کشیش نیویورک و مجری تور ReAwaken می گویند که توسط دادستان مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک کشیش مسیحی در غرب نیویورک گفت که پس از ارسال نامه ای از دادستان کل ایالت، که یک دموکرات است، گفت که او معتقد است که یک رویداد سیاسی راست افراطی برنامه ریزی شده در کلیسای او در این هفته می تواند منجر به خشونت نژادی شود، احساس ترس و آزار کرده است.

در نامه ای که در ۳ آگوست فرستاده شد، لتیتیا جیمز، دادستان کل به سازمان دهندگان رویداد ReAwaken America Tour هشدار داد که اگر سخنان “افراطی” سخنرانان باعث رفتار خشونت آمیز یا غیرقانونی شود، دفتر او می تواند اقدام قانونی انجام دهد.

این رویداد دو روزه در کلیسای کورنرستون در باتاویا، در میانه راه بین بوفالو و روچستر، قرار است با حضور پسر دونالد ترامپ، اریک ترامپ، مشاور امنیت ملی سابق مایکل فلین و دیگران برگزار شود. نامه جیمز خطاب به فلین و سازمان دهنده رویداد کلی کلارک بود و برای مراقبت از کلیسا ارسال شد.

سردبیر LA تایمز به آلیتو طعنه می زند، به بچه های سکولار که عیسی را نمی شناسند می بالد، جامعه را بهتر می کند

پاول دویل، کشیش کلیسای کرنرستون، گفت که این پیشنهاد که این رویداد ترویج نژادپرستی یا خشونت است، اعتباری ندارد.

او به آسوشیتدپرس گفت: «من از کلماتی که او استفاده می کند، مانند دیدگاه های افراطی، استثنا قائل هستم. “یعنی چی؟ افراطی چیه؟ ما مسیحی محافظه کاریم. حالا افراطی؟”

او گفت که این نامه اعضای جماعت او را ترسانده است، گروهی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر که او آنها را چند قومیتی و چند نژادی توصیف کرد.

دویل گفت: “احساس می‌کنم که او می‌خواهد مرا بترساند. ما یک کلیسای شهری کوچک هستیم.”

کشیش ایالت نیویورک احساس می کند که AG ایالت نیویورک او را قبل از تور ReAwaken آمریکا مورد آزار و اذیت و ارعاب قرار می دهد.

کشیش ایالت نیویورک احساس می کند که AG ایالت نیویورک او را قبل از تور ReAwaken آمریکا مورد آزار و اذیت و ارعاب قرار می دهد.

چند ده نفر در اوایل این هفته در مقابل کلیسای باتاویا تجمع کردند تا به این رویداد اعتراض کنند که در آن مایک لیندل، مدیر عامل MyPillow، نظریه‌پردازان توطئه کووید-۱۹ و افرادی که تلاش کردند نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ را نادیده بگیرند، حضور دارند.

قانون اساسی ایالات متحده حمایت های قوی از آزادی بیان ارائه می کند و جیمز در نامه خود مستقیماً خواستار لغو این رویداد یا لغو دعوت از برخی سخنرانان نشده است.

اما جیمز گفت که نگران این است که این مراسم که در پنج سالگرد تجمع راست‌گرایان متحد در شارلوتسویل، ویرجینیا برگزار می‌شود، «ممکن است خشونت‌های افراطی یا با انگیزه نژادی را تحریک کند». او به «اظهارات افراطی گذشته توسط خود شما و دیگر سخنرانان برجسته در تور» اشاره کرد و به طور خاص به یک تئوری توطئه نژادپرستانه اشاره کرد که اخیراً الهام بخش یک مرد مسلح برای کشتن ۱۰ سیاه پوست در سوپرمارکت بوفالو بود.

تاد کریسلی می‌گوید که او از انتظارات خدا کوتاه آمد و «برده» پول شد

او گفت که بازرسان “آماده” هستند تا به هرگونه نقض قوانین ایالتی پاسخ دهند.

جیمز با اشاره به احتمال جریمه ۵۰۰۰ دلاری برای تخلفات نوشت: «بنابراین به شما دستور داده می‌شود که تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که این رویداد کاملاً با الزامات قوانین حقوق مدنی نیویورک و سایر قوانین قابل اجرا ایالتی و فدرال مطابقت دارد.

دفتر جیمز از اظهار نظر در مورد شکایت کشیش مبنی بر اینکه این نامه برای کاهش آزادی بیان بود، خودداری کرد، اما اشاره کرد که این نامه خطاب به سازمان دهندگان رویداد بود، نه کلیسا یا کشیش.

در این نامه هیچ گونه خشونت خاصی در رویدادهای گذشته ReAwaken Tour آمریکا ذکر نشده است.

در یکی از ایستگاه‌های تور در فینیکس در ژانویه، پس از آن که شرکت‌کنندگان به معلمان مدرسه‌ای در مجاورت به دلیل پوشیدن ماسک‌های پزشکی طعنه زدند، پلیس تماس گرفت.

برخی از رویدادها اعتراضات کوچک اما مسالمت آمیزی را به همراه داشته است. پس از غوغای جامعه در اورگان، ایستگاه تور ReAwaken در ماه آوریل از محل نمایشگاه شهرستان در شهر روستایی ردموند به یک استادیوم بیسبال لیگ کوچک در پایتخت ایالت، بیش از دو ساعت دورتر منتقل شد.

رهبر این گروه، کشیش ناتان امپسال، گفت که در برخی از رویدادها، گروه مسیحی آمریکای وفادار یک کامیون بیلبورد متحرک را برای دور رویدادها فرستاده است تا “گویندگان را به عنوان پیامبران دروغینی که دین را برای حمله به دموکراسی تحریف و تحریف می کنند، افشا کند.” .

دویل گفت که صفحه فیس بوک کلیسای او در عرض چند دقیقه پس از اعلام این که این رویداد به جای روچستر در نزدیکی روچستر، جایی که مکان دیگری پس از واکنش شدید مقامات منتخب، هنرمندان و دیگران لغو شده بود، شروع به دریافت نظرات متهم به نژادپرستی کرد.

پاپ فرانسیس راهبه ها و زنان غیر روحانی را در میان فاجعه جدید اسقف ها نامید

دویل گفت که کلیسا در حال بررسی اقدامات احتمالی است، اما مشخص نیست.

او گفت: “آزار و اذیت از طرف دولت خودمان. من احساس آزار می کنم. من یک قانونمند هستم – من یک تاجر هستم. من قانونمند هستم، من از خدا می ترسم و میزبان یک رویداد هستم.”