WaPo، NY Times، CNN، Associated Press و موارد دیگر ارقام تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم را به عنوان دامن زدن به “ترس های رکود” معرفی می کنند.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

واشنگتن پست، سی ان ان، نیویورک تایمز و دیگران تعریف کاخ سفید از رکود را در روز پنجشنبه پس از اینکه اعداد تولید ناخالص داخلی نشان داد که رشد اقتصادی سه ماهه متوالی منفی بود، در حالی که اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شد، پذیرفتند.

عناوین چند رسانه این خبر را به عنوان «ترس ناشی از رکود اقتصادی» با وجود ورود اقتصاد به رکود فنی پس از اینکه تولید ناخالص داخلی پنج‌شنبه ۰.۹ درصد به صورت سالانه از آوریل تا ژوئن کاهش یافت، عنوان کردند.

یکی از تیترهای واشنگتن پست می گوید: «اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه دوم دوباره کوچک شد و ترس از رکود را احیا کرد. این گزارش اذعان می‌کند که این ارقام «اغلب نشانه‌ای از رکود هستند».

به طور مشابه، گزارش آسوشیتدپرس در مورد این خبر می‌گوید که اعداد سه ماهه دوم “ترس از نزدیک شدن کشور به رکود را افزایش داده است.”

گزارش آسوشیتدپرس می‌گوید: «فصل‌های متوالی کاهش تولید ناخالص داخلی یکی از شاخص‌های غیررسمی، اما نه قطعی، رکود اقتصادی است.

یک تیتر واشنگتن پست می گوید که اعداد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم منفی بوده است "احیا کردن" ترس از رکود

یک تیتر روزنامه واشنگتن پست می گوید که اعداد منفی سه ماهه دوم تولید ناخالص داخلی ترس از رکود اقتصادی را “احیای” کرده است.

فدرال رزرو در اقدامی تاریخی دیگر برای مقابله با تورم، نرخ بهره را ۷۵ امتیاز افزایش داد

تیتر صفحه اول سی ان ان این خبر را عبور از «آستانه رکود نمادین» توصیف کرد و گزارش آن نیز از «ترس ناشی از رکود اقتصادی» استفاده کرد. این گزارش، تعریف فنی رکود را به عنوان تعریف «غیررسمی» توصیف می‌کند.

این کاهش یک آستانه نمادین کلیدی برای رایج ترین تعریف – البته غیررسمی – از رکود به عنوان دو فصل متوالی رشد اقتصادی منفی است.

گزارشی از Business Insider در روز پنجشنبه با عنوان “اعداد تولید ناخالص داخلی امروز به ما نمی گوید که آیا در رکود هستیم یا خیر – و تا زمانی که در میانه یک بحران نباشیم به طور قطع نمی دانیم.” در مورد وضعیت اقتصاد ایالات متحده “واضح” ارائه نکرد.

اینسایدر گزارش داد: “اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه دوم به دنبال کاهش ۱.۶ درصدی در سه ماهه اول، ۰.۹٪ کوچک شد. دو فصل متوالی انقباض اغلب به عنوان کوتاه نویسی برای رکود استفاده می شود، اما وضعیت پیچیده تر است.”

چندین مقام کاخ سفید در هفته گذشته در تلویزیون ظاهر شدند تا از گزارش منفی تولید ناخالص داخلی جلوتر بگیرند و تلاش کردند تعریف رایج برای رکود را دوباره تعریف کنند. به نظر می‌رسد رسانه‌هایی مانند آسوشیتدپرس و سی‌ان‌ان از صحبت‌های مقامات کاخ سفید نیز استقبال می‌کنند.

برایان دیز، مشاور اقتصادی کاخ سفید در مورد برنامه دولت بایدن برای تورم در جریان CNBC سوال شد. "جعبه اسکواک" در روز سه شنبه  رویترز/ کوین لامارک

برایان دیز، مشاور اقتصادی کاخ سفید در مورد برنامه دولت بایدن برای تورم در جریان “جعبه Squawk” CNBC در روز سه شنبه سوال شد. رویترز/ کوین لامارک
(رویترز/کوین لامارک)

برایان دیز، مدیر شورای اقتصاد ملی، دوشنبه در سی ان ان گفت که گزارش تولید ناخالص داخلی «ذاتاً به عقب نگاه خواهد کرد».

دیز گفت: «مطمئناً از نظر تعریف فنی، رکود نیست. “تعریف فنی طیف بسیار گسترده تری از نقاط داده را در نظر می گیرد.”

مقامات بایدن تعریف سنتی رکود اقتصادی را رد می کنند زیرا سؤالات رسانه ای آنها را در حالت تدافعی قرار می دهد

گزارش نیویورک تایمز در مورد دومین سه ماهه متوالی رشد منفی تولید ناخالص داخلی، عنوان کرد که این “ترس” از رکود را تشدید می کند. با این حال، این قطعه اشاره می‌کند که می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که “از قبل شروع شده است.”

در این گزارش آمده است: «معیار کلیدی تولید اقتصادی برای دومین سه ماهه متوالی کاهش یافت و این نگرانی را ایجاد کرد که ایالات متحده ممکن است وارد یک رکود شود – یا شاید این رکود شروع شده باشد.

نوشته پولیتیکو از این خبر آن را به عنوان یک “باد مخالف جدید” برای رئیس جمهور بایدن توصیف کرد و گفت که “فرصتی وسوسه انگیز برای جمهوری خواهان برای اعلام اینکه اقتصاد تحت ریاست جمهوری جو بایدن اکنون در رکود است.”

این رسانه گزارش داد که اقتصاد ایالات متحده تنها یکی از معیارهای متعدد رکود را برآورده می کند.

تیتر نیویورک تایمز می گوید اعداد تولید ناخالص داخلی هستند "تشدید ترس از رکود"

تیتر نیویورک تایمز می گوید اعداد تولید ناخالص داخلی “ترس رکود را تشدید می کند.”
(اسکرین شات/NewYorkTimes)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بایدن گفت که گزارش تولید ناخالص داخلی در روز پنجشنبه «غافلگیرکننده» نیست، زیرا اوایل هفته گفته بود که رکودی اتفاق نخواهد افتاد.

بایدن در بیانیه ای گفت: «با رشد اقتصادی تاریخی سال گذشته – و بازیابی همه مشاغل بخش خصوصی از دست رفته در طول بحران همه گیر – جای تعجب نیست که اقتصاد در حال کند شدن است زیرا فدرال رزرو برای کاهش تورم اقدام می کند. اما با وجود اینکه با چالش‌های تاریخی جهانی روبرو هستیم، در مسیر درستی هستیم و قوی‌تر و امن‌تر از این گذار عبور خواهیم کرد.»