چین کاخ سفید را به دروغگویی درباره نسل کشی و کار اجباری با شی بایدن متهم می کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

وزارت امور خارجه چین ادعای کاخ سفید مبنی بر اینکه پرزیدنت بایدن در تماسی با رئیس جمهور چین شی جین پینگ به “نسل کشی” و “کار اجباری” پرداخته را رد کرد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه به رسانه ها گفت که رئیس جمهور نگرانی های اخلاقی خود را در مورد کار اجباری و نسل کشی قومی در چین مطرح کرد.

وزارت امور خارجه چین این گفتگوی ادعایی را به طور کامل تکذیب کرد و گفت: “به گفته سخنگوی کاخ سفید، “نسل کشی” و “کار اجباری” در تماس شب گذشته بین روسای جمهور چین و ایالات متحده مطرح شد. این یک اطلاعات نادرست است.

پلوسی برای توقف احتمالی تایوان در سفر آسیایی حرکت می کند

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن در 6 ژوئیه 2022 ژست می دهد.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن در ۶ ژوئیه ۲۰۲۲ ژست می دهد.
(AP Photo/Liu Zheng)

پیام مشابهی جداگانه منتشر شد که در آن وزارت امور خارجه مکالمه ادعایی را “دروغ محض” و “اطلاعات نادرست” خواند.

لیجیان ژائو، سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعای کاخ سفید گفت: «دروغ های محض». سخنگوی کاخ سفید گفت: موضوع نسل کشی و کار اجباری در تماس شب گذشته مطرح شده است، این اطلاعات نادرست است.

چین متهم به زندانی کردن غیرقانونی بیش از ۳ میلیون اویغور در منطقه سین کیانگ و همچنین انجام عقیم سازی اجباری و سقط جنین شده است. مقامات چینی ادعا می‌کنند که اردوگاه‌های این منطقه، امکاناتی برای «آموزش مجدد» برای مبارزه با افراط‌گرایی اسلامی هستند.

بایدن قانون پیشگیری از کار اجباری اویغورها را در دسامبر امضا کرد، یک قانون دو حزبی که از واردات کالاهای ساخته شده از طریق کار اجباری در منطقه سین کیانگ جلوگیری می کند.

MILEY در میان هشدارهایی که پکن امنیت ملی را تهدید می کند، تماس های ارتش چین را بررسی می کند.

بایدن طولانی ترین تماس خود با شی را صبح پنجشنبه در میان تنش بین دو قدرت جهانی انجام داد.

بر اساس بازخوانی چینی از این تماس، شی به بایدن نسبت به سرپیچی از خواست پکن در مورد تایوان هشدار داد.

کاخ سفید گفت که این تماس – پنجمین تماس بین بایدن و شی از زمان روی کار آمدن بایدن – در ساعت ۸:۳۳ صبح به وقت شرقی آغاز شد و دو ساعت و ۱۷ دقیقه به طول انجامید.

در صورت سفر پلوسی به تایوان، جت‌های جنگنده آمریکا آماده هستند

مقامات دولت چین اخیراً از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواسته اند تا سفر برنامه ریزی شده خود به تایوان را لغو کند و گفتند این یک خیانت به تایوان است. سیاست خارجی چین و آمریکا توافق نامه ها

کاخ سفید پس از آن در مورد این تماس گفت: «این تماس بخشی از تلاش‌های دولت بایدن برای حفظ و تعمیق خطوط ارتباطی بین ایالات متحده و جمهوری خلق چین و مدیریت مسئولانه اختلافات و همکاری با هم در جایی بود که منافع ما هماهنگ باشد». این تماس پس از گفتگوی دو رهبر در ۱۸ مارس و مجموعه ای از مکالمات بین مقامات بلندپایه ایالات متحده و جمهوری خلق چین انجام شد.

رئیس جمهور بایدن پس از تماس تلفنی خود با رئیس جمهور چین، شی جین پینگ در روز پنجشنبه، 28 ژوئیه 2022، عکسی از خود در حال صحبت تلفنی منتشر کرد.

رئیس جمهور بایدن پس از تماس تلفنی خود با رئیس جمهور چین، شی جین پینگ در روز پنجشنبه، ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۲، عکسی از خود در حال صحبت تلفنی منتشر کرد.
(کاخ سفید)

سردبیر سابق رسانه های دولتی چین پیشنهاد می کند که نانسی پلوسی به دلیل بازدید از تایوان توسط ح.ک.چ “محدود” و “مجاز” شود.

تایوان، به طور رسمی به عنوان جمهوری چین شناخته می شود، یک کشور جزیره ای در سواحل سرزمین اصلی آسیا است. تایوان خود را مستقل از جمهوری خلق چین اعلام کرده و مدعی ادامه حکومت از چین قبل از انقلاب شده است.

جمهوری خلق چین مدت‌ها مدعی حاکمیت بر تایوان و تنگه تایوان، نوار نسبتاً باریک اقیانوسی بین جزیره تایوان و سرزمین اصلی چین است. ارتش چین بارها هواپیماهایی را برای آزمایش منطقه دفاع هوایی تایوان به این منطقه فرستاده است.