چرا تصمیم دادگاه عالی سقط جنین به زنان قدرت می دهد؟


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

همه روزنامه‌های آمریکا درباره تغییر قوانین آمریکا درباره سقط جنین در نتیجه تصمیم تاریخی دادگاه عالی در پرونده سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون می‌نویسند. اما این تنها قانون نیست که در حال بازسازی است، بلکه دیدگاه ملی ما در مورد مادری است.

این پرونده سرانجام تصمیم Roe v. Wade را در سال ۱۹۷۳ که در آن ۷ قاضی مرد دیدگاهی مبهم از مادری ارائه کردند و گفتند که “زندگی و آینده پریشان” را بر زنان تحمیل می کند، برعکس می کند. همه مادران می دانند که این یک تصویر تحقیرآمیز و نادرست است، و اکنون، با تصمیم دابز، می توان آسیب آن دروغ ویرانگر را جبران کرد. آمریکای پس از روئه می تواند از کودکان متولد نشده محافظت کند و به مادران آنها قدرت دهد.

من این افتخار را داشتم که به عنوان مشاور می سی سی پی در دابز خدمت کنم. دخترم حدود شش ماهه بود که از من خواستند در این مورد کمک کنم. او با من به می سی سی پی و جاهای دیگر سفر کرد، زیرا اتحاد دفاع از آزادی، شرکت حقوقی غیرانتفاعی که من در آن کار می کنم، از می سی سی پی در استدلال هایش برای سرنگونی رو حمایت کرد.

کار من روی Dobbs – موردی با پتانسیل بالقوه برای بازگشت به ایالات توانایی ارزش گذاری برای هر زندگی، صرف نظر از اینکه چقدر جوان است – با داشتن یک نوزاد در دو دست، معنادارتر شد. یک خاطره برجسته است. من و ابیگیل بیشتر ساعات صبح پرواز کرده بودیم و تازه موفق شدیم یک جلسه مهم در می سی سی پی داشته باشیم. پرستار بچه ام نیامده بود و ابی نیاز به چرت زدن داشت! با رحمت، وقتی اتاق جلسه را پیدا کردیم، او در کالسکه به خواب رفت. اما طولی نکشید که او از خواب بیدار شد – فریاد زد. علیرغم ناهنجاری آرامش دادن به نوزاد در حین بحث در مورد استراتژی قانونی، من از یادآوری ملموس (و با صدای بلند) در مورد اینکه چرا دابز اهمیت دارد سپاسگزارم.

دادگاه عالی، ROE V. Wade را به نظر LANDMARK واژگون می کند

رایزنی ها در دابز روشن کرد که قدردانی آمریکا از مادر بودن در خطر است. همانطور که ۲۴۰ زن محقق و متخصص در خلاصه ای از دوستان در Dobbs نوشتند، زنان کاملاً قادر به مادر بودن و داشتن زندگی کامل هستند. علاوه بر این، در ۵۰ سال پس از Roe، هر ایالت قوانین پذیرش پناهگاه امن را پذیرفته است و پیشگیری از بارداری به طور گسترده با هزینه متوسط ​​و نرخ شکست نزدیک به صفر در دسترس قرار گرفته است.

خداوند دعوت‌های متفاوتی به زنان می‌دهد – هر یک از آنها او را تجلیل می‌کنند. در مورد من، اول و مهمتر از همه تماس با خانواده ام است. فراخوانی برای مادر شدن برای یک دختر سر قرمز کوچک اما وحشی و دو برادر پرهیاهو او و همسری حامی برای یک شوهر شگفت انگیز. و فراخوانی برای استفاده از مهارت های قانونی خود برای جلال خدا نیز.

می دانم مادر شدن آسان نیست. وظیفه ای عمیقاً دلهره آور است که به سلامت روحی و جسمی انسان های کوچک پرداخته شود. من همچنین می‌دانم که اکثر شرکت‌های حقوقی (و اکثر مشاغل) ممکن است مشارکت یک نوزاد در یک بحث را با شادی جشن نگیرند. به طور غم انگیز، در دسترس بودن سقط جنین باعث شده است که محیط کار برای زنان و مادران کمتر دوستانه باشد. حتی در بهترین شرایط، پدر و مادر بودن سخت است. و برای مادران مجرد، مانند مادر من، که بسیاری از آنها از حمایت خانواده، جامعه یا کلیسا برخوردار نیستند، بی نهایت سخت تر می شود.

با این حال، رژیم سقط جنین بر اساس تقاضا که توسط Roe v. Wade تحمیل شده است، پاسخی نیست. همانطور که رئیس قاضی رابرتز در بحث شفاهی در دابز اشاره کرد، ایالات متحده کمتر از هر کشور دیگری در جهان از نوزادان متولد نشده محافظت می کند. فقط چند کشور (به طور دقیق شش کشور) اجازه سقط جنین انتخابی و بر اساس تقاضا را در تمام نه ماه بارداری می دهند – از جمله ایالات متحده به همراه چین و کره شمالی. هیچ یک از کشورهای اروپایی به اندازه Roe پیش نمی روند و اکثر کشورها یا اجازه سقط جنین انتخابی را نمی دهند یا سقط جنین را به دوازده هفته محدود می کنند.

علاوه بر این، پنجاه سال پیشرفت علمی از زمان Roe به ما اطلاعات بیشتری در مورد رشد کودک داده است. ما می دانیم که زندگی از لقاح شروع می شود. و فقط در پانزده هفتگی، زمانی که قانون سن بارداری می سی سی پی اعمال می شود، کودک می تواند حرکت کند و کشش پیدا کند، سکسکه کند و به احتمال زیاد احساس درد کند.

میراث رو یکی از سقط های ناخواسته است. یک مطالعه نشان داد که اکثر زنان از تصمیم برای سقط جنین مطمئن نیستند. در واقع، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۷۵ درصد از زنانی که سقط جنین کرده‌اند، می‌گویند اگر حمایت می‌شدند زندگی را انتخاب می‌کردند. در آمریکای پس از روئه، ما باید در کنار مادران باردار قرار بگیریم و اطمینان حاصل کنیم که هر یک از آنها منابعی را که برای شکوفایی نیاز دارد، دارند.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

طرفداران سقط جنین پاسخ خوبی به این واقعیت ندارند که تقریباً هر کشور دیگری از زندگی متولد نشده محافظت می کند. وقتی با این واقعیت مواجه می‌شویم، پاسخ صادقانه طرفدار سقط جنین همانی است که اخیراً توسط بیل ماهر ارائه شده است، این موضع ناخوشایند که «زندگی لزوماً ارزشمند نیست».

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در آن روز داغ می سی سی پی، ابی نمونه ای بود از اینکه چرا پرونده دابز اینقدر اهمیت دارد – زیرا هر زندگی مهم است. او پاسخی بود به این موضع که «زندگی لزوماً ارزشمند نیست». گونه های گرد، فرهای قرمز و لبخند عفونی او کاملاً منحصر به فرد و کاملاً ارزشمند بودند. و در عین حال، او بیش از هر کودک دیگری منحصربه‌فردتر و محبوب‌تر از سوی خداوند نبود – هر یک از آنها مستحق زندگی بودند.

برای خواندن اطلاعات بیشتر از ERIN HAWLEY اینجا را کلیک کنید

نویسنده به عنوان وکیل می سی سی پی در دفاع از قانون سن بارداری می سی سی پی در دادگاه عالی ایالات متحده خدمت کرد.