کارشناس امنیت ملی برای مقابله با نفوذ چین در سراسر جهان تلاش می کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

کیوکی جکسون، معاون ارشد و مدیر کل بخش امنیت ملی MITRE، چین را به شدت به دنبال یک استراتژی برای تسلط بر جهان در زمینه‌هایی مانند اقتصاد، ارتش و فناوری است.

جکسون ماه گذشته در انجمن امنیتی آسپن به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «چین یک استراتژی چند نسلی ارائه کرده است. این بسیار بلندپروازانه است و قصد دارد در زمینه‌های اقتصادی، نظامی و فناوری رقابتی یا مسلط باشد، فقط برای نام بردن از سه مورد برتر.”

جکسون همچنین در مورد پیگیری دولت چین در زمینه های رهبری در ایالات متحده، از جمله سرقت فناوری و IP، انتقال اجباری فناوری، و پرداخت یارانه در حوزه های اولویت دار هشدار داد.

وی افزود: «اینها چیزهایی هستند که ما نه تنها از جانب ایالات متحده، بلکه متحدان و شرکای ما نیز باید با آنها مبارزه کنیم».

SEN. پنبه زنگ خطری را برای سرمایه گذاران چینی در حال خرید زمین های کشاورزی آمریکا به صدا در می آورد: “این یک تهدید امنیت ملی است”

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی، با نمایندگان معلمان و دانشجویان در یک سمپوزیوم می نشیند و در طی بازدید از دانشگاه رنمین چین در پکن، سخنرانی مهمی را ایراد می کند. ، پایتخت چین، 25 آوریل 2022.

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی، با نمایندگان معلمان و دانشجویان در یک سمپوزیوم می نشیند و در طی بازدید از دانشگاه رنمین چین در پکن، سخنرانی مهمی را ایراد می کند. ، پایتخت چین، ۲۵ آوریل ۲۰۲۲.
(Ju Peng/Xinhua از طریق Getty Images)

جکسون به ویژه با تأکید بر اهمیت مشارکت در منطقه هند و اقیانوسیه و اقیانوسیه توصیه کرد: «همیشه کارهای بیشتری برای مقابله با نفوذ چین در خارج از کشور باید انجام شود».

او گفت: «من فکر می‌کنم ما احتمالاً در طول سال‌های بسیار طولانی، سیاست کمی بی‌توجهی را ارائه کرده‌ایم. ما باید دوباره با آن شرکای سنتی تعامل کنیم.»

روسیه و چین به دنبال سفر پلوسی از تایوان به هم نزدیکتر می شوند

جکسون خاطرنشان کرد که سرمایه گذاری از چین در سراسر جهان اغلب با “رشته های متصل” همراه است و ایالات متحده می تواند جایگزینی ارائه دهد که می تواند امنیت و رفاه را فراهم کند.

«ما باید آن جایگزین را برای دیدگاه اقتدارگرایانه ای که می آید ارائه کنیم [from China]و واقعاً بر اثبات پاداش‌ها، خواه امنیت، رفاه، برای همه آن ملت‌ها، که با ارزش‌های دموکراتیک و آزادی‌هایی که ما از آن حمایت می‌کنیم، تمرکز کنید.»

سربازان ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) در یک رژه نظامی برای بزرگداشت نودمین سالگرد تأسیس ارتش در پایگاه آموزشی نظامی Zhurihe در منطقه خودمختار مغولستان داخلی، چین شرکت کردند.

سربازان ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) در یک رژه نظامی برای بزرگداشت نودمین سالگرد تأسیس ارتش در پایگاه آموزشی نظامی Zhurihe در منطقه خودمختار مغولستان داخلی، چین شرکت کردند.
(رویترز)

جکسون گفت که سرمایه گذاری در فناوری برای حفظ نقش ایالات متحده به عنوان یک ابرقدرت جهانی بسیار مهم است.

او گفت: «ما باید بدانیم که مشوق‌ها مهم هستند، نه فقط مشوق‌های پولی، بلکه مشوق‌ها، به طور کلی. من فقط به این صورت می گویم: برای مثال، وقتی به چیزهایی مانند نیمه هادی ها فکر می کنید، ایالات متحده نباید در رقابتی جهانی به طور یکجانبه خلع سلاح کند.

منابع: چین ممکن است قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا به تایوان حمله کند

به منظور حفظ مزیت تکنولوژیک ایالات متحده، جکسون همچنین بر اهمیت سرمایه گذاری در “نیروی کار فنی بسیار ماهر” تاکید کرد.

“من فکر می کنم ما در رفع برخی از چالش های تاریخی که برای کمک به مردم در درک ارزش این نوع مشاغل STEM و کارهایی که می توانند برای خود، خانواده و … انجام دهند، کار بسیار خوبی انجام می دهیم. البته، برای ملت، برای فناوری به عنوان یک کل.”

رئیس جمهور چین شی جین پینگ در جلسه پایانی کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین (CPPCC) در تالار بزرگ مردم در پکن، چهارشنبه، 10 مارس 2021، تشویق می کند.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ در جلسه پایانی کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین (CPPCC) در تالار بزرگ مردم در پکن، چهارشنبه، ۱۰ مارس ۲۰۲۱، تشویق می کند.
(عکس آسوشیتدپرس/مارک شیفلبین)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

“من فکر می کنم ما هنوز کار داریم تا شاید برخی از نابرابری ها و چالش های دسترسی را برطرف کنیم. بنابراین تنوع، برابری و شمول به وضوح زمینه هایی هستند که ما باید طیف وسیع تری از جمعیت ایالات متحده را وارد کنیم تا بتوانیم آنچه را که می خواهیم انجام دهیم. نیاز به رقابت در آینده.”