چگونه با “غم و اندوه جمعی” در هنگام وقوع تراژدی دسته جمعی کنار بیایم


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

طبیعی است که آمریکایی ها نسبت به حوادث غم انگیزی که در چند ماه گذشته رخ داده اند، از جمله جنگ در اوکراین و تیراندازی در مدارس، احساس اندوه کنند.

دیوید کسلر، کارشناس غم و اندوه مستقر در لس آنجلس، در مصاحبه ای با فاکس نیوز دیجیتال، آنچه را که به عنوان غم جمعی شناخته می شود – و نحوه پردازش آن توضیح داد.

کسلر، بنیانگذار grief.com می گوید: «غم جمعی زمانی است که ما یک رویداد را با هم تجربه می کنیم.

“مردم به تمام اتفاقات مختلفی که در طول زندگی خود داشته ایم فکر می کنند … همه [of] این مرگ و میرهایی که ما علنا ​​با آنها برخورد می کنیم.”

تیراندازی در مدرسه تگزاس و موارد دیگر: والدین چگونه باید در اطراف فرزندان خود رفتار کنند

“من فکر می کنم یکی از چیزهای گیج کننده در مورد غم و اندوه جمعی این است که همه ما آن را متفاوت تجربه می کنیم.”

تتیانا اولکسیینکو در حالی که در مقابل دروازه خانه خود در روستای آندریوکا، اوکراین، که به شدت تحت تاثیر درگیری بین نیروهای روسی و اوکراینی قرار گرفته بود، در 6 آوریل 2022 گریه می کند. (AP Photo/Vadim Ghirda)

تتیانا اولکسیینکو در حالی که در مقابل دروازه خانه خود در روستای آندریوکا، اوکراین، که به شدت تحت تاثیر درگیری بین نیروهای روسی و اوکراینی قرار گرفته بود، در ۶ آوریل ۲۰۲۲ گریه می کند. (AP Photo/Vadim Ghirda)

به گفته این متخصص وقایع اخیر که در قلب ما سوراخ هایی ایجاد کرده اند، می توانند باعث غم و اندوه قدیمی برخی از افراد شوند.

“شاید آنها یک فرزند در این سن داشته باشند. شاید کسی را می شناسند که در ارتش ما خدمت می کند [Forces]او گفت: “به ما متصل می شود.”

مجری پادکست «شفا با دیوید کسلر» و نویسنده کتاب «یافتن معنا: مرحله ششم غم» تاکید کرد که غم جمعی چقدر می تواند «واقعی» باشد.

او همچنین چند نکته برای مقابله با آن ارائه کرد.

دولت تگزاس ABBOTT به مقامات بهداشتی دستور می دهد تا “خدمات بهداشت رفتاری را برای هر کودک در UVALDE ارائه دهند”

اولین توصیه او: غم و اندوه خود را قضاوت نکنید.

او با صراحت گفت: «افرادی که به خواربارفروشی می روند و به قتل می رسند باید روی شما تأثیر بگذارند. “کودکانی که به مدرسه می روند و به قتل می رسند باید روی شما تاثیر بگذارد. این در واقع یک واکنش طبیعی و سالم است.”

او افزود: “بدانید که این چیز خوبی است. ما نمی خواهیم با این رویدادهای وحشتناک در دنیای خود راحت شویم.”

تنش‌های روسیه و اوکراین: خانواده‌ها و کودکان چگونه می‌توانند آرام باشند و ادامه دهند

توصیه دوم کسلر: «نقطه اشباع» خود را یاد بگیرید.

او می گوید دریافت بیش از حد اخبار بد می تواند باعث تشدید غم و اندوه شود.

“ما می خواهیم در جریان باشیم اما نه [be] بیش از حد اشباع شده است.» او افزود: «این ممکن است خیلی زیاد باشد.

بنری در روز جمعه، 3 ژوئن، در یک بنای یادبود در خارج از مدرسه ابتدایی راب در Uvalde، تگزاس آویزان شده است. (AP/Eric Gay)

بنری در روز جمعه، ۳ ژوئن، در یک بنای یادبود در خارج از مدرسه ابتدایی راب در Uvalde، تگزاس آویزان شده است. (AP/Eric Gay)

کسلر افرادی را که اخبار را تنظیم می کنند، به چالش می کشد تا اگر متوجه شدند که یک فیلم یا پوشش مشابه را بیش از یک بار تماشا می کنند، تلویزیون را خاموش کنند.

“شما باید بروید، “صبر کنید، من قبلاً این را دیده ام. نیازی نیست دوباره آن را ببینم.”

برای ثبت نام در خبرنامه سبک زندگی ما اینجا را کلیک کنید

به عنوان سومین نکته، کسلر کسانی را که غم و اندوه را تجربه می‌کنند تشویق کرد که به شخص دیگری که می‌خواهد در ازای آن صحبت کند یا حداقل می‌خواهد درباره آن صحبت کند، اعتماد کنند – در مقابل کسی که ممکن است اصلاً با اندوه جمعی همدردی نمی‌کند.

او توصیه کرد: با افرادی که اذیت می شوند صحبت کنید.

دیوید کسلر، متخصص غم و اندوه، پیشنهاد می کند که احساسات و عواطف مرتبط با غم و اندوه را با کسی که همدل است صحبت کنید.  (iStock)

دیوید کسلر، متخصص غم و اندوه، پیشنهاد می کند که احساسات و عواطف مرتبط با غم و اندوه را با کسی که همدل است صحبت کنید. (iStock)

کسلر تاکید کرد که بیان احساسات غم و اندوه بسیار مهم است – مردم نیاز طبیعی به ابراز احساسات خود دارند.

چهارمین و آخرین نکته او این است که در شرایطی که ممکن است احساس درماندگی کنید، اقدام کنید.

کاری انجام دهید تا این دنیا به دنیایی تبدیل شود که این اتفاقات در آینده رخ ندهد.»

چنین اعمالی ممکن است شامل اهدا به یک موسسه خیریه، روشن کردن شمع برای قربانیان یا ادای احترام شما در یک مکان عبادت باشد.

او گفت: «این درد را به هدف تبدیل کنید. و کاری انجام دهیم که این دنیایی را بسازم که در آینده این اتفاقات رخ ندهد.»

یک عزادار دست خود را بر روی یادبود قربانی تیراندازی دسته جمعی در مدرسه ابتدایی راب در Uvalde، تگزاس، در 26 مه 2022 می گذارد. (مایکل ام. سانتیاگو/ گتی ایماژ)

یک عزادار دست خود را بر روی یادبود قربانی تیراندازی دسته جمعی در مدرسه ابتدایی راب در Uvalde، تگزاس، در ۲۶ مه ۲۰۲۲ می گذارد. (مایکل ام. سانتیاگو/ گتی ایماژ)

وقتی صحبت از دلداری دادن به عزیزی می شود که ممکن است غمگین باشد، کسلر خاطرنشان کرد که بیشتر مردم فقط می خواهند شخص دیگری شاهد درد آنها باشد.

در بیشتر مواقع، صرف حضور و حضور برای کسی که غمگین است، کافی خواهد بود.

برای افرادی که ممکن است نتوانند تشخیص دهند که در حال سوگواری هستند، یک نشانه خوب بیان احساسات غیرقابل توضیح است، مانند غمگینی یا عصبانیت ناگهانی.

“آیا این اشک ها می تواند اندوه باشد؟ آیا این عصبانیت می تواند غم باشد؟”

کسلر به مقاله ای از هاروارد بیزینس ریویو اشاره کرد که در ابتدای همه گیری ویروس کرونا نوشته بود، با عنوان «ناراحتی که احساس می کنید غم و اندوه است». این به طیف گسترده ای از احساسات عمومی در طول یک زمان سوگواری دسته جمعی پرداخت.

او می‌گوید: «بسیاری وقت‌ها وقتی نمی‌دانیم چرا چیزی را احساس می‌کنیم، لحظه جالبی است که می‌گوییم: «این اشک‌ها می‌تواند غم باشد؟ آیا این عصبانیت می‌تواند غم باشد؟».

یک افسر پلیس در روز پنجشنبه، 26 مه، اعضای خانواده را در یک یادبود در خارج از مدرسه ابتدایی راب در Uvalde، تگزاس، دلداری می دهد. (والی اسکالیج/لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

یک افسر پلیس در روز پنجشنبه، ۲۶ مه، اعضای خانواده را در یک یادبود در خارج از مدرسه ابتدایی راب در Uvalde، تگزاس، دلداری می دهد. (والی اسکالیج/لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

برای خانواده‌ها و عزیزان کسانی که اخیراً از دست داده‌اند، کسلر پیامی دلگرم کننده به اشتراک گذاشت.

او گفت: “ما درد شما را می بینیم. ما برای شما اینجا هستیم.” “و ما به شما قول می دهیم که وقتی جمعیت رفتند، ما برای شما اینجا خواهیم ماند.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کسلر تاکید کرد: “تا زمانی که ما مردم را به یاد می آوریم، آنها هرگز نمی توانند به طور کامل بمیرند.”

مشاوران غم و اندوه که از طریق برنامه کسلر در grief.com تأیید شده اند، خدمات خود را رایگان به عزاداران در Uvalde، تگزاس ارائه کرده اند.