کارشناسان اقتصادی می گویند: تکذیب رسانه ها، تقسیم مو در تعریف رکود، “به کلی گمشده قایق” است.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

کارشناسان اقتصادی به فاکس نیوز دیجیتال می گویند، رسانه هایی که درگیر معناشناسی در مورد اینکه آیا ایالات متحده در رکود است یا خیر، «قایق را از دست داده اند» و به اعتبار خودشان لطمه می زنند.

واشنگتن پست، سی ان ان، نیویورک تایمز و دیگران تعریف کاخ سفید از رکود را در روز پنجشنبه پس از نشان دادن اعداد تولید ناخالص داخلی پذیرفتند. سه ماهه متوالی رشد منفی همانطور که اقتصاد ایالات متحده وارد یک رکود می شود، و کارشناسان CNN، MSNBC، CBS، ABC و جاهای دیگر نیز مفهوم “ترس” از رکود را به جای اینکه اذعان کنند که ایالات متحده در حال حاضر، طبق تعریف، در حال گذراندن یک رکود است.

برایان برنبرگ گفت: “آنها در حال بازی هستند که آیا ما در آن هستیم یا نه؟ و این کاملاً از دست دادن قایق است. و از آنجا که مردم در آن زندگی کرده اند، می دانند که رسانه ها قایق را از دست داده اند.” استاد تجارت و اقتصاد در کالج کینگ در منهتن و یکی از همکاران فاکس نیوز. بنابراین به همین دلیل است که به اعتبار آنها لطمه می زند، زیرا این تئوری نیست. این بسیار عملی است.

تیتر صفحه اول سی ان ان این خبر را عبور از «آستانه رکود نمادین» توصیف کرد و گزارش آن نیز از «ترس ناشی از رکود اقتصادی» استفاده کرد. در این گزارش، تعریف فنی رکود به عنوان تعریف «غیررسمی» توصیف شده است. گزارشی از Business Insider در پنج‌شنبه با عنوان «اعداد تولید ناخالص داخلی امروز به ما نمی‌گویند که آیا در رکود هستیم یا نه – و تا زمانی که در میانه یک بحران نباشیم، مطمئناً نمی‌دانیم». در مورد وضعیت اقتصاد ایالات متحده “واضح” ارائه نکرد.

یک تیتر واشنگتن پست در مورد گزارش جدید تولید ناخالص داخلی.

یک تیتر واشنگتن پست در مورد گزارش جدید تولید ناخالص داخلی.
(اخبار فاکس)

بایدن می گوید با وجود دو چهارم متوالی کاهش اقتصاد، ما در رکود نیستیم

جان هاروود، خبرنگار چپ‌گرای سی‌ان‌ان در کاخ سفید پس از بازنشر مقاله پولیتیکو در این هفته مورد انتقاد قرار گرفت که نویسنده آن بن وایت اظهار داشت: «کاملاً حق با کاخ سفید است که حتی دو چهارم کاهش تولید ناخالص داخلی نشان نمی‌دهد که اقتصاد در حال حاضر در رکود است. ” با این حال، هاروود که در آن زمان با سی‌ان‌بی‌سی همراه بود، در زمان دولت ترامپ در سال ۲۰۱۹ توییت کرد: «رکود = اقتصاد برای دو سه ماهه کوچک می‌شود».

اسکات ویتلاک از مرکز تحقیقات رسانه ای محافظه کار به فاکس نیوز دیجیتال گفت: در دوران ترامپ، گفتن حقیقت به قدرت و نداشتن حقایق جایگزین مهم بود. “اما اکنون ما میل به پذیرش آنچه دولت بایدن می گوید را می بینیم. رکود اقتصادی برای دموکرات هایی که وارد انتخابات میان دوره ای می شوند، خبر بسیار بدی خواهد بود. بنابراین خبرنگاران بسیار خوشحال هستند که به بایدن کمک کنند از استفاده از کلمه R اجتناب کند.”

بخش‌های خبری روی آنتن از رسانه‌های لیبرال شاهد بود که مجریان و مهمانان این تصور را که اقتصاد ایالات متحده در حال حاضر در رکود است عقب نشینی کردند و در عوض به سایر شاخص‌های اقتصادی قوی توجه کردند. علاوه بر این، برخی از ارقام ادعا کردند که رشد منفی یکی از ویژگی‌های برنامه فدرال رزرو برای کاهش نرخ تورم نیست، نه یک اشکال.

NBC از تعریف مجدد بایدن از رکود دفاع می کند و ادعا می کند که حزب جمهوری خواه «روایت» اقتصاد بد را برای آسیب رساندن به مردم دموکرات سوق می دهد.

جان برمن در اتاق خبر CNN گفت: «شنیدن این برای مردم سخت خواهد بود. این همان واکنشی است که جروم پاول ممکن است بخواهد ببیند، که همه چیز کمی سرد می شود.

اندرو راس سورکین، یکی از مجریان MSNBC “Squawk Box” اظهارات مشابهی را زمانی که ادعا کرد رشد منفی تولید ناخالص داخلی “قرار است اتفاق بیفتد” را بیان کرد. وی افزود که کلمه “رکود” به یک “فوتبال سیاسی” تبدیل شده است که تبلیغات میان دوره ای علیه حزب دمکرات را تعیین می کند. نیت برلسون، مجری برنامه CBS Mornings، به طور مشابه از رکود اقتصادی به عنوان یک کلمه کلیدی یاد کرد.

بخش‌های دیگر در CNN، CBS News، MSNBC، NBC News و ABC News تا حد زیادی از گفتن اینکه کشور در رکود است خودداری کردند و به رشد شغل و هزینه‌های مصرف کننده اشاره کردند. «The View» شبکه ABC روز پنجشنبه به کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در مورد این موضوع فشار آورد و گفت که بین احساس آمریکایی‌ها و سخنان بایدن در مورد عدم وجود رکود، «قطع ارتباط» وجود دارد.

ژان پیر گفت: «ما این رشد اقتصادی قوی را به دلیل کاری که رئیس جمهور در ۱۸ ماه گذشته انجام داده بود، داشتیم و اکنون آنچه می بینیم انتقال به رشد پایدار و ثابت است.

فاکس نیوز دیجیتال قبلاً در مورد ارقامی از نیویورک تایمز، بلومبرگ، آسوشیتدپرس، واشنگتن پست، سی‌ان‌ان و جاهای دیگر گزارش داده بود که به نظر می‌رسید نکات گفتگوی مجموعه‌ای از چهره‌های اقتصادی بایدن را در تلاش برای جلوگیری از گزارش ضعیف احتمالی سه ماهه دوم داشته باشند. این نشان داد که تولید ناخالص داخلی روز پنجشنبه ۰.۹ درصد به صورت سالانه از ماه می تا ژوئن کاهش یافته است.

رئیس جمهور بایدن در باغ رز کاخ سفید در واشنگتن، چهارشنبه، 27 ژوئیه 2022 سخنرانی می کند.

رئیس جمهور بایدن در باغ رز کاخ سفید در واشنگتن، چهارشنبه، ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۲ سخنرانی می کند.
(عکس AP/ سوزان والش)

صحبت های کاخ سفید بایدن در تعریف مجدد رکود به سرعت توسط رسانه ها پذیرفته شد

برنبرگ گفت که اعضای رسانه ها “موهای شکافته” در مورد این تعریف به اعتبار آنها آسیب می رساند.

برنبرگ گفت: «من فکر می‌کنم بهترین شاخص رکود، دو فصل متوالی رشد منفی تولید ناخالص داخلی است، زیرا به این معنی است که شما یک کندی و کاهش قابل توجه در اقتصاد داشته‌اید.» و من فکر می‌کنم، می‌دانید، همه سر و صداهای رسانه‌ای در مورد این که هست یا نیست، موضوع را از دست داده است. همه خارج از رسانه این را می‌دانند، همه کسانی که در تعاریف از هم جدا نمی‌شوند، این را می‌دانند. بنابراین، به نظر من، تلاش برای بازی کردن با آن، یکی مفید نیست، اما دو مورد معتبر نیست. مردم اعتماد خود را به رهبرانی که زمان می‌گذرانند از دست می‌دهند. شکافتن موها در مورد تعاریف.”

برنبرگ گفت که رکود اقتصادی در سال ۲۰۲۲ اجتناب ناپذیر نیست، بلکه نتیجه “اشتباهات بزرگ سیاست” است، مانند طرح ۱.۹ تریلیون دلاری نجات آمریکا که بایدن پس از روی کار آمدن رئیس جمهور امضا کرد، و همچنین اقدام نکردن فدرال رزرو در مورد تورم در سال گذشته. ، زمانی که بسیاری از مقامات هنوز آن را “گذرا” می خواندند.

همانطور که برایان دیز، مشاور اقتصادی بایدن، هفته گذشته اشاره کرد، ارقام تولید ناخالص داخلی «عقب‌گرد» است، اما برنبرگ گفت که این تصور که این ارقام باعث ایجاد «ترس» از رکود اقتصادی می‌شوند، اساساً موضوع را نادیده می‌گیرد.

او گفت: “به یاد داشته باشید، داده هایی که امروز به دست آوردیم عقب مانده است. این به ما می گوید که قبلا چه اتفاقی افتاده است. این نکته ای است که من فکر می کنم رسانه ها از آن غافل می شوند… داده های امروز می گوید که رکود به اینجا رسیده است. شش ماه است که اینجاست.” . “بنابراین اینطور نیست که ترس مردم تقویت شود زیرا شما به آنها درباره چیزهایی که در راه است می گویید. مردم از قبل می دانند. آنها از قبل می دانند که چگونه هزینه کرده اند. آنها از قبل می دانند که بودجه هایشان چقدر طولانی است. آنها از طریق آن زندگی می کنند. “

او از مطبوعات خواست در عوض از سیاستگذاران بپرسند که چه راهی برای خروج از آن وجود دارد، به جای جنگیدن در یک نبرد لفاظی.

کارین ژان پیر می‌گوید ما در «دیدگاه» در رکود نیستیم: «گذر به رشد باثبات و پایدار»

فیل فلین، تحلیلگر ارشد بازار گروه PRICE Futures، یکی از مشارکت کنندگان FOX Business، گفت اگر رکود اقتصادی نیست، شاید باید به افتخار بایدن آن را “دو واگذاری” نامید.

"منظره" سارا هاینز، مجری برنامه، از کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید درباره آمار تولید ناخالص داخلی جدید منتشر شده در روز پنجشنبه که نشان می دهد اقتصاد ایالات متحده در رکود است، می پرسد.

سارا هاینس مجری برنامه «نما» از کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید درباره آمار تولید ناخالص داخلی جدید منتشر شده در روز پنجشنبه که نشان می دهد اقتصاد ایالات متحده در رکود است، می پرسد.
(اسکرین شات/ABC/TheView)

“من فکر می کنم این یک استدلال احمقانه است، درست است؟ منظورم این است که شکی نیست که رشد در حال کند شدن است. من فکر می کنم بخش های خاصی هستند که بهتر از سایر بخش ها عمل می کنند. اما بخشی که برای آمریکا مهم ترین است، می دانید، این است. یک آمریکایی معمولی، درست است؟ و آنها چگونه هستند؟” فلین گفت. “شما تورم بی سابقه ای دارید. شرایطی دارید که در آن افرادی دارید که سعی می کنند تصمیم بگیرند که آیا می توانند بنزین بخرند یا غذا. نسبتاً قوی است و دستمزدها هنوز نسبتاً خوب است.

اخبار مربوط به رکود در همان هفته منتشر شد که فدرال رزرو برای دومین ماه متوالی نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش داد تا بتواند اقتصاد را خنک کند و تورم بی سابقه ای را که به آمریکایی ها لطمه می زند. فلین گفت، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که به نظر می رسید مانند بقیه دولت بایدن تحت تأثیر تورمی که یک سال آمریکا را تحت فشار قرار داده بود، غافلگیر شده بود، به نظر امیدوار بود که رکود اقتصادی موقتی باشد.

فلین گفت: «او امیدوار است که رکود اقتصادی خفیف باشد. و اگر اینطور باشد، فدرال رزرو تا چند هفته دیگر بسیار هوشمندتر به نظر خواهد رسید. مانند Walmart که می‌گوید درآمدها بد است یا Target یا برخی از این شرکت‌های دیگر شروع به اخراج کارگران می‌کنند، که می‌تواند یک ترس واقعی در اقتصاد ایجاد کند. هزینه های دولت، درست است؟

فلین استدلال کرد که نبردهای معنایی بر سر اصطلاح “رکود” نسبت به احساس واقعی آمریکایی ها ثانویه است و نظرسنجی ها بارها نشان می دهد که آمریکایی ها قیمت های بالا و اقتصاد را به عنوان دغدغه اصلی خود فهرست می کنند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او گفت: «فکر نمی‌کنم آن‌ها در مدرسه به روشی که قبلاً درس می‌دادند، اقتصاد درس می‌دادند، و فکر نمی‌کنم آمریکایی‌های معمولی برایشان مهم باشد، می‌دانید، تعریف فنی رکود چیست.» آنها نمی خواهند. آنها می خواهند ببینند که آیا زندگی آنها بهتر می شود یا خیر.

هانا پانرک از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.