LA County DA جرج گاسکون سیاست وثیقه را معکوس می کند و در برخی موارد با افزایش انتقادها استثناها را مجاز می کند.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

دادستان ارشد شهرستان لس آنجلس سیاست منع معاونان وکلای منطقه خود را از درخواست وثیقه نقدی تغییر داده است، زیرا او می خواست آن را حذف کند، زیرا انتقادات از دفتر وی در بحبوحه افزایش جنایات و درخواست برکناری وی ادامه دارد.

یادداشتی از شارون وو، معاون کل دادستان منطقه و مقام دوم دادستان منطقه جورج گاسکون، به دادستان ها، طرحی را برای ایجاد یک برنامه خدمات پیش از محاکمه ترسیم می کند که “هر دو حقوق متهم را در عین محافظت از مردم متعادل می کند.” ایمنی» به عنوان جایگزینی برای وثیقه نقدی.

در این یادداشت آمده است: «پس از شنیدن صحبت‌های جامعه، قربانیان و اعضای این دفتر، تصمیم گرفتم تا زمانی که چنین برنامه‌ای نهایی شده است، استثناهای محدودی را از سیاست آزادی پیش از محاکمه اجازه دهم.

خانواده ای در کالیفرنیا در حالی که سارقان با هودی خانه آنها را غارت کردند، با اسلحه دستگیر شدند

جرج گاسکون، دادستان ناحیه لس آنجلس، در یک کنفرانس مطبوعاتی در 8 دسامبر 2021 در لس آنجلس صحبت می کند.  بر اساس یک یادداشت، روز پنجشنبه، گاسکون دستورالعملی را که دادستان ها را از درخواست وثیقه نقدی منع می کرد، لغو کرد.

جرج گاسکون، دادستان ناحیه لس آنجلس، در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۸ دسامبر ۲۰۲۱ در لس آنجلس صحبت می کند. بر اساس یک یادداشت، روز پنجشنبه، گاسکون دستورالعملی را که دادستان ها را از درخواست وثیقه نقدی منع می کرد، لغو کرد.
(عکس از رابین بک / خبرگزاری فرانسه)

خط مشی جدید متهمانی را که به قید وثیقه آزاد شده‌اند، به تشخیص خودشان آزاد شده‌اند و در حالی که سایر اتهامات در جریان است مرتکب جنایت شده‌اند و کسانی که خطر امنیت عمومی «استثنایی» دارند، می‌پردازد.

در مواردی که متهم به قید وثیقه یا بنا به تشخیص خودشان در زمانی که ادعا می شود جرم جدیدی مرتکب شده باشد، دادستان ممکن است درخواست وثیقه کنند. آنها همچنین می‌توانند در صورت وجود «شرایط فوق‌العاده» که درخواستی را با تأیید «مدیر دفتر» و توصیه کتبی «معاون رئیس» توجیه می‌کند، برای یک جنایت، جنایات غیر جدی یا غیرخشونت‌آمیز درخواست وثیقه نقدی کنند.

همچنین در مواردی که یک سازمان مجری قانون از قاضی قاضی انحراف وثیقه دریافت می کند، دادستان می توانند برای جرایمی که به عنوان جنحه، جنایات غیر جدی یا غیرخشونت آمیز بودن متهم هستند، درخواست وثیقه کنند.

در بیانیه ای از دفتر گاسکون به فاکس نیوز آمده است: «دادستان منطقه به اصول اساسی که رای دهندگان لس آنجلس پذیرفته اند، از جمله اهداف حذف وثیقه نقدی و به حداکثر رساندن آزادی پیش از محاکمه در محدوده امنیت عمومی، کاملا متعهد است. “در طول ۱۸ ماه گذشته، ما برخی از شکاف‌ها را در سیستم فعلی نظارت پیش از محاکمه شناسایی کرده‌ایم که نیاز به تعدیل‌های جزئی در شیوه پیگیری آن اهداف دارد. در جرایم در زمان آزادی پیش از محاکمه، اداره ممکن است تحت یک مجموعه شرایط محدود درخواست وثیقه کند.”

دستورالعمل وثیقه نقدی یکی از ابتکارات متعددی بود که گاسکون پس از روی کار آمدن در دسامبر ۲۰۲۰ به اجرا درآورد، زیرا او طرحی را برای بازبینی نحوه رسیدگی به تعقیب کیفری در بزرگترین دفتر دادستان منطقه ای کشور آغاز کرد. با بلندتر شدن انتقادات از دستورالعمل ها، برخی از آنها معکوس شده اند، از جمله یک سیاست عمومی که پیگرد قانونی نوجوانان را در بزرگسالی ممنوع می کند.

اریک سیدال، دادستان لس آنجلس و نایب رئیس انجمن معاونان دادستان لس آنجلس، لغو وثیقه را “تلاش رقت انگیز آنها برای اصلاح یک سیاست بد” خواند.

او به فاکس نیوز گفت: «به جای پس گرفتن کامل این سیاست، یک بار دیگر DA وانمود می‌کند که شرایط تغییر کرده است، در حالی که در واقعیت این خط‌مشی از همان ابتدا به خوبی پیش‌نویس و تصور شده بود.

او گفت که بزرگترین مشکلات مربوط به عدم درخواست وثیقه نقدی مربوط به موارد مربوط به سرقت های کوبنده و قلع و قمع و مجرم بودن در اختیار داشتن سلاح گرم است. او گفت که مجرمانی که متهم به نگهداری سلاح گرم هستند، اغلب بلافاصله به خیابان رها می شوند.

سیدال گفت: “من شرط می بندم که این یکی از دلایل اصلی تغییر این سیاست است.” “بر اساس سیستم وثیقه جورج گاسکون، اگر جنایتکار بودید و با سلاح گرم دستگیر می شدید، ما درخواست وثیقه نمی کردیم. مواردی وجود دارد که افراد به قتل رسیده اند، جایی که افراد با اسلحه سرقت کرده اند، جایی که همان متهم دستگیر شده است. در دو نوبت قبلی با اسلحه و تازه آزاد شدند.»

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

جدیدترین انتقاد از گاسکون پس از آن صورت گرفت که دفتر وی از طرح اتهامات جنایتکارانه علیه مردی که متهم به حمله به کمدین دیو چاپل در جریان اجرای ۳ ماه مه در سالن نمادین هالیوود بول با یک ماکت چاقوی اسلحه بود، خودداری کرد.

در پاسخ، گاسکون گفت که “سطح قابل توجهی از اطلاعات نادرست و سوء تفاهم” در مورد این پرونده وجود دارد.

بیل ملوگین از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.