کارشناس: روسیه قصد دارد به «مرحله کنونی» تهاجم پایان دهد و خسارات را با همه پرسی خرسون کاهش دهد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک کارشناس اطلاعاتی به فاکس نیوز دیجیتال گفت: روسیه به طور بالقوه قصد پایان دادن به حمله به اوکراین و ادغام منطقه خرسون را اعلام کرده است.

رئیس جمهور پوتینس به گزارش تاس، دمیتری پسکوف، وزیر امور خارجه به خبرنگاران گفت که «ساکنان خرسون باید خودشان تصمیم بگیرند» که آیا برای «ادغام این منطقه در خاک روسیه» درخواست خواهند کرد یا خیر.

سازمان ملل: توافق صلح بین روسیه و اوکراین بعید است

پسکوف از مطرح شدن درباره احتمال برگزاری همه پرسی امتناع کرد و گفت که “آنچه را که می خواستم بیان کنم را بیان کرد”، اما ربکا کوفلر، افسر سابق DIA استدلال کرد که مسکو برای ارائه “توجیه قانونی” برای روسیه برای ادغام خرسون، همه پرسی را انجام خواهد داد.

کوفلر توضیح داد: «این یک کشور استاندارد روسیه است. در سال ۲۰۱۴، ۹۵.۵ درصد از ساکنان کریمه به پیوستن به روسیه رای دادند.

اما کوفلر، نویسنده کتاب بازی پوتین: طرح مخفی روسیه برای شکست آمریکا، معتقد است که ادغام خرسون برای پوتین کافی است تا بگوید به هدف خود برای مرحله فعلی تهاجم دست یافته است، که مسکو همچنان آن را “ویژه” می خواند. عملیات” در اوکراین.

کشور ناتو به اتباع اجازه می دهد به ارتش اوکراین بپیوندند و با روسیه بجنگند

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که تکمیل «عملیات ویژه» تلاش‌های غرب برای «ترویج جهان تک قطبی» را که لاوروف آن را «تلاش برای تضعیف قوانین بین‌المللی» تعریف می‌کند، متوقف می‌کند.

لاوروف همان نکاتی را که مسکو از قبل از شروع تهاجم مطرح کرده است تکرار کرد و مدعی شد که هدف روسیه از حمله این کشور محافظت از “ساکنان جمهوری های مردمی دونتسک و لوهانسک در برابر رژیم نئونازی کیف” و اطمینان از “غرب از این حمله بوده است” ایجاد یک تهدید نظامی برای امنیت فدراسیون روسیه از خاک اوکراین».

با ادامه حملات در جنوب شرق، اوکراین برخی از جریان های گاز روسیه را منحرف می کند

کوفلر گفت: «این اولین بار از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه است که چنین مقام ارشد روسی ایده پایان دادن به «عملیات ویژه» را مطرح می کند.

منطقه خرسون دسترسی مورد نظر روسیه را به جنوب اوکراین و ایجاد یک پل زمینی به کریمه را فراهم می کند. با تضمین این دسترسی، روسیه می‌تواند دهانه رودخانه دنیپر را که اوکراین را به دو نیم می‌کند و دسترسی در طول کشور فراهم می‌کند، کنترل کند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کوفلر گفت: «پوتین با درک اینکه نمی‌تواند در جنگ پیروز شود – تا زمانی که ایالات متحده و ناتو تسلیحات مهیب و اطلاعات بی‌درنگ در اختیار اوکراین قرار می‌دهند – احتمالاً در حال بررسی کاهش تلفات خود و پایان دادن به عملیات در این مرحله است».

او افزود: «اگر پوتین خرسون را در روسیه جذب کند یا حداقل «جمهوری خلق» جدایی‌طلب دیگری را ایجاد کند – مانند دونتسک و لوهانسک – به اهداف این مرحله کنونی جنگ دست یافته است.