یک دموکرات قدیمی که از سیاست اورگان “خجالت زده” است، رقابت برای فرمانداری را متزلزل می کند و به عنوان مستقل شرکت می کند


بتسی جانسون برای Miss Congeniality نامزد نمی شود. دموکرات باسابقه ای که اکنون به عنوان یک نامزد غیروابسته برای فرمانداری اورگان نامزد می شود، بیشتر احتمال دارد که یک دشنام را کنار بگذارد تا یک رکیک سیاسی. هنگامی که رای دهندگان پرسیدند که آیا او قانون جرم زدایی مواد مخدر اورگان را لغو می کند، او پاسخ داد: “بله.” در مورد آموزش، او اعلام کرد: “بیایید نگران ضمایر نباشیم. بیایید نگران ریاضیات باشیم.”

پیشنهاد جانسون برای فرمانداری، این رقابت را به رقابتی سه جانبه علیه تینا کوتک، دموکرات، که پیش از این به عنوان رئیس مجلس نمایندگان اورگان خدمت می کرد، و کریستین درازان جمهوری خواه، رهبر سابق اقلیت مجلس اورگان، تبدیل کرده است. جانسون خود را در میان دو افراطی میانه رو می بیند.

جانسون به فاکس نیوز گفت: “من تابع هیچ برنامه یا ایدئولوژی سیاسی نیستم و مطمئناً برای انجام کاری غیر از تعمیر مکانی که دوستش دارم، اقدام نمی کنم.” “ممکن است به نظر من یک عامل بعید برای تغییرات بزرگ و جسورانه باشم. این دقیقاً همان چیزی است که هستم و هستم.”

تغییر رتبه تحلیلگران به نفع دموکرات ها در انتخابات سنای پنسیلوانیا، حزب جمهوری خواه در انتخابات فرمانداری اورگان

بتسی جانسون، که برای فرمانداری اورگان به عنوان یک نامزد غیروابسته نامزد می شود، در طی یک میزگرد در 29 سپتامبر 2022 در پورتلند، اورگان، به صحبت های ساکنان خشمگین گوش می دهد.

بتسی جانسون، که برای فرمانداری اورگان به عنوان یک نامزد غیروابسته نامزد می شود، در طی یک میزگرد در ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ در پورتلند، اورگان، به صحبت های ساکنان خشمگین گوش می دهد.
(هانا ری لمبرت/فاکس نیوز)

“همه عصبانی هستند”

جانسون که در اورگان به دنیا آمد و بزرگ شد، صاحب یک تجارت هلیکوپتر بود و قبل از انتخاب شدن به مجلس ایالتی در انتخابات سال ۲۰۰۰، در مسابقات بین المللی پرواز کرد. او پنج سال بعد به جای جوآن دوکس فقید در سنای ایالت منصوب شد و چهار بار دوباره انتخاب شد. اما سال گذشته او کرسی خود را رها کرد تا به عنوان یک نامزد غیر وابسته در انتخابات فرمانداری شرکت کند.

او گفت: “به عنوان یک بومی اورگانی، خجالت می کشم.” من از شکست فرآیندهایمان خجالت می کشم. من از سیاست خجالت می کشم. از ظاهر پورتلند خجالت می کشم.”

جانسون در یک میزگرد اخیر با ساکنان محله لنتز پورتلند گفت، اورگان نمی تواند موفق شود اگر پورتلند شکست بخورد، و پورتلند “با هر معیاری” در حال شکست است. این رویداد در یک کسب و کار کوچک در جنوب شرقی پورتلند برگزار شد و حدود دوازده نفر دور یک میز کنفرانس جمع شده بودند. بسیاری از حاضران خود را دموکرات های مادام العمر می دانستند که اکنون از سیاست های لیبرال سرخورده شده اند.

مردی در حین بحث گفت: «برای بچه هایم رفتن به مدرسه وحشتناک است. او قبلاً از زندگی در شهری لذت می برد که در مورد بی خانمانی “در مسیر دلسوزی اشتباه می کرد”، اما گفت که اکنون دریافته است که توانمندسازی معتادان “مطمقاً دلسوزانه نیست”.

اردوگاه بزرگ بی خانمان ها در پارک لورلهرست در پورتلند، اورگان.  پارک Laurelhurst در مرکز یکی از ثروتمندترین محله های پورتلند قرار دارد.

اردوگاه بزرگ بی خانمان ها در پارک لورلهرست در پورتلند، اورگان. پارک Laurelhurst در مرکز یکی از ثروتمندترین محله های پورتلند قرار دارد.
(iStock)

دلال املاک می‌گوید بحران بی‌خانمان‌ها در پورتلند، ساکنان را مجبور کرده است که جای دیگری را برای زندگی انتخاب کنند.

سایر حاضران از خرابکاری، سرقت و تهدید مصرف کنندگان مواد مخدر یا افراد ناپایدار روانی شکایت داشتند. هیچکدام برای جانسون تازگی نداشت.

او به گروه گفت: «تمام کاری که امروز صبح انجام داده‌ام این است که با افراد عصبانی صحبت کنم. “همه عصبانی شده اند.”

مواد مخدر، جرم و جنایت و بی خانمانی موضوعات اصلی هستند

بی خانمانی، جرم و جنایت و «فروش مواد مخدر در فضای باز» از جمله مسائلی هستند که جانسون گفت از رای دهندگان حتی خارج از مناطق شهری ایالت می شنود.

او به فاکس نیوز گفت: «آنچه قبلاً مشکلات پورتلند بود، اکنون در همه جا مشکل است. در اورگان مرکزی، در امتداد ساحل، شهرهای خیمه‌ای وجود دارند که در حال ظهور هستند و مشکل در حال متاستاز است. مردم ترسیده و دیوانه شده‌اند.»

ساخته شده با Flourish

بر اساس آخرین اعداد این شهرستان، بی خانمان ها در شهرستان Multnomah، جایی که پورتلند واقع شده است، از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ ۳۰ درصد افزایش یافته است. در همین حال، داده های اولیه از سازمان بهداشت اورگان نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

جانسون گفت که برای پایان دادن به کمپینگ های غیرقانونی در مکان های عمومی، ایجاد پناهگاه های اضطراری بیشتر و در مورد نقش بیماری های روانی و اعتیاد به مواد مخدر رک و پوست کنده تلاش خواهد کرد. در حالی که او اذعان می کند که لغو اقدام رای دهندگان اورگان برای جرم زدایی از مواد مخدر به سادگی یک “آری جهنمی” نیست، جانسون گفت که از قانونگذار می خواهد دوباره آن را به رای دهندگانی که اکنون تقریباً دو سال کامل فرصت دارند تا اثرات آن را مشاهده کنند، ارجاع دهد. .

او گفت: “اگر می خواهید در زیرزمین خود به خانه بروید و تیراندازی کنید، خوب است. اما ما کل این ایالت را به یک بازار آزاد مواد مخدر تبدیل کرده ایم.” “این کار را در خیابان های پورتلند انجام ندهید. دیگران را تهدید نکنید. برای خود یا دیگران یک تهدید یا خطر نباشید. چاقو به دست نگیرید. جلوی بچه هایمان مواد مخدر نخرید. “

آ "پارکینگ امن" منطقه در یک خیابان فرعی برای جمعیت رو به رشد بی خانمان در بند، اورگان ایجاد شد.

یک منطقه “پارکینگ ایمن” در یک خیابان فرعی برای جمعیت رو به رشد بی خانمان ها در بند، اورگان ایجاد شد.
(عکس از جورج رز/گتی ایماژ)

کلانتر اورگان نسبت به افزایش جنایات خشونت آمیز در پورتلند هشدار داد: “بدون اقدام، می توانیم انتظار بدتر از این را داشته باشیم.”

نزدیک به ۱۰۰ افسر مجری قانون فعلی و سابق، دادستان ها و دادستان های منطقه از جانسون و پلت فرم امنیت عمومی او حمایت کرده اند. او متعهد شده است که از قانون حداقل مجازات اجباری اورگان دفاع کند، بودجه پلیس را افزایش دهد و به افسران در ایالتی که توسط تظاهرات تاریخی ضد پلیس در سال ۲۰۲۰ شکست خورد، احترام بگذارد.

جانسون در طول تصدی خود در مجلس قانونگذاری ایالتی، به طور مداوم با دموکرات ها برای محافظت از حقوق اسلحه، رای دادن با جمهوری خواهان علیه قانون پرچم قرمز اورگان، الزامات ذخیره سازی ایمن و بررسی های پیشینه سخت گیرانه تر، رای داد، که همه آنها در نهایت به تصویب اکثریت لیبرال رسید.

او گفت: “من نگران حقوقی هستم که آمریکایی ها بر اساس متمم دوم قانون اساسی قائل شده اند.” من فکر نمی‌کنم اورگانی‌های قانون‌گرا باید به خاطر فعالیت‌های مجرمان و بیماران روانی و متأسفانه بچه‌های آشفته مجازات شوند.»

حامیان کوتک موضع جانسون طرفدار حقوق اسلحه را به شدت مورد انتقاد قرار داده اند و در یکی از آگهی های تبلیغاتی به دلیل مالکیت او از یک مسلسل در دوران جنگ سرد به او لقب «ماشین تفنگ بتسی» داده اند.

تینا کوتک، نامزد دموکرات فرمانداری اورگان، که در آن زمان رئیس مجلس نمایندگان اورگان بود، در کنوانسیون ملی دموکرات ها در سال 2016 در فیلادلفیا، پنسیلوانیا سخنرانی می کند.

تینا کوتک، نامزد دموکرات فرمانداری اورگان، که در آن زمان رئیس مجلس نمایندگان اورگان بود، در کنوانسیون ملی دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ در فیلادلفیا، پنسیلوانیا سخنرانی می کند.
(دیوید پل موریس / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

نامزد فرمانداری اورگان می گوید جزر و مد در حال تغییر است: مردم اینجا “ایالت خود را به رسمیت نمی شناسند”

جانسون گفت: «به آن غلبه کن. “این یک قطعه کلکسیونر است، و در یک گاوصندوق با تمام مالیات‌های پرداخت شده، اثر انگشت و بقیه آن برای ۲۵ سال قفل شده است. در مرکز شهر پورتلند در حال پیاده روی با حمل باز است.”

انبوه تبلیغات حمله علیه جانسون نشان می‌دهد که دموکرات‌های تندرو خطری واقعی را می‌بینند که او ممکن است آرای کوتک را حذف کند. نظرسنجی کالج امرسون از رای دهندگان احتمالی حاکی از حمایت از درازان با ۳۶ درصد بود، یک اختلاف دو امتیاز نسبت به کوتک.

کریستین درازان، نامزد فرمانداری حزب جمهوری خواه اورگان، با یکی از حامیان خود در یک ایستگاه تبلیغاتی صحبت می کند.

کریستین درازان، نامزد فرمانداری حزب جمهوری خواه اورگان، با یکی از حامیان خود در یک ایستگاه تبلیغاتی صحبت می کند.
(کمپین کریستین درازان)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

اگر درازان برنده شود، او اولین فرماندار منتخب جمهوریخواه در ایالت از اوایل دهه ۱۹۸۰ خواهد بود. جانسون اذعان می‌کند که محافظه‌کار کانبی یک «کارزار قانع‌کننده» را اجرا کرده است، اما فکر نمی‌کند درازان بتواند به پیروزی برسد.

و در حالتی که «سخت حزب‌گرایی» منجر به کناره‌گیری‌های متعدد قانون‌گذاری شده است، جانسون خود را در «موقعیت منحصربه‌فردی برای موعظه آن انجیل» همکاری می‌بیند.

او گفت: «من فکر می‌کنم قانون‌گذاران زیادی وجود داشته باشند که از گفتن این جمله که «بتسی قدیمی» باعث می‌شود ما با هم کار کنیم، هیجان‌زده می‌شوند. “من معتقدم که شما می توانید بین Rs و Ds اجماع پیدا کنید.”