرند چندین تمرین طولانی مدت را انجام دهند ، حتی تأثیر این مکمل در موش هایی که از ورزش محروم بودند ادامه یافت. تزریق روزانه دوز معینی از این دارو به آنها استقامت آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

این آزمایش بر روی انسان انجام نشده است ، اما هنوز هم نتایج مشابهی روی انسان دارد. یعنی مصرف اپیکاتچین همین میزان استقامت را در انسان افزایش می دهد. این احتمالاً نشان می دهد که مصرف epicatechin مفیدترین راه برای افزایش استقامت در ورزشکارانی است که تحت تمرینات استقامتی شدید قرار می گیرند.

کاهش اشتها

چگونه می توانید با مصرف شکلات تلخ عضله بیشتری بدست آورید؟Epicatechin ترشح هورمون گرلین را تحریک می کند ، هورمونی که اشتها را در بدن سرکوب می کند و سیگنال هایی را به مغز می فرستد که به فرد احساس سیری می دهد. مصرف زیاد وعده های غذایی بر رشد ماهیچه های بدن و سیستم چربی سوزی تأثیر می گذارد. سیستم سرکوب کننده اشتها این هورمون دوباره مفید بودن آن را ثابت می کند زیرا می تواند به طور غیر مستقیم به کنترل بهتر وزن کمک کند.

افزایش ترشح تستوسترون

Epicatechin غده هیپوفیز را تحریک می کند و منجر به ترشح دو هورمون دیگر می شود: گنادوتروپین و LH ، هورمون لوتئین. این به افزایش ترشح تستوسترون کمک می کند ، که به طور غیر مستقیم مزایای دیگری برای بدن ما دارد.

مانند توسعه قدرت عضلانی ، استقامت و بهبود عملکرد غدد جنسی. افزایش تستوسترون برای ورزشکارانی که تحت تمرینات مقاومتی شدید هستند نیز مفید است.

دوز اپیکاتچین

استفاده از epicatechin برای دو هدف اصلی توصیه می شود:

 • اولین به رشد عضلات و رشد آنابولیک کمک می کند
 • آخرین دستیابی به اهداف بهداشت عمومی که نقش فزاینده ای در آنتی اکسیدان ها و نیتریک اکسید دارند.

دوز توصیه شده برای مکمل های غذایی و اهداف عمومی سلامت 30-40 گرم شکلات تلخ در روز است. دوز توصیه شده برای رشد ماهیچه ها و اهداف آنابولیک ، مصرف حداقل 40-50 گرم شکلات تلخ در روز است. بدنسازان 50-100 گرم شکلات تلخ مصرف می کنند و اذعان می کنند که افزایش چشمگیری در جریان خون و اکسید نیتریک تولید شده در بدنشان داشته و نتایج فوق العاده ای را به همراه داشته است.

شکلات تلخ یک غذای گسترده با ارزش غذایی بالا است زیرا حاوی مقادیر زیادی کالری و چربی اشباع شده است. مکمل خالص اپی کاتچین معمولاً دوز 100-300 گرم در روز به شما می دهد. برای هر دو کاربرد ، شکلات تلخ باید حداقل 70 درصد کاکائو داشته باشد تا مصرف شکر را کاهش دهد.

خلاصه

در حال حاضر ، اگرچه مشخص است که فواید اپی کاتچین و فلاونول ها چه عواملی مفید برای سلامتی ما هستند ، اما تحقیقات در مورد آنها هنوز ادامه دارد. در مورد مکمل ها ، شکلات تلخ بهترین گزینه برای یک سیستم قلبی عروقی سالم ، بهبود رشد و بهبود ماهیچه ها ، اثر انسولین بهتر و مزایای بیشتر است.

آگاه باشید!

شما نمی توانید به طور مداوم در هر وعده غذایی فست فود بخورید و سپس انتظار داشته باشید شکلات تلخ تمام مزایای عضلانی و جسمانی را برای شما به ارمغان بیاورد و تمام آثار منفی خوردن چنین غذاهایی را از بین ببرد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

موسیقی: عضله و قدرت


No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/