WHO می گوید با کاهش نظارت، توانایی ردیابی انواع کووید کاهش می یابد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه هشدار داد که به دلیل کاهش نظارت، توانایی ردیابی انواع و زیر متغیرهای کووید-۱۹ در سراسر جهان در حال کاهش است.

با کاهش نظارت، تعداد آزمایش‌ها کاهش می‌یابد، تعداد توالی‌هایی که انجام می‌شوند و به اشتراک گذاشته می‌شوند در حال کاهش است. ماریا ون کرخوف، سرپرست فنی کووید-۱۹ WHO گفت. بنابراین، به همین دلیل است که بسیار مهم است که فعالیت های نظارتی را ادامه دهیم.»

ون کرخوو در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت که بخشی از پایان دادن به همه‌گیری در تلاش است تا گسترش انتقال را کاهش دهد.

او گفت: “هرچه این ویروس بیشتر در گردش باشد، فرصت های بیشتری برای تغییر دارد. و این چیزی است که ما عمیقاً نگران آن هستیم.”

CDC انتظار تقویت کننده های OMICRON را برای کودکان تا اواسط اکتبر دارد

در این تصویر، لوگوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) روی یک تلفن همراه اندرویدی با تصویر COVID در پس‌زمینه نمایش داده می‌شود.

در این تصویر، لوگوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) روی یک تلفن همراه اندرویدی با تصویر COVID در پس‌زمینه نمایش داده می‌شود.
(تصویربرداری عکس توسط آویشک داس/SOPA Images/LightRocket از طریق گتی ایماژ)

در حالی که omicron در سراسر جهان غالب است، این آژانس در حال حاضر ۲۰۰ زیرشاخه کروناویروس را ردیابی می کند.

ون کرخوف گفت که سازمان جهانی بهداشت با کشورهای عضو برای «اندازه مناسب» پاسخ به ویروس کار می‌کند، زیرا جهان هنوز در معرض خطر انواع آینده است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مراسمی برای راه اندازی یک همکاری چند ساله با قطر برای سالم و ایمن کردن جام جهانی فوتبال 2022 و رویدادهای ورزشی بزرگ در مقر WHO در ژنو در 18 اکتبر 2021 شرکت می کند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مراسمی برای راه اندازی یک همکاری چند ساله با قطر برای سالم و ایمن کردن جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ و رویدادهای ورزشی بزرگ در مقر WHO در ژنو در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱ شرکت می کند.
(عکس از FABRICE COFFRINI/AFP از طریق گتی ایماژ)

“ما انتظار داریم انواع آینده قابل انتقال تر باشند. ما انتظار داریم که انواع آینده به طور بالقوه فرار ایمنی بیشتری داشته باشند، که ممکن است برخی از اقدامات متقابل ما را به اندازه فعلی موثر نباشد. اما، ما نمی دانیم که آیا انواع آینده بیشتر خواهند بود یا خیر. یا کمتر شدید،” او بعدا گفت.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، گفت که اگرچه همه‌گیری تمام نشده است، اما پایان آن در چشم است.

فائوچی اعتراف کرد که “جنبه های خاصی” از پاسخ دولت به کووید-۱۹ “نقص” بود

او گفت: “بله، ما در موقعیت بهتری نسبت به گذشته هستیم. تعداد مرگ و میرهای هفتگی کووید-۱۹ همچنان در حال کاهش است و اکنون تنها ۱۰ درصد از آن چیزی است که در ژانویه ۲۰۲۱ به اوج خود رسیده بود.”

ماریا ون کرخوف، رهبر فنی سازمان بهداشت جهانی در مورد همه‌گیری کروناویروس، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه در ژنو در تاریخ 13 اکتبر 2020 اشاره می‌کند.

ماریا ون کرخوف، رهبر فنی سازمان بهداشت جهانی در مورد همه‌گیری کروناویروس، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه در ژنو در تاریخ ۱۳ اکتبر ۲۰۲۰ اشاره می‌کند.
(عکس توسط RICHARD JUILLIART/AFP از طریق گتی ایماژ)

تدروس خاطرنشان کرد: “اما ۱۰۰۰۰ مرگ در هفته ۱۰۰۰۰ بسیار زیاد است، در حالی که می توان از بسیاری از این مرگ ها جلوگیری کرد.”

ون کرخوف گفت که در حالی که “ما هنوز آنجا نیستیم”، WHO بسیار امیدوار است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او ادامه داد: دلیل امیدواری ما این است که ابزارهای زیادی در اختیار داریم. ما فقط باید اطمینان حاصل کنیم که همه کشورها به آنها دسترسی دارند و همه کشورها سیاست هایی را برای استفاده مؤثرتر از آنها دارند.»