چگونه به واژن سالم برسیم؟ (12 ترفند ساده)


خشکی واژن یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اگر قصد دارید تابستان امسال سفر کنید ، اجازه ندهید خشکی واژن تعطیلات شما را خراب کند. مقابله با درد واژن و خارش در خارج از منزل اصلا کار خوبی نیست ، به خصوص اگر هوا گرمتر از همیشه باشد.

مهمترین نکته ای که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که از ظاهر خود مراقبت کنید. همانطور که از پوست و موی خود مراقبت می کنید و از پاک کننده ها و مرطوب کننده ها برای مراقبت و مراقبت از پوست و موهای خود استفاده می کنید ، باید نگران واژن خود نیز باشید.

5 تا از بهترین ژل های سفت کننده واژن در ایران

واژن یک اندام شگفت انگیز است. این اندام دارای مکانیزم داخلی برای خود تمیز کردن است. واژن ، از یک سو ، آنقدر قوی و سرسخت است که در برابر سختی های زایمان مقاومت می کند و در عین حال آنقدر حساس است که به ما اجازه می دهد لذت رابطه جنسی را احساس کنیم. اما گاهی اوقات مشکلات واژن می توانند واقعاً آزاردهنده باشند. بنابراین ، ما باید از یک اندام مهم مراقبت کنیم و سلامت آن را نادیده نگیریم.

دکتر می گوید: “همانطور که برای شادابی و طراوت صورت خود را مرطوب می کنیم ، باید واژن خود را نیز مرطوب نگه داریم.” نیهات عارف اخیراً در حساب اینستاگرام خود.

نکات مهم در مراقبت از واژن

از آنجا که مقاله امروز ما در مورد راههای رسیدن به واژن سالم است ، در اینجا 10 مورد از بهترین روش ها برای مراقبت از واژن آورده شده است. این روش ها به ویژه در تابستان و هوای گرم برای شما مفید است.

1- از رژیم غذایی مناسب برای واژن پیروی کنید

با نوشیدن مقدار زیادی آب ، به ویژه در روزهای گرم ، و همچنین خوردن غذاهای حاوی آب زیاد مانند خیار ، می توانید به مهار و مهار واژن خود کمک کنید. چای سبز خواص خوبی نیز دارد و علاوه بر هیدراته نگه داشتن واژن ، از عفونت های دردناک مجاری ادراری نیز جلوگیری می کند.

جدا از این موارد ، نباید غذاهای پروبیوتیک مانند ماست ساده ، کیمچی و میسو را فراموش کنید. این غذاها به حفظ تعادل باکتری های سالم در بدن ما کمک می کند. باکتری های سالم بدن را از ابتلا به عفونت قارچی یا عفونت BV (واژینوز باکتریایی یا عفونت باکتریایی در واژن) جلوگیری می کند.

2- واژن خود را با صابون نشویید

استفاده از صابون برای شستشو در داخل واژن تعادل بین باکتری های سالم و سطح pH این اندام را بر هم می زند. می توانید قسمت بیرونی و کشاله ران خود را با صابون بشویید ، اما برای شستشوی واژن از صابون استفاده نکنید. واژن به خودی خود می تواند قسمت داخلی را تمیز کند و نیازی به انجام هیچ کاری ندارید.

علاوه بر این ، به هیچ وجه نباید از دوش واژینال استفاده کنید زیرا این کار تمام باکتری های خوب داخل واژن را از بین می برد و منجر به عفونت شما می شود.

3- رابطه جنسی بیشتری داشته باشید

بله شما آن را درست خواندید! ترشحاتی که واژن هنگام تحریک ایجاد می کند به حفظ رطوبت و قابلیت ارتجاعی پوست در این اندام کمک می کند. این امر از آتروفی واژن ، به ویژه در زنان یائسه جلوگیری می کند. برخی از مطالعات همچنین نشان می دهد که رابطه جنسی می تواند به تقویت کف لگن و جلوگیری از افتادگی واژن کمک کند. علاوه بر این ، هرچه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید ، میل جنسی شما نیز بیشتر می شود. در واقع ، این یک بازی برد-برد است!

4- از گرداب معطر زیاد استفاده نکنید

در حالی که مرطوب کردن طولانی مدت و ماندن در وان آب گرم بسیار سرگرم کننده است ، استفاده مکرر از وان آب گرم ، مانند صابون و دوش واژن ، تعادل pH واژن را مختل می کند و منجر به عفونت هایی مانند برفک یا واژینوز باکتریایی می شود. آنها با خارش همراه هستند.

5. تمام موهای ناحیه تناسلی خود را تراشیدن نکنید. موهای خارجی واژن شما را از خط و خش در هنگام رابطه جنسی محافظت می کند

این ممکن است به سلیقه شما نباشد ، اما واقعیت این است که موهای ناحیه تناسلی برای واژن و کل اندام تناسلی شما ضروری است. این موها از پوست ظریف اطراف ورودی واژن و اندام تناسلی در برابر اصطکاک و خراش در هنگام رابطه جنسی محافظت می کنند. بنابراین با وجود اینکه طرفداران رو به رشد بیکینی به سبک “هالیوود” بیشتر می شوند ، حفظ موهای ناحیه تناسلی بسیار بهتر و سالم تر است. به جای تراشیدن یا برداشتن این همه مو ، بهتر است همیشه آن را تمیز نگه دارید و موهای این ناحیه را تمیز و مرتب نگه دارید.

6- از روان کننده های طبیعی استفاده کنید

مرطوب و سالم نگه داشتن پوست بخش مهمی از روال روزانه مراقبت از پوست ما است. اما به پوست صورت یا دست و پا روی واژن توجه کنید؟ واژن ما در طول ماه ترشحات طبیعی متفاوت و متغیری تولید می کند. با این حال ، تغییرات هورمونی ناشی از استرس ، بارداری ، یائسگی و عوامل مختلف دیگر می تواند تعادل این ترشحات را بر هم زده و منجر به خشکی واژن شود.

بنابراین هنگام مراقبت از پوست صورت و دستان خود ، سعی کنید از یک روان کننده با کیفیت خوب با pH مناسب به عنوان بخشی از فرایند مراقبت روزانه واژن خود استفاده کنید. همچنین قسمتهای خارجی واژن را فراموش نکنید. خشکی واژن نه تنها قسمت داخلی بدن بلکه لب ها و کلیتوریس را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین از روان کننده تعیین می شود (ژل های روان کننده نامیده می شوند) برای مرطوب نگه داشتن این قسمت ها مناسب است. ژل روان کننده چیست؟ عوارض جانبی و 6 کاربرد جالب که باید بدانید!

7- تامپون خود را مرتب عوض کنید

استفاده طولانی مدت از تامپون باعث ناراحتی ، بو و در بدترین حالت ، سندرم شوک سمی می شود. البته این بسیار نادر است و از هر 100000 زن تنها 1 تا 17 نفر در دوران قاعدگی دچار سندرم شوک سمی می شوند.

اگر تامپون خود را دیر عوض کنید ، واژن شما خشک و خارش دار می شود. اگر این اتفاق افتاد ، چند ساعت را بدون تامپون بگذرانید و از بالش بهداشتی و حتی کمی روان کننده استفاده کنید تا احساس راحتی کنید. شما باید حدود 4 تا 5 بار در روز تامپون خود را عوض کنید. بهتر است یک شب بدون تامپون باشید و از بالش استفاده کنید تا واژن شما در خطر نباشد.

برای پمپاژ خون به واژن ورزش کنید

همه می دانند که ورزش برای سلامتی بدن مفید است. اما آیا می دانید که ورزش باعث تقویت سلامت واژن می شود؟ ورزش باعث افزایش جریان خون به واژن می شود و نه تنها به سالم ماندن آن کمک می کند ، بلکه شکل واژن را نیز حفظ کرده و از افتادن آن جلوگیری می کند. ورزش منظم همچنین در حفظ تعادل هورمونی م ،ثر است ، که به نوبه خود به سلامت واژن کمک می کند.

9- تقویت کف لگن

اگر متوجه شدید که لباس زیر شما پس از سرفه یا عطسه یا پس از فعالیت به دلیل تولید ناخواسته ادرار خیس می شود ، وقت آن است که تمرینات تقویت کننده لگن را دنبال کنید. این تمرینات به بهبود کنترل مثانه و افزایش تحریک شما در طول رابطه جنسی کمک می کند.

وقتی به دستشویی می روید می توانید به طور داوطلبانه جریان ادرار را متوقف کنید ، درست است؟ برای این کار ماهیچه های لگن را منقبض کنید. حالا برای تقویت کف لگن نیز باید همین کار را انجام دهید. یعنی ماهیچه های لگن را 10 تا 15 بار پشت سر هم جمع کنید. به یاد داشته باشید که ماهیچه های لگن را فشار دهید ، نه عضلات شکم یا ماهیچه های ران.

12- دستگاه تناسلی خود را بشناسید

واژن هر کس متفاوت است و هیچ دو نفر دقیقاً شبیه هم نیستند. مانند بزرگ کردن معمول سینه ، باید داخل واژن خود را برای علائم واضح مانند خونریزی نامنظم ، بوی تند ، ترشحات غیر معمول یا خارش بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ مشکلی وجود ندارد. در صورت داشتن هر یک از این موارد با پزشک خود تماس بگیرید.

علاوه بر این ، به قسمت های بیرونی و بیرونی واژن توجه کنید و آنها را از نظر وجود دانه ، جوش یا توده بررسی کنید. حتی می توانید به پشت دراز بکشید و از آینه دستی برای مشاهده کامل تمام قسمت های واژن خود استفاده کنید. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید ، می توانید به محض بروز مشکلات یا مسائل غیرعادی متوجه شوید.

حتما بخوانید: مواد مغذی مورد نیاز زنان در هر سنی و شرایط برای سلامتی

امیدواریم مطالب این پست برای شما مفید واقع شده باشد. همیشه شاد و سلامت باشید.

منبع 1 منبع 2

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/