ژنرال میلی، در هفتاد و هشتمین سالگرد D-Day، به دامپزشکان جنگ جهانی دوم می گوید که جنگ اوکراین برای “تکریم” آنهاست.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

ژنرال مارک میلی از ارتش ایالات متحده روز دوشنبه در هفتاد و هشتمین سالگرد روز D-Day به گروهی از کهنه سربازان جنگ جهانی دوم گفت که جنگ جاری در اوکراین برای “تکریم” آنهاست زیرا جهان “علیه یک مهاجم مصمم” گرد هم آمده است.

مایلی این سخنان را در مقابل بیش از ۲۰ جانباز و جمعیتی چند هزار نفری که در گورستان آمریکایی کولویل-سور-مر، مشرف به ساحل اوماها جمع شده بودند، برای ادای احترام به سربازان کشته شده آمریکایی در فرانسه بیان کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، میلی گفت: جهان در حمایت از دفاع از اوکراین در برابر یک مهاجم مصمم گرد هم آمده است. مبارزه در اوکراین برای تجلیل از این کهنه سربازان جنگ جهانی دوم است.

رئیس ستاد مشترک ارتش افزود: «کیف ممکن است ۲۰۰۰ کیلومتر با اینجا فاصله داشته باشد، آنها نیز در حال حاضر، امروز، همان وحشتی را که شهروندان فرانسوی در جنگ جهانی دوم تجربه کردند، تجربه می کنند».

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، سخنرانی خود را در مراسم هفتاد و هشتمین سالگرد روز D-Day در گورستان آمریکایی نرماندی و یادبود Colleville-sur-Mer، مشرف به ساحل اوماها، در روز دوشنبه 6 ژوئن ایراد می کند. .

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، سخنرانی خود را در مراسم هفتاد و هشتمین سالگرد روز D-Day در گورستان آمریکایی نرماندی و یادبود Colleville-sur-Mer، مشرف به ساحل اوماها، در روز دوشنبه ۶ ژوئن ایراد می کند. .
(AP/Jeremias Gonzalez)

داوطلبان کهنه سرباز ارتش ایالات متحده برای آموزش و نبرد با اوکراینی ها

مایلی همچنین گفت که جنگ در مورد “حفظ نظم بین المللی به اصطلاح جهانی مبتنی بر قوانین است که توسط مردگانی که در اینجا در این گورستان دفن شده اند ایجاد شده است.”

مایلی این اصل را یادآور شد که در آن دستور تأکید شده بود که «کشورهای قوی نمی توانند فقط به کشورهای کوچک حمله کنند.

بازسازی‌کنندگان جنگ جهانی دوم روز دوشنبه، 6 ژوئن، در ساحل اوماها، در سنت لوران-سور-مر، نرماندی، فرانسه، گل رز و گل می‌گذارند.

بازسازی‌کنندگان جنگ جهانی دوم روز دوشنبه، ۶ ژوئن، در ساحل اوماها، در سنت لوران-سور-مر، نرماندی، فرانسه، گل رز و گل می‌گذارند.
(AP/Jeremias Gonzalez)

او خطاب به جمعیت گفت: «هر کشور مستقل است و هر کشوری حق تمامیت ارضی دارد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

تهاجم روسیه به اوکراین که در ۲۴ فوریه آغاز شد، اکنون در صد و سومین روز خود قرار دارد.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، روز دوشنبه 6 ژوئن در یک مصاحبه با آسوشیتدپرس در گورستان آمریکایی کولویل-سور-مر، مشرف به ساحل اوماها، شرکت می کند.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، روز دوشنبه ۶ ژوئن در یک مصاحبه با آسوشیتدپرس در گورستان آمریکایی کولویل-سور-مر، مشرف به ساحل اوماها، شرکت می کند.
(AP/Jeremias Gonzalez)

در اواخر ماه مه، اوکراینی‌ها مخالفت قاطع خود را با دادن زمین‌های خود به روسیه نشان دادند، به طوری که ۸۲ درصد از اوکراینی‌ها در یک نظرسنجی گفتند که از امتیازات ارضی به عنوان بخشی از هرگونه توافق صلح حمایت نمی‌کنند، حتی اگر این به معنای طولانی شدن جنگ در نتیجه باشد.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.