کاندیدای سوسیالیست و مجرم سابق برزیل برای ریاست جمهوری کیست؟


برازیلیا، برزیل – علی‌رغم اینکه نظرسنجی‌های برزیل عمدتاً پیروزی دور اول رئیس‌جمهور سابق لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا را پیش‌بینی می‌کردند، ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهور کنونی، بسیار بهتر از حد انتظار عمل کرد و رقیب چپ‌گرای خود را به دور دوم انتخابات در پایان ماه وادار کرد.

با این حال، برای بسیاری از ناظران بین المللی، ممکن است کنجکاو به نظر برسد که لولا حتی با توجه به محکومیت اخیرش به فساد مالی، در انتخابات حضور داشته باشد.

«انتظار اتهامات فساد را داشتم [against Lula] نقشی بزرگتر از آنها ایفا کنند. تیاگو کورتز، مشاور سیاسی حزب جمهوری خواه برزیل، به فاکس نیوز دیجیتال گفت، اما آنها مطمئناً وزنی برای رای دهندگان داشتند.

کورتز همچنین به این نکته اشاره کرد که لولا در محافل نخبگان بسیار محبوب است: “لولا به شدت مورد علاقه رسانه ها، طبقه هنری و بخشی از جامعه تجاری است که یک دهه از طریق بانک توسعه ملی با آنها برخورد مطلوبی داشت. اینها بخش هایی هستند که در نهایت کمک مالی و رسانه ای بزرگی به کمپین او کرد.

اتهامات علیه لولا و حزب کارگران ناشی از یک طرح نفوذ و بازپرداخت نفوذ گسترده است که توسط شرکت ساختمانی عظیم برزیلی، اودبرشت انجام شده است، که متهم به هدر دادن بودجه مبارزات انتخاباتی برای احزاب سیاسی در سراسر آمریکای لاتین در ازای قراردادهای ساخت و ساز و زیرساخت پرسود است.

انتخابات ریاست جمهوری برزیل: ژایر بولسونارو ثابت کرد که نظرسنجی ها اشتباه است، رقیب سوسیالیست را مجبور به دور دوم کرد

پوستر تبلیغاتی برای نامزد ریاست جمهوری لولا داسیلوا در سائوپائولو، برزیل.

پوستر تبلیغاتی برای نامزد ریاست جمهوری لولا داسیلوا در سائوپائولو، برزیل.
(دیوید آنسورث برای فاکس نیوز دیجیتال)

مارسلو اودبرشت ادعا کرد که لولا در ازای دریافت رشوه، از طرف شرکت، دولت‌های خارجی را لابی کرده است. گفته می شود که این شرکت بیش از ۲۳۰ میلیون دلار رشوه به سیاستمداران در سراسر منطقه توزیع کرده است.

پس از تحقیقات اولیه Odebrecht، پلیس برزیل شروع به تحقیق در مورد لولا و حزب کارگران در رابطه با طرح مشابهی با شرکت نفت دولتی پتروبراس کرد و ادعا کرد که این شرکت در ازای رفتار مطلوب، کمپین لولا را تامین مالی کرده است.

بازرسان یک طرح عظیم را کشف کردند که در آن پول از برخی از بزرگترین شرکت های کشور از طریق رشوه و رشوه به خزانه حزب کارگران سرازیر می شد. ژائو واکاری نتو، خزانه دار حزب کارگران، به رشوه خواری و پولشویی متهم و به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

با پایان یافتن تحقیقات در مورد لولا و همکاران نزدیک، رئیس جمهور دیلما روسف (که جانشین لولا به عنوان رئیس جمهور شد) او را به عنوان رئیس دفتر خود منصوب کرد تا از او در برابر پیگرد قانونی محافظت کند، زیرا برخی از کارمندان دولت از مصونیت محدودی در برابر پیگرد قانونی بر اساس قوانین برزیل برخوردار هستند. در نهایت، انتصاب او به این سمت توسط یک قاضی برزیلی رد شد و او آن را تلاشی پنهانی برای اجتناب از پیگرد قانونی دانست.

ونزوئلا در حال حاضر به پیروزی چپ در انتخابات برزیل می تواند راه نجات کوبا باشد

در سپتامبر ۲۰۱۶، توپ از دست رفت، زیرا لولا متهم به رهبری کل طرح شد و با اتهامات فساد در کوریتیبا، پارانا، تحت نظارت قاضی سرجیو مورو، متهم شد.

پرونده - در این عکس پرونده 5 مارس 2016، رئیس جمهور سابق برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، به هوادارانی که در خارج از محل اقامت او در سائو برناردو دو کامپو، در منطقه بزرگ سائوپائولو، برزیل تجمع کرده بودند، خوش آمد می گوید.  یک قاضی برزیلی حکم داد که سیلوا به اتهام پولشویی و فساد محاکمه خواهد شد.  قاضی سرجیو مورو روز سه‌شنبه، 20 سپتامبر 2016، گفت: شواهد کافی برای شروع یک روند قضایی علیه سیلوا، همسرش و شش نفر دیگر در تحقیقات گسترده‌ای درباره فساد مالی که در شرکت بزرگ نفت دولتی پتروبراس متمرکز است، وجود دارد.  (AP Photo/Andre Penner، فایل)

پرونده – در این عکس پرونده ۵ مارس ۲۰۱۶، رئیس جمهور سابق برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، به هوادارانی که در خارج از محل اقامت او در سائو برناردو دو کامپو، در منطقه بزرگ سائوپائولو، برزیل تجمع کرده بودند، خوش آمد می گوید. یک قاضی برزیلی حکم داد که سیلوا به اتهام پولشویی و فساد محاکمه خواهد شد. قاضی سرجیو مورو روز سه‌شنبه، ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶، گفت: شواهد کافی برای شروع یک روند قضایی علیه سیلوا، همسرش و شش نفر دیگر در تحقیقات گسترده‌ای درباره فساد مالی که در شرکت بزرگ نفت دولتی پتروبراس متمرکز است، وجود دارد. (AP Photo/Andre Penner، فایل)
(کپی رایت ۲۰۱۶ Associated Press. کلیه حقوق محفوظ است.)

محاکمه بعدی برزیل را بر اساس خطوط سیاسی دو قطبی کرد، زیرا لولا و روسف از حامیان خود خواستند برای اعتراض به آنچه که آزار و شکنجه با انگیزه سیاسی می دانستند به خیابان ها بروند.

زمانی لولا با ۹ پیگرد کیفری مجزا مواجه شد، اما در نهایت به اتهام فساد مالی و پولشویی مربوط به بازسازی ۱.۲ میلیون دلاری آپارتمان ساحلی خود توسط شرکت ساختمانی Grupo OAS محکوم و محکوم شد. قراردادهای بزرگی را از شرکت پتروبراس که توسط لولا تنظیم شده بود، دریافت کرد.

این پرونده در نهایت به دادگاه عالی فدرال برزیل رفت، که در یک تصمیم محدود ۶-۵ محکومیت او را تایید کرد و به او دستور داد تا دوره محکومیت خود را آغاز کند.

حبس لولا جرقه یک کمپین عظیم “Lula Livre” یا Free Lula را برانگیخت و منجر به تحقیق در مورد تاکتیک های قاضی مورو شد.

در نهایت، لولا هرگز به اتهام فساد بی گناه شناخته نشد. محکومیت او توسط دادگاه عالی فدرال در دو مورد فنی لغو شد: اول اینکه قاضی مورو با برقراری ارتباط با دادستان در جریان محاکمه لولا رفتار نامناسبی انجام داده است و دوم اینکه مورو فاقد شرایط قانونی برای محاکمه لولا در کوریتیبا است، زیرا لولا در برازیلیا اقامت داشته است. به هنگام.

در ۱۵ آوریل ۲۰۲۱، دادگاه عالی فدرال در یک حکم ۸-۳، حکم قبلی مبنی بر لغو محکومیت های وی را بر اساس این استدلال تایید کرد. لولا تنها ۵۸۰ روز از محکومیت ۱۲ ساله خود را سپری کرد.

بولسونارو برزیل با پیشتاز بودن لولا نامزد چپ در نظرسنجی‌ها در یک رقابت سخت برای انتخاب مجدد قرار گرفت.

لولا داسیلوا در یک کنفرانس خبری در مورد اتهامات فسادی که با آن روبرو بود گریه می کند که در نهایت او را به زندان انداخت.

لولا داسیلوا در یک کنفرانس خبری در مورد اتهامات فسادی که با آن روبرو بود گریه می کند که در نهایت او را به زندان انداخت.
(۲۰۱۶ آسوشیتدپرس. کلیه حقوق محفوظ است.)

اردوگاه بولسونارو استدلال می کند که دادگاه عالی فدرال مغرضانه است زیرا اکثریت قاطع ۱۱ قاضی آن توسط دولت های ریاست جمهوری حزب کارگران منصوب شده اند.

در حالی که فعالان حزب کارگران ممکن است به بی گناهی لولا اعتقاد داشته باشند، به نظر می رسد تعداد کمی از برزیلی ها معتقد باشند که لولا هیچ اشتباهی نکرده است. با این وجود، نزدیک به نیمی از او در روز یکشنبه به او رای دادند و لولا همچنان محبوب احتمالی برای رفتن به دور دوم در پایان ماه است.

به نظر می رسد برزیلی ها تا حد زیادی معتقدند که همه سیاستمداران فاسد هستند. به نظر می‌رسد که شخصیت بزرگ‌تر لولا با شیوه‌ای که در آن عملکرد بسیار بهتری از نامزدهای کنگره و فرمانداری‌اش داشت، تأیید شده است.

فلاویو مورگنسترن، تحلیلگر سیاسی، به فاکس نیوز دیجیتال گفت که چرا لولا در بین رای دهندگان محبوب است: “لولا جذابیت ایدئولوژیکی بسیار قوی در کشوری دارد که به ایده های سوسیالیستی آلوده شده است” و اضافه کرد: “او تنها شخصیتی است که در سمت چپ جذابیت دارد، به دلیل وجودش. گذشته اسطوره ای.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

مورگنسترن همچنین گفت که لولا، علیرغم سوابقش، همچنان روابط کاری با ایالات متحده خواهد داشت، “با بایدن، لولا متحدی با تنش … منافع او خواهد داشت. [in the U.S.] همیشه صرفاً اقتصادی بوده است.» اما «دوستان لولا دشمنان حتی چپ های آمریکایی … دیکتاتوری های کمونیستی آمریکای لاتین، چین، روسیه، و تشکیلات خودگردان فلسطین هستند».

با این حال، لولای ۷۶ ساله همچنان در دور اول رای گیری روز یکشنبه بیشترین آرا را به خود اختصاص داد، زیرا او به عنوان مورد علاقه در برابر رئیس جمهور بولسونارو به دور دوم رفت. این درحالی است که بسیاری از برزیلی‌ها به نامزدهای راست میانه یا راست‌گرای کنگره و فرمانداری رأی دادند، اما همچنان در انتخابات ریاست‌جمهوری برای او به سمت چپ حرکت کردند.