کنگره باید تلاش کند چین را متوقف کند، نه اینکه نوآوران فناوری آمریکایی را تضعیف کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

اقتصاد چین ممکن است کند شود، اما جاه‌طلبی‌های جهانی رئیس‌جمهور شی جین پینگ قطعاً اینطور نیست. هر کاری که شی جین‌پینگ در عرصه‌های اقتصادی، دیپلماتیک و نظامی انجام می‌دهد این پیام غیرقابل انکار است که چین قصد دارد جای ایالات متحده را به عنوان قدرت برتر جهان بگیرد.

برای بررسی جاه‌طلبی‌های چین، قانون‌گذاران آمریکایی باید از سیاست‌هایی دفاع کنند که آمریکا را در سراسر جهان تقویت می‌کند، از بازسازی ارتش ما گرفته تا تشویق نوآوری در بخش خصوصی.

علاوه بر این، کنگره باید قانونی برای ممنوعیت برنامه‌های چینی مانند TikTok و WeChat که میلیون‌ها اطلاعات در مورد شهروندان آمریکایی را جمع‌آوری می‌کنند، تصویب کند. هند چنین اقدامی را علیه بیش از ۳۵۰ اپلیکیشن چینی انجام داد. این باید نگران قانون‌گذاران باشد که سه تا از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌ها در میان جوانان آمریکایی – TikTok، غول خرده‌فروشی Shein و پهپادهای DJI – همگی در پکن مستقر هستند. فقط می توان تصور کرد که آنها با داده های میلیون ها آمریکایی چه می کنند.

اولین پادکست سیا، روسیه را به عنوان یک قدرت در حال افول اعلام می کند، هشدار می دهد چین یک «چالش جغرافیایی سیاسی مرکزی» است.

در عوض، برخی در کنگره در حال پیشبرد برنامه ای هستند که نوآوران پیشرو در فناوری آمریکا را تضعیف می کند، یکی از آخرین حوزه هایی که ایالات متحده در آن برتری نسبت به چین کمونیست دارد.

بایگانی - در این عکس در تاریخ 1 مه 2019، مردی از کنار تابلوی گوگل در بیرون با دهانه ای از پل خلیج در عقب در سانفرانسیسکو عبور می کند.  انتظار می رود که گروهی از ایالت ها روز دوشنبه، 9 سپتامبر، تحقیقاتی را در مورد گوگل اعلام کنند تا بررسی کنند که آیا این شرکت فناوری بیش از حد بزرگ شده است یا خیر.  (AP Photo/Jeff Chiu, File)

بایگانی – در این عکس در تاریخ ۱ مه ۲۰۱۹، مردی از کنار تابلوی گوگل در بیرون با دهانه ای از پل خلیج در عقب در سانفرانسیسکو عبور می کند. انتظار می رود که گروهی از ایالت ها روز دوشنبه، ۹ سپتامبر، تحقیقاتی را در مورد گوگل اعلام کنند تا بررسی کنند که آیا این شرکت فناوری بیش از حد بزرگ شده است یا خیر. (AP Photo/Jeff Chiu, File)

قانون نوآوری و انتخاب آنلاین آمریکا (AICOA) که توسط سناتور امی کلوبوچار، D-MN حمایت شده است، یکی از این قوانین است. AICOA اختیارات گسترده‌ای را به آژانس‌های ضدانحصار فدرال، از جمله لینا ام. خان، رئیس کمیسیون تجارت فدرال، اعطا می‌کند، که مطمئناً برای از بین بردن برخی از بزرگترین شرکت‌های آمریکا استفاده می‌شود.

قانون کلوبوچار به رگولاتورها اجازه می‌دهد تا پلتفرم‌های آنلاین را به‌طور خودسرانه در یک اندازه معین هدف قرار دهند، در صورتی که مجرم شناخته شوند، از جمله فروش محصولات خود به مشتریانی که مایل به خرید آن‌ها هستند.

در این عکس که توسط خبرگزاری شین هوا چین منتشر شده است، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین از طریق لینک ویدئویی در مراسم افتتاحیه مجمع بوآئو برای آسیا در بوآئو در استان هاینان در جنوب چین، پنجشنبه، 21 آوریل 2022 سخنرانی می کند.

در این عکس که توسط خبرگزاری شین هوا چین منتشر شده است، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین از طریق لینک ویدئویی در مراسم افتتاحیه مجمع بوآئو برای آسیا در بوآئو در استان هاینان در جنوب چین، پنجشنبه، ۲۱ آوریل ۲۰۲۲ سخنرانی می کند.
(Huang Jingwen/Xinhua از طریق AP)

به طور مشابه، قانون بازارهای برنامه باز شرکت‌های آمریکایی را در مقابل رقبای چینی خود در یک نقطه ضعف ساختاری قرار می‌دهد. مهمتر از همه، این قانون تضمین‌های بازرسی را که از مصرف‌کنندگان در برابر طراحان برنامه‌های بی‌وجدان محافظت می‌کند، حذف می‌کند، که برخی از آنها می‌توانند عوامل خارجی باشند.

علاوه بر این، لایحه سوم، نسخه اصلاح شده قانون رقابت و حفظ روزنامه نگاری JCPA، که برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ ارائه شد تا ناشران اخبار را از قانون ضد انحصار معاف کند تا بتوانند با یکدیگر برای مذاکره علیه گوگل و فیس بوک همکاری کنند، به روز شده و گسترش یافته است. به عنوان JCPA 2.0 شناخته می شود) و اکنون بسیاری از مقررات مربوطه موجود در AICOA را به اشتراک می گذارد.

برخلاف قوانین ایالات متحده که بهترین شرکت‌های ما را مجازات می‌کند، طرح ح‌ک‌چ “ساخت چین ۲۰۲۵” با هدف پیشی گرفتن از ایالات متحده در تمام جنبه‌های تولید جهانی با فناوری پیشرفته – هوش مصنوعی، روباتیک و سایبر، به چند مورد اشاره دارد.

برخلاف عملیات صنعتی دولتی چین، این بخش خصوصی – نه دولت – است که نوآوری ایالات متحده را هدایت می کند. بیشتر تحقیقات و توسعه‌ای که مسئول برتری ما در پلت‌فرم‌های نظامی، اکتشاف فضا، فناوری‌های ارتباطی و واکسن‌های نجات دهنده زندگی است، توسط شرکت‌های بخش خصوصی پرداخت می‌شود. آنها زمان، منابع، پرسنل و سرمایه خود را برای اختراع ابزارهایی که در آینده از آنها استفاده خواهیم کرد، سرمایه گذاری می کنند. تنها در سال گذشته، شش شرکت برتر فناوری آمریکا در مجموع ۱۴۰ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کردند. اگر بخواهیم این رقم را در نظر بگیریم، ۳۰ میلیارد دلار بیشتر از هزینه های پنتاگون برای تحقیق و توسعه است.

محدود کردن شرکت‌های فناوری آمریکایی برای امنیت ملی ما مضر است و رونق چنین شرکت‌هایی را در سه دهه گذشته کاهش می‌دهد.

در حالی که برخی در کنگره به بخش فناوری بی اعتماد هستند و آنها را بد می دانند، شرکا و مخالفان ما به طور یکسان درک می کنند که بخش فناوری چه دارایی برای ملت ما است. یک تیتر وال استریت ژورنال اعلام کرد: «تکنولوژی بزرگ سلاح غافلگیرکننده غرب در رقابت با روسیه و چین است».

پرچم چین در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی 2022 برافراشته شد.

پرچم چین در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۲۲ برافراشته شد.
(AP Photo/Natacha Pisarenko)

در واقع، در واکنش به جنگ روسیه علیه اوکراین، شرکت‌های فناوری آمریکایی وارد عمل شدند. Starlink ایلان ماسک به اوکراینی ها کمک کرد تا با سربازان خود در خط مقدم، به ویژه در مناطق دورافتاده ارتباط برقرار کنند. مایکروسافت نقش کلیدی در اختلال در حملات سایبری روسیه به مؤسسات کلیدی اوکراین ایفا کرد. متا و گوگل به خنثی کردن تبلیغات روسیه کمک کردند. این شرکت ها نقشی فوق العاده کلیدی در حفظ آزادی اوکراین ایفا کرده اند.

در حالی که نگرانی‌های موجهی در مورد سانسور و اطلاعات نادرست در پلتفرم‌های فناوری وجود دارد، ایجاد یک رژیم جدید ضد انحصار که می‌تواند موفق‌ترین شرکت‌های ما را از بین ببرد، پاسخ درستی نیست. قوانین ضد انحصار فعلی، که بر رفاه مصرف کننده تمرکز دارند، کار می کنند.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

در حال حاضر پرونده های قضایی متعددی علیه شرکت های فناوری به اتهام اقدامات ضدرقابتی در جریان است. آن لباس ها بازی خواهند کرد. اصحاب دعوا و دادگاه ها برای حل و فصل مسائل نیازی به قوانین اضافی ندارند.

علاوه بر این، بازار آزاد در مورد سانسور و اطلاعات نادرست از سوی شرکت‌ها کار می‌کند. به عنوان مثال، نتفلیکس اخیراً ۵۰ میلیارد دلار ارزش بازار و نزدیک به ۱ میلیون مشترک از دست داده است، زیرا بینندگان علاقه ای به مستندهای ساسکس یا محتوای خانواده اوباما ندارند. مصرف کنندگان در حال ارسال پیام فناوری هستند. به همین ترتیب، توییتر با پیشنهاد مناقصه ای از طرف آزادیخواه ایلان ماسک مواجه شد که هنوز اجرا نشده است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

آمریکا باید برتری خود را در بخش فناوری حفظ کند. همانطور که در اوکراین دیدیم، رهبری فناوری ایالات متحده پیامدهای امنیت ملی واقعی را برای ایالات متحده و متحدانش در پی دارد. اما ما نمی توانیم وضعیت خود را بدیهی بدانیم. امروزه، پنج شرکت از ۲۰ شرکت برتر فناوری جهانی در چین مستقر هستند. اگر نوآوران بخش خصوصی خود را با تصویب قوانین ضد نوآوری به چالش بکشیم، موقعیت چین به سرعت رشد خواهد کرد. آمریکا نیز به نوبه خود آسیب خواهد دید.

برای خواندن اطلاعات بیشتر از اسکات براون اینجا را کلیک کنید

برای خواندن اطلاعات بیشتر از رابرت سی. اوبراین، اینجا را کلیک کنید

رابرت سی اوبراین بیست و هفتمین مشاور امنیت ملی ایالات متحده از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ بود.