کاخ سفید و توییتر درباره اینکه چرا توییت حاوی اطلاعات نادرست واکسن حذف نشده است سکوت کرده اند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

کاخ سفید پس از اینکه این هفته در توییتی به دروغ ادعا کرد که «هیچ واکسنی برای کووید-۱۹ در زمان روی کار آمدن جو بایدن در سال گذشته وجود نداشت» با واکنش شدید مواجه شد، اما توییتر همراه با کاخ سفید درباره اینکه چرا ادعا بدون برچسب هشدار “اطلاعات غلط” روی پلت فرم باقی می ماند.

روز پنجشنبه، حساب توییتر رسمی کاخ سفید اظهار داشت“زمانی که پرزیدنت بایدن روی کار آمد، میلیون ها نفر بیکار بودند و هیچ واکسنی در دسترس نبود.”

کاخ سفید می‌گوید در زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهور بایدن، واکسن در دسترس نبوده است.

پس از اینکه توییت اصلی انتقاد شدید کاربران توییتر را برانگیخت که به این موضوع اشاره کردند که واکسن کووید-۱۹ در زمان روی کار آمدن بایدن در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ وجود دارد، کاخ سفید روز جمعه در توئیتی بعدی اذعان کرد که «واکسن‌ها را اشتباه اعلام کرده است. در ژانویه ۲۰۲۱ در دسترس نبودند، اما توییت اصلی را که تقریباً ۳۰۰۰ بار به اشتراک گذاشته شده بود حذف نکرد.

پرستار طبیب، تب میس، اولین دوز واکسن کروناویروس خود را به جو بایدن در 21 دسامبر 2020 می دهد.

پرستار طبیب، تب میس، اولین دوز واکسن کروناویروس خود را به جو بایدن در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ می دهد.
(جاناتان نیوتن / واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

“ما قبلا به اشتباه اعلام کردیم که واکسن ها در ژانویه ۲۰۲۱ در دسترس نبودند. باید می گفتیم که آنها به طور گسترده در دسترس نیستند. واکسن ها کمی قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور در دسترس قرار گرفتند. از آن زمان، او مسئول واکسیناسیون کامل بیش از ۲۰۰ میلیون نفر است.” توییت اظهار داشت.

دفن کاخ سفید به دلیل توییت با ادعای عدم وجود واکسن در زمان روی کار آمدن بایدن: «این را حذف کنید»

فاکس نیوز در آخر هفته با کاخ سفید و توییتر تماس گرفت تا بپرسد که چرا توییت حذف نشده است و چرا هیچ برچسب هشداری بر روی توییت زده نشده است که خوانندگان را از اطلاعات نادرست موجود در توییت مطلع کند. فاکس نیوز بلافاصله پاسخی از سوی کاخ سفید یا توییتر دریافت نکرد.

کامالا هریس واکسن کووید-19 مدرنا را از پرستار پاتریشیا کامینگز، سه شنبه 29 دسامبر 2020 در مرکز پزشکی یونایتد در جنوب شرقی واشنگتن دریافت می کند.

کامالا هریس واکسن کووید-۱۹ مدرنا را از پرستار پاتریشیا کامینگز، سه شنبه ۲۹ دسامبر ۲۰۲۰ در مرکز پزشکی یونایتد در جنوب شرقی واشنگتن دریافت می کند.
(AP Photo/ژاکلین مارتین)

هم رئیس جمهور بایدن و هم معاون رئیس جمهور کامالا هریس قبل از شروع به کار واکسن کووید-۱۹ را دریافت کردند، اندکی پس از اینکه اولین فرد در کشور، ساندرا لیندسی، در ۱۴ دسامبر ۲۰۲۰ واکسینه شد. بایدن اولین دوز واکسن خود را در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ دریافت کرد. ، در حالی که هریس مال خود را در ۲۹ دسامبر ۲۰۲۰ دریافت کرد.

کاربران توییتر از سراسر طیف سیاسی از کاخ سفید به دلیل این پست انتقاد کردند.

“چه کسی حساب توییتر @WhiteHouse را مدیریت می کند؟” گلن کسلر، رئیس واقعیت‌سنجی واشنگتن پست، از هر کسی خواست که «این توییت نادرست را حذف کند».

پرزیدنت جو بایدن در 3 نوامبر 2021 طی سخنرانی در سالن دادگاه جنوبی ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور در کاخ سفید در واشنگتن، ایالات متحده، اظهاراتی در مورد مجوز واکسن کرونا برای کودکان 5 تا 11 ساله ارائه می کند.

پرزیدنت جو بایدن در ۳ نوامبر ۲۰۲۱ طی سخنرانی در سالن دادگاه جنوبی ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور در کاخ سفید در واشنگتن، ایالات متحده، اظهاراتی در مورد مجوز واکسن کرونا برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله ارائه می کند.
(رویترز/اولین هاکستین/عکس فایل)

وی افزود: “خود بایدن گفته است که ۸ درصد از سالمندان در روزی که او به قدرت رسید واکسن را دریافت کرده بودند. بایدن یکی از آنها بود.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

جو کونچا، یکی از مشارکت کنندگان فاکس نیوز از دیگر کاربران توییتر خود پرسید: “کسی خط خدمات مشتری را برای تابلوی اطلاعات نادرست جدید دریافت کرده است؟”

مکس آبراهمز، نویسنده، درباره این که رئیس «هیئت حکومتی اطلاعات نادرست» منصوب شده توسط دولت در مورد این پرونده قرار گیرد، به طعنه گفت: «با نینا یانکوویچ تماس بگیرید».

آدام سابس و گابریل هیس از فاکس نیوز در این مقاله مشارکت داشتند.