چین می گوید با روسیه برای ایجاد نظم بین المللی جدید همکاری خواهد کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک مقام ارشد چینی گفت که کشورش به مشارکت خود با روسیه به امید ایجاد نظم بین المللی جدید که رقیب نفوذ غرب باشد، ادامه خواهد داد.

مدیر دفتر روسیه گفت: طرف چینی مایل به همکاری با طرف روسی برای اجرای مستمر همکاری های راهبردی در سطح بالا بین دو کشور، حفظ منافع مشترک و ارتقای توسعه نظم بین المللی در جهت عادلانه تر و معقول تر است. به گزارش بلومبرگ، کمیسیون روابط خارجی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین روز دوشنبه گفت.

این اظهارات در بحبوحه جنگ مداوم روسیه با اوکراین همسایه بیان می شود که منجر به خشم بین المللی و تلاش بسیاری از دولت های غربی برای تحریم روسیه و قطع نفوذ آن در سراسر جهان شده است.

اما کمپین نفوذ بین‌المللی ظاهرا روسیه و چین را به هم نزدیک‌تر کرده است و شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین قرار است اواخر این هفته در اولین سفر خارجی شی از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹، با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دیدار کند.

روس ها روشی را برای تبدیل ارز سیمی به یوآن چین ایجاد کردند و ترس از اتحاد را برانگیخت

رئیس جمهور چین شی جین پینگ

رئیس جمهور چین شی جین پینگ
(AP Photo/Ng Han Guan)

در حالی که چین به روسیه کمک مستقیم یا تخفیفی از تحریم ها نداده است، شراکت تجاری خود را با اقتصاد روسیه که در تلاش برای یافتن شرکای بین المللی است، گسترش داده است. بلومبرگ گزارش داد که حدود ۸۱ درصد از واردات خودروهای روسیه در سه ماهه دوم از چین بوده است، در حالی که برند گوشی شیائومی چین در همان دوره زمانی محبوب‌ترین برند در روسیه شد.

چین همچنین یک مصرف کننده قابل اعتماد سوخت روسیه بوده است و گاز طبیعی مایع (LNG) را با تخفیف زیادی از روسیه خریداری می کند. این ترتیب به نفع هر دو کشور بوده است و به روسیه برای منابع انرژی خود خریدار می دهد، در حالی که چین از درآمدهای بادآورده برای فروش منابع انرژی با قیمتی به اقتصاد اروپایی استفاده می کند که در بحبوحه تحریم ها علیه روسیه خود را با کمبود منابع مواجه کرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه
(یوری کوچتکوف/عکس از استخر از طریق AP)

ربکا کوفلر، افسر سابق اطلاعات DIA و نویسنده کتاب بازی پوتین: طرح مخفی روسیه برای شکست آمریکا، گفت: روسیه و چین در حال ساخت یک خط لوله عظیم ۵۵ میلیارد دلاری به نام “قدرت سیبری” هستند که گاز را از سیبری به شانگهای می رساند. به فاکس نیوز دیجیتال گفت. “این یک پیشرفت بزرگ با اهمیت استراتژیک است، زیرا پوتین به طور گسترده ای به سمت آسیا می چرخد. کرملین به این نتیجه رسیده است که روابط روسیه و ایالات متحده غیرقابل جبران است و تحریم های ایالات متحده و غرب برای همیشه باقی خواهند ماند.”

روسیه و چین همچنین برای ارسال انتقال پول به چین به یوان بدون استفاده از سیستم پیام‌رسانی سوئیفت که به روسیه کمک می‌کند تحریم‌های بین‌المللی را دور بزند و در راستای هدف چین برای کاهش ارزش دلار آمریکا کار کند، همکاری کرده‌اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با همتای چینی خود شی جین پینگ دست می دهد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با همتای چینی خود شی جین پینگ دست می دهد.
(رویترز/اوگنیا نوووژنینا/پول)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کوفلر گفت: «روسیه در حال حاضر روشی برای انتقال پول برای تبدیل ارز سیمی به یوان چین، با دور زدن سوئیفت ایجاد کرده است. دلار با یوان چین به عنوان ارز ذخیره بین المللی غالب تا سال ۲۰۴۹.