4 مرحله برای مدیریت نیازهای غذایی هنگام خوردن آنچه دوست دارید


آیا اغلب احساس گرسنگی نمی کنید؟ آیا احساس می کنید هوس زیادی برای خوردن غذاهای خاص دارید؟ ناتوانی در کنار آمدن با هوس ها می تواند بهترین نتیجه برای بسیاری از افرادی باشد که می خواهند وزن خود را کاهش دهند.

اما چرا چنین مشکلی وجود دارد؟ و چه کاری می توانید برای کنترل هوس های خود انجام دهید تا به طور معمول پرخوری نکنید و وزن خود را افزایش ندهید؟

هیچ اشکالی ندارد که بخواهید وقتی گرسنه هستید چیزی بخورید. این مشکل زمانی بوجود می آید که شما به طور منظم در هنگام گرسنگی هوس غذاهای خاص می کنید.

بیایید ابتدا در مورد اینکه چرا مردم هوس می کنند صحبت کنیم. یکی از دلایل اصلی محدودیت های غذایی و رژیم است. بله شما آن را درست خواندید. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که برای اکثر مردم ، تلاش برای محدود کردن یا محروم کردن یک غذای خاص باعث می شود که آن را بیشتر میل کنید.

نه تنها این ، بلکه چون ممنوعیت خوردن برخی غذاها باعث ایجاد طرز فکر کمیابی می شود ، به احتمال زیاد هنگام خوردن آن بیش از حد غذا می خورید یا از آن پرهیز می کنید. این طرز فکر کمیاب یکی از دلایلی است که باعث می شود 97 درصد رژیم ها وزن خود را کم نکنند و آن را دور نگه دارند.

من گفتم “تلاش برای محدود کردن” زیرا اکثریت قریب به اتفاق افرادی که به خود اجازه نمی دهند غذاهای خاصی بخورند ، خواه شیرینی ، تنقلات ، غذاهای سرخ کرده یا هر چیز دیگری باشد ، در نهایت “سودا” می کنند و آن را می خورند ، اغلب برای سود.

فرض کنید تصمیم گرفته اید رژیم بگیرید (که امیدوارم دیگر هرگز آن را انجام ندهید!) ، و نمی توانید شکر بخورید. تفکر کمیابی ناشی از رژیم و محدودیت غذایی باعث می شود که حتی بیشتر از حد معمول شیرینی بخواهید. سپس به مجمع می روید و بسیاری از کوکی های خانگی خوشمزه در آنجا وجود دارد. شما نمی خواهید چیزی بخورید ، اما چون خودتان را ممنوع کرده اید ، واقعاً چیزی می خواهید.

شما نمی توانید چشم خود را از آنها دور کنید. شما تصمیم می گیرید که فقط یکی آسیب نمی زند. سپس فکر کمیابی به ذهن می رسد. “من نمی دانم دفعه بعد کی کیکی می خورم ، بنابراین بهتر است تا جایی که می توانم سهم خود را از آنها بخورم!” بنابراین شما پنج گرگ را پایین می آورید ، آنها را به سختی مزه می کنید و چند عدد دیگر را به کیف دستی خود وارد می کنید.

آن را با کسی مقایسه کنید که غذای مصرفی خود را محدود نمی کند ، اما فقط با توجه به علائم گرسنگی و سیری غذا می خورد. او همچنین در کنوانسیون حضور دارد. از آنجا که او می داند وقتی می تواند کوکی ها را بخواهد ، کمبودی ندارد.

او به ظرف کوکی نگاه می کند و به این فکر می کند که آیا واقعاً امشب برای خوردن کوکی آماده است یا خیر ، و سپس تصمیم می گیرد که ماکارونی نارگیلی دارد. او ماکارون را می خورد ، مزه هر دهان خوشمزه را می چشد و احساس رضایت می کند. او دیگر به کوکی ها فکر نمی کند و از بقیه شب لذت می برد.

این می تواند یک جریان سرکش در شما باشد یا آنچه من آن را اثر اثر عدن می نامم. شما در بهشت ​​هستید و همه چیز فراوان است ، اما تنها چیزی را می خواهید که نمی توانید داشته باشید. طبیعت انسان است.

اما انگیزه شما بیشتر از این است. اغلب مردم واقعاً به چیزی غیر از غذا احتیاج دارند ، اما از آنجا که غذا به راحتی در دسترس است و از نظر اجتماعی قابل قبول است ، آنها برای تأمین نیازهایی که غذا نمی تواند برآورده کند ، از غذا استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، ممکن است شما بیش از حد مشغول باشید زیرا تمام وقت کار می کنید ، اما از مادر مبتلا به زوال عقل در اوقات فراغت خود نیز مراقبت می کنید و واقعاً به کمی زمان برای استراحت نیاز دارید. چون در حالت استراحت احساس گناه می کنید ، شکلات می خورید تا بهتر شوید.

یا شاید ناراحت هستید زیرا دخترتان و دوست پسرش ، در صورتی که خوشحال نیستید ، به طور موقت به شما نقل مکان کردند و شما هیچ حریم خصوصی یا زمانی برای خود ندارید ، بعلاوه محال است که خانه را مرتب نگه دارید و شما را تحت فشار قرار دهد. شما هر شب با یک پیمانه بستنی به عنوان پاداشی برای برخورد با آن دوست می شوید.

یا از مادرشوهر خود بخاطر تلاشهای مداوم او برای درگیری با قدرت عصبانی هستید ، بنابراین شما به شدت یک کیسه چیپس را می خورید.

این دلایل برای خوردن در واقع مربوط به غذا نیست. بیشتر پرخوری ها مربوط به غذا نیست. این در مورد استفاده از غذا برای برآوردن نیازهایی است که نمی تواند برآورده کند و حتی ممکن است از وجود آن آگاه نباشید.

به همین دلیل است که اگر می خواهید اشتهای خود را متوقف کنید ، بسیار مفید است که در زیر آنها عمیق شوید و آنچه را که واقعاً به آن نیاز دارید پیدا کنید. پشت هر انگیزه ای تقریبا همیشه یک نیاز عاطفی وجود دارد که نادیده گرفته می شود.

اگر مشکل گرسنگی نباشد ، غذا آن را حل نمی کند. ممکن است برای چند دقیقه احساس بهتری داشته باشید ، اما وقتی غذا از بین رفت ، با همان مشکلاتی روبرو می شوید که در وهله اول غذا خوردید ، و ممکن است با ادامه اضافه وزن ، مشکلات خود را افزایش دهید.

برای پی بردن به آنچه واقعاً به آن احتیاج دارید ، س yourselfالات زیر را از خود بپرسید:

  • وقتی می خواهید غذا بخورید اما گرسنه نیستید معمولاً به چه نوع غذایی علاقه دارید؟
  • دلیل تشنه بودن شما چیست؟ فقط روی “چون دوست دارم” یا “نمی دانم” متوقف نشوید.
  • معنی این غذاها در مورد نیازهای شما چیست؟ آیا به راحتی بیشتری نیاز دارید؟ آیا عصبانیت خود را از آن کیسه چیپس بیرون می آورید؟

به عنوان مثال ، هنگامی که من جوان بودم ، مادرم اغلب به من می گفت که باید چه بخورم و چه چیزی نباید بخورم. من از این و تلاش او برای کنترل آنچه که در بدنم قرار می دهم ناراحت شدم. وقتی که من بزرگسال بودم ، وقتی به مادرم سر می زدم ، می خواستم به عنوان راهی برای اعتقاد به او غذا پیدا کنم.

او نمی دانست که من این کار را می کنم ، و من بدیهی است که فقط به خودم آسیب می رسانم ، اما این کار را در پاسخ به اتفاقاتی که در گذشته من رخ داده بود ، انجام می دادم. وقتی این را فهمیدم ، می توانم از هجوم به شیرینی خانه مادرم دست بردارم. آیا به غذاهایی می چسبید که والدین شما در کودکی به شما اجازه نمی دادند؟

برخی از افراد به دلایل نوستالژیک هوس غذاهای خاصی می کنند. شاید احساس می کنید پای سیب مخصوص مادرتان است ، زیرا دلتان برایش تنگ شده است و باعث می شود احساس نزدیکی به خوردن “کیک او” کنید.

در اینجا یک مورد عالی وجود دارد: شاید شما شادی کافی در زندگی خود ندارید ، بنابراین به غذا به عنوان منبع اصلی شادی خود اعتماد می کنید. اگر شادی در زندگی شما وجود ندارد ، ایده هایی در پست شصت و من وجود دارد با عنوان “گرسنگی شما برای چیست؟ لذت بیشتر در زندگی یا غذای شما؟ ”

گاهی اوقات شما فقط میل به غذا خوردن دارید زیرا خود را از این غذاها به عنوان یک رژیم غذایی مزمن محروم کرده اید ، اما اغلب چیزی عمیق تر زیر این هوس ها وجود دارد.

لیست غذاهای ممنوعه خود را حذف کنید

این کار را شروع کنید و روی پرورش آنچه من طرز فکر فراوان می نامم ، شروع کنید. من می دانم که دادن اجازه بی قید و شرط به خود برای خوردن غذایی که دوست دارید بسیار ترسناک است. در حال حاضر ممکن است در مورد برخی غذاها احساس ناتوانی کنید. ممکن است احساس کنید که با شروع غذا خوردن غذاهای مورد علاقه خود را متوقف کنید.

درک میکنم. من هم قبلاً چنین احساسی داشتم. اما این به این دلیل است که شما این غذاها را در گذشته محدود کرده اید. شما آنها را کمیاب می دانید ، بنابراین آنها را بیشتر می خواهید. اما اگر به بدن خود گوش دهید ، به شما نمی گوید تمام روز کلوچه بخورید زیرا احساس وحشتناکی خواهید داشت.

ممکن است زمان بر باشد ، اما هنگامی که طرز فکر فراوانی را به وجود آوردید ، فریب این غذاها را احساس نخواهید کرد و به خود اعتماد خواهید کرد و آزادی این را خواهید داشت که بتوانید آنچه را که دوست دارید بدون راه رفتن بخورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرورش طرز فکر فراوان ، مقاله شصت و من “چگونه از غذاهای تعطیلات بدون افزایش وزن لذت ببرید” را مطالعه کنید.

هنگام غذا خوردن آگاهانه یا چند کار را انجام ندهید

وقتی این غذاها را که خیلی دوست دارید می خورید ، چرا توجه نکنید و از هر لقمه لذت ببرید؟ شما آنقدر بیشتر از آنها لذت خواهید برد که به مقدار کمتری راضی خواهید شد و هوس های شما فروکش می کند. در سایت من می توانید یک تقویم رایگان 30 روزه از غذا خوردن آگاهانه را بارگیری کنید که به شما کمک می کند انگشتان پا را یک قدم در یک مرحله به غذاخوری دقیق تری تبدیل کنید.

دریابید که انگیزه شما چگونه هدایت می شود

کشف کنید که چه چیزی تحت فشار غذا خوردن در زمان گرسنگی نیست ، و آنچه را که واقعاً به آن نیاز دارید به خودتان بدهید. برای انجام این کار ، به این سوالات فکر کنید:

  • درست قبل از اینکه احساس کنید غذا می خورید چه می گذشت؟
  • چه افکار و احساساتی داشتید؟
  • با خوردن غذا می توانید از چه چیزی حواس خود را پرت کنید؟
  • به نظر شما واقعاً به چه چیزی نیاز دارید؟
  • اگر غذاخوری یک گزینه نبود در حال حاضر چه می کنید؟

سپس احساس خود را در صورت خوردن این غذا در نظر بگیرید و آن را با احساسی که در صورت عدم خوردن آن احساس می کنید مقایسه کنید. یک انتخاب آگاهانه انجام دهید.

گشت و گذار بر روی میل

آخرین روش مقابله با هوس ها ، یک تکنیک ذهن آگاهی به نام Urge Surfing است. میل به غذا خوردن در زمانی که گرسنه نیستید ، یا خوردن زیاد شکر یا نوشیدن زیاد ، مانند موج هایی در اقیانوس است. شدت آنها افزایش می یابد ، اوج می گیرد و سپس ناپدید می شود.

اگر تا به حال در اقیانوس شنا کرده اید ، می دانید که راهی برای ضربه زدن به این امواج وجود ندارد. شما نمی توانید در برابر آنها مقاومت کنید یا با آنها بجنگید ، یا حتی می توانید غرق شوید. شما باید با آنها حرکت کنید. موج سواری شامل توجه به خواسته و سپس گذاشتن آن به آرامی بدون مبارزه با آن یا استخوان سفید روی آن است.

به عنوان مثال ، وقتی در مورد یک پروژه در محل کار استرس دارید و میل به غذا خوردن را برای احساس بهتر احساس می کنید ، با خود بگویید: “متشکرم ، اما غذا خوردن وقتی گرسنه نیستم به من کمک نمی کند این پروژه را به پایان برسانم” و فقط اصرار را نادیده بگیرید چند دقیقه دیگر تمام می شود.

موج سواری یک راه عالی است که به ما اجازه می دهد رفتارهایی را انتخاب کنیم که ما را به سمت آنچه ما واقعاً در زندگی آرزوی ما را دارند ، به ارمغان بیاورد ، به جای لذت بردن سریع. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انجام این کار ، به قسمت 66 پادکست کاهش وزن برای Foodies گوش دهید و قسمت 67 دارای یک راهنمای موج سواری است که می توانید هنگام غذا خوردن احساس گرسنگی نکنید.

راه تبدیل هوس به گذشته ، مستلزم این است که بدانید غذا برای بدن شما سوخت است ، اما همچنین منبع لذت است. پس از سالها رژیم گرفتن و تفکر محدود کننده در مورد غذا ، بسیاری از مردم به سختی می توانند به خود اجازه دهند آنچه را که می خواهند و آنچه بدنشان می خواهد بخورند و واقعاً از غذا لذت می برند. به همین دلیل است که می شنوید مردم در مورد غذاهای خاص به عنوان “گناه” صحبت می کنند ، در حالی که غذا واقعاً یک غذا است.

استفاده از این چهار استراتژی زمانی که احساس می کنید غذا می خورید اما گرسنه نیستید به شما کمک می کند تا عادات غذایی مثبت خود را ایجاد کنید که به شما اجازه می دهد بدون خوردن بیش از حد از غذاهایی که دوست دارید لذت ببرید.

آیا به نظر می رسد هوس غذاهای ممنوعه کرده اید؟ چه کسی این غذاها را در وهله اول ممنوع کرده است؟ چه اتفاقی می افتد وقتی غذاهایی را که واقعاً احساس می کنید دریافت کنید؟ آیا فکر می کنید ذهنیت کمی دارید؟ آیا بر عادات غذایی شما کنترل دارد؟ آیا سعی کرده اید در هنگام گرسنگی به غذا خوردن موج سواری کنید؟