CBS News لپ تاپ رسوایی هانتر بایدن را دو سال پس از رد کردن آن تأیید می کند


CBS News آخرین سازمان رسانه ای شرکتی بود که صحت لپ تاپ رسوایی هانتر بایدن را در روز دوشنبه تایید کرد، چهره ای از شبکه ای که دو سال پیش حاضر به جدی گرفتن آن نشد.

لپ تاپ هانتر بایدن، که اولین بار در کمتر از یک ماه تا پایان انتخابات ۲۰۲۰ توسط نیویورک پست گزارش شد، به طور گسترده ای به عنوان اطلاعات نادرست و حتی نادرست روسی توسط رسانه های اصلی چاپ و تلویزیون رد شد. توییتر و فیسبوک در یک نمایش تکان دهنده از هماهنگی، اشتراک‌گذاری مقاله نیویورک پست را در ایمیلی که در لپ‌تاپ موجود بود، مسدود یا محدود کردند. توییتر حتی برای هفته ها حساب نیویورک پست را قفل کرد.

از آن زمان تاکنون توسط چندین رسانه، از جمله نیویورک تایمز، واشنگتن پست، NBC News و Politico احراز هویت شده است و CBS این هفته به این گروه پیوست.

CBS News جدیدترین سازمان رسانه ای شرکتی بود که صحت لپ تاپ رسوایی هانتر بایدن را تایید کرد.

CBS News جدیدترین سازمان رسانه ای شرکتی بود که صحت لپ تاپ رسوایی هانتر بایدن را تایید کرد.
(کوین لامارک)

رسانه‌های لیبرال برای رد کردن داستان هانتر بایدن از «کمپین افشاگری» تا «گذاشتن اطلاعات روسیه» همکاری کردند.

“هانتر بایدن، در حالی که جمهوریخواهان کنترل مجلس نمایندگان را در دست می گیرند، پسر رئیس جمهور هدف تحقیقات خواهد بود و این بدان معناست که داده های لپ تاپی که ادعا می شود متعلق به بایدن است می تواند برای روند تحقیقات بسیار مهم باشد. CBS News داده های خود را به دست آورده است، نه از طریق تونی دوکوپیل، گوینده CNS News، گفت: یک شخص ثالث یا عامل سیاسی، اما مستقیماً از منبعی که به ما گفت آنها را تحت احضاریه در اختیار FBI قرار دادند. ما یک بررسی مستقل پزشکی قانونی را برای تعیین صحت آن سفارش دادیم.»

CBS News سپس آنچه را که بسیاری از خبرگزاری های دیگر قبلاً گزارش کرده اند تکرار کرد و اعلام کرد که “هیچ مدرکی” جعلی بودن یا دستکاری لپ تاپ وجود ندارد. سی‌بی‌اس نیوز مدعی شد که می‌خواهد «سر و صدا را کاهش دهد» و در نهایت لپ‌تاپ را که دارای داده‌ها، ایمیل‌ها و سایر اطلاعات احتمالاً مخرب پسر رئیس‌جمهور است، قانونی اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، جمهوری خواهان به ایمیلی در سال ۲۰۱۷ در مورد یک قرارداد تجاری پیشنهادی با یک شرکت انرژی چینی اشاره کرده اند که به گفته آنها سؤالاتی را در مورد اینکه آیا جو بایدن از آن سود برده است یا خیر، ایجاد می کند. در این گزارش افزوده شده است که هیچ مدرکی که نشان دهد رئیس جمهور در هر گونه تخلفی انجام داده است، به دست نیامده است.

پس از این گزارش، گیل کینگ، مجری برنامه “صبح CBS” گفت شاید هانتر بایدن فقط باید صورت حساب لپ تاپ خود را می پرداخت و از مشکلات زیادی جلوگیری می کرد.

اعتراف به مشروعیت لپ تاپ با گزارش قبلی CBS News در مورد این رایانه رسوایی بسیار متفاوت است.

لسلی استال، روزنامه‌نگار کهنه‌کار «۶۰ دقیقه» در مصاحبه‌ای که درست چند روز قبل از انتخابات ۲۰۲۰ پخش شد، ادعای ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا مبنی بر اینکه جو بایدن «در میانه یک رسوایی» قرار گرفته است، خندید.

استال با خوشحالی پاسخ داد: “او نیست.”

ترامپ به شدت گفت: «البته که هست، لسلی.

استال قبل از سخنرانی رئیس جمهور به رد ادعای رئیس جمهور ادامه داد: «نه، بیایید»، «این «۶۰ دقیقه» است و ما نمی‌توانیم چیزهایی بگذاریم که نمی‌توانیم تأیید کنیم.

CBS News قبلا لپ تاپ هانتر بایدن را رد کرده بود.

CBS News قبلا لپ تاپ هانتر بایدن را رد کرده بود.
(اریک مک گرگور/لایت راکت)

توضیحات تعمیرکار لپ تاپ هانتر بایدن هشدار “سرد کننده” از سوی مامور اف بی آی

او همچنین به ترامپ گفت که لپ‌تاپ قابل تأیید نیست.

در یک نقطه از مسیر مبارزات انتخاباتی، بو اریکسون، خبرنگار سی بی اس نیوز، تنها به دلیل پرسیدن در مورد لپ تاپ، با واکنش خصمانه روزنامه نگاران دیگر، از جمله یکی از همکاران خود مواجه شد.

پائولا رید، خبرنگار وقت کاخ سفید CBS، در توییتی نوشت: «گزارش @CBSEveningNews من به وضوح هشدارهایی را درباره جولیانی و اطلاعات نادرست روسیه ارائه می‌کند.

CBS News فورا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. CBS News همچنین در سال ۲۰۲۱ با مصاحبه‌ای که بر مبارزه او با اعتیاد و تلاش‌هایش برای جبران آن تمرکز داشت، بستری برای تبلیغ کتابش در اختیار هانتر بایدن قرار داد.

DAILY Beast عذرخواهی از تعمیرکار لپ تاپ در میان شکایت پس از ادعای دزدیده شدن لپ تاپ هانتر بایدن

هانتر بایدن، پسر جو بایدن، در چهارمین شب کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در سال 2020 در روز چهارشنبه، 20 آگوست 2020 سخنرانی می‌کند.

هانتر بایدن، پسر جو بایدن، در چهارمین شب کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۰ در روز چهارشنبه، ۲۰ آگوست ۲۰۲۰ سخنرانی می‌کند.
(کنوانسیون ملی دموکراتیک/سیپا ایالات متحده آمریکا | گالری برگس)

حماسه لپ تاپ در اکتبر ۲۰۲۰ آغاز شد، زمانی که نیویورک پست در مورد ایمیلی در سال ۲۰۱۵ از یک مدیر انرژی اوکراینی به هانتر بایدن گزارش داد که از او به خاطر معرفی او به پدرش که از هارد دیسک لپ تاپ بایدن دریافت کرده بود تشکر کرد. جو بایدن در زمان ارسال پیام، معاون رئیس جمهور بود و پسرش در آن زمان از موقعیتی سودآور در هیئت مدیره بوریسما، یک شرکت انرژی اوکراینی برخوردار بود که نگرانی‌هایی را در مورد تلاش برای نفوذ با پدر قدرتمندش ایجاد کرد. گزارش‌های اضافی از این لپ‌تاپ، روابط تجاری هانتر بایدن در خارج از کشور را زیر سوال برده است.

این لپ‌تاپ همچنین حاوی انبوهی از فیلم‌ها و عکس‌های زننده و دارای رتبه X از هانتر بایدن با مجموعه‌ای از زنان و مواد مخدر غیرقانونی است.

بایدن جوان‌تر همچنان تحت تحقیقات فدرال به خاطر امور مالیاتی و تجارت خارج از کشورش قرار دارد.

دیوید روتز از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید