چرا ترامپ دوباره بر پوشش مسلط شده است، کارشناسان و دادستان ها را به سیخ می کشد


در عرض پنج روز، دونالد ترامپ، ایلان ماسک و مریک گارلند فضای سیاسی را منفجر کردند.

این مانند کولاک بزرگی است که ۸۰ اینچ برف را روی بوفالو ریخته است – هیچ کس تا به حال چیزی شبیه به آن ندیده است.

رسانه‌ها در اثر هر انفجار از بین می‌روند، و با بی‌نفسی چرخش خود را روی آوارهای به‌وجود آمده، هیجان‌زده از افزایش کلیک‌ها و رتبه‌بندی‌ها، می‌چرخانند.

به یاد داشته باشید، تنها یک هفته پیش بود که ترامپ کاری را انجام داد که برخی از مشاورانش از او خواسته بودند که انجام ندهد، کمپین سوم را اندکی پس از نتیجه ناامیدکننده میان دوره ای که بسیاری از اعضای حزبش او را سرزنش کردند، راه اندازی کرد.

سخنان ترامپ وحشیانه رسانه ای، او را خطرناک نشان داد، از جمله سمت راست

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار (CPAC) در هیلتون آناتول در 06 اوت 2022 در دالاس، تگزاس سخنرانی می کند.

رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار (CPAC) در هیلتون آناتول در ۰۶ اوت ۲۰۲۲ در دالاس، تگزاس سخنرانی می کند.
(براندون بل/گتی ایماژ)

اعلامیه زودهنگام حیرت‌انگیز ترامپ باعث محکومیت رسانه‌های اصلی شد که شخصاً او را به خاطر داشتن شجاعت برای کاندیداتوری مجدد مورد حمله قرار دادند. حمله ژورنالیستی فراتر از سخنرانی ضعیف او بود که به سختی در روزنامه های مهم نقل قول شد و ام اس ان بی سی آن را منتشر نکرد.

در عوض، داستان‌ها اساساً می‌گفتند: «دونالد ترامپ، که طراح یک شورش بود، دو بار با استیضاح مبارزه کرد، خطری برای دموکراسی است و یک مرد واقعاً بد برای بوت کردن، نامزدی خود را اعلام کرد…»

و برخی از رسانه‌های محافظه‌کار به رهبری نشنال ریویو، ترامپ را نامناسب برای پست و مردی می‌دانند که حزب را مانند سال‌های ۲۰۱۸، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ به ضرر خواهد رساند. در صفحه اصلی خود درخواستی برای جمع آوری کمک های مالی ارائه کرد: «دونالد ترامپ می خواهد بررسی ملی بمیرد».

یکی از نتایج مستقیم اعلامیه ترامپ، تصمیم گارلند برای معرفی یک بازرس ویژه برای انجام تحقیقات وزارت دادگستری از ترامپ بود. دادستان کل همچنین قصد جو بایدن برای نامزدی مجدد در انتخابات را به عنوان دلیلی برای سرپرستی یک دادستان بی طرف عنوان کرد. گارلند همچنان در مورد هر کیفرخواستی حرف آخر را می‌زند، اما برای او سخت است که با یافته‌های منصوبش مبنی بر وجود پرونده قوی یا عدم وجود پرونده‌ای قوی علیه ترامپ مخالفت کند.

جالب است که گارلند با انتخاب جک اسمیت، کسی که خارج از دایره‌های حقوقی خاص نامش را نشنیده بود، بحثی را در میان همه کسانی که به‌سرعت به‌عنوان متخصص حرفه‌ای او شناخته می‌شوند، برانگیخت.

در میان رسانه‌های چپ‌گرا، واکنش بین آن‌هایی که می‌گویند این نشان می‌دهد که گارلند قطعاً فکر می‌کند شواهد قوی وجود دارد و کسانی که آن را ایده‌ای وحشتناک می‌دانند تقسیم شد که یک لایه بوروکراتیک غیر ضروری ایجاد می‌کند و تحقیقات را کند می‌کند.

در میان مفسران محافظه‌کار، که بسیار کمتر به آن توجه کرده‌اند، بحث این است که چرا گارلند اگر خودش درگیری داشته باشد، اینقدر صبر کرد و انصاف اسمیت را به چالش کشید. حقیقت این است که گارلند در هر صورت مورد انتقاد قرار می گرفت.

ترامپ اکنون اسمیت را یک “دادستان چپ رادیکال” خطاب می کند که “کاملاً تحت کنترل پرزیدنت اوباما و اریک هولدر، فرمانده ارشد سابق او است و تحقیقات وزارت دادگستری “سلاح شده” را “فقط یک شکار جادوگر دیگر” می کند.

مبنای اتهام “رادیکال” این است که اسمیت در دولت های کلینتون و اوباما در وزارت دادگستری آمریکا خدمت می کرد. اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که او یک دادستان حرفه ای بود. در واقع، او زمانی ریاست واحد صداقت عمومی را بر عهده داشت که حساس‌ترین پست در این بخش بود و مقامات فعلی و سابق را تحت تعقیب قرار می‌داد و عموماً توسط افرادی با شخصیت غیرقابل استیضاح رهبری می‌شد. سمت فعلی او قضاوت جنایات جنگی کوزوو در لاهه بود.

این بدان معنا نیست که کارنامه اسمیت قابل انتقاد نیست – محکومیت وی در مورد باب مک دانل فرماندار سابق ویرجینیا توسط دادگاه عالی لغو شد – اما او تا آنجا که می توان یافت به یک دادستان بی طرف نزدیک است.

زمانی که ماسک وارد عمل شد، این داستان هنوز در حال فوران بود. او در اقدامی زیرکانه برای رهبری برنامه های گفتگوی یکشنبه، حساب توییتر ترامپ را بازگرداند.

تصویری از ساختمان کنگره ایالات متحده در 7 اکتبر 2013 در واشنگتن دی سی و همچنین ایلان ماسک، مالک جدید توییتر.

تصویری از ساختمان کنگره ایالات متحده در ۷ اکتبر ۲۰۱۳ در واشنگتن دی سی و همچنین ایلان ماسک، مالک جدید توییتر.
(مارک ویلسون/گتی ایماژ)

این باعث خشم و تمجید رسانه ها شد. برخی از لیبرال‌ها اعلام کردند که به‌جای اشتراک‌گذاری یک پلتفرم با ترامپ، برنامه را در اعتراض ترک می‌کنند (آیا قبلاً آن را با همه نوع شلخته به اشتراک نمی‌گذاشتند؟). برخی دیگر گفتند که البته تقریباً دو سال پس از ۶ ژانویه، یک نامزد ریاست جمهوری باید در توییتر مجاز باشد.

هیچ‌کس نمی‌توانست از این اقدام، که ماسک عملاً در کمپین خود وعده داده بود، شوکه شود. اما روشی که او این کار را انجام داد نشانگر سبک مدیریت نامنظم او بود.

ماسک پس از تصرف این سایت گفت تا زمانی که نتواند یک شورای نظارت بر محتوا برای بررسی چنین اقداماتی تشکیل دهد، هیچ کس بازگردانده نخواهد شد. این بخشی از تلاشی بود برای متقاعد کردن تبلیغ‌کنندگان که قوانین موجود علیه محتوای توهین‌آمیز را کنار نگذارند.

اما ماسک به طور ناگهانی این ایده را کنار گذاشت، چند نفر را به کار خود بازگرداند و یک نظرسنجی توییتری در مورد اینکه آیا ترامپ باید اجازه بازگشت به کار را بدهد یا خیر، منتشر کرد. زمانی که این ایده با اختلاف ۵۲ تا ۴۸ درصدی حمایت شد، ماسک اعلام کرد که مردم صحبت کرده اند.

به عنوان یک تولید کننده ترافیک، عالی بود: حدود ۱۵ میلیون نفر رای دادند. به عنوان یک موضوع سیاست، ناهماهنگ بود.

ترامپ بایدن را محکوم کرد، دوره تصدی خود را کاهش داد، قول داد کشور را پس بگیرد

ترامپ که مردم را تشویق کرد به او رای دهند، گفت که دلیلی برای بازگشت به توییتر نمی بیند و به Truth Social پایبند است. اما من مدتهاست گفته ام که اگر او این شانس را داشته باشد که به ۸۸ میلیون فالوور که در زمان محرومیتش داشت برسد، این شانس را خواهد داشت. مصالحه ای انجام خواهد شد و طوفان های توییت باز خواهند گشت.

مردم می پرسند که آیا همه پوشش های ترامپ نشان دهنده یک وسواس رسانه ای است؟ شاید، اما او تنها در چند روز در مرکز سه داستان بزرگ سیاسی قرار گرفته است.

اکانت توییتر رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ بود "به طور دائم به حالت تعلیق درآمده است" در ژانویه 2021

حساب توییتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در ژانویه ۲۰۲۱ “به طور دائمی” تعلیق شد.
(Jakub Porzycki/NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

پاورقی: یکی دیگر از پیش‌بینی‌های من این بود که لحن برنامه‌ریزی‌شده و محدودی که ترامپ در سخنرانی اعلامی‌اش زد، دوام نخواهد داشت.

در عرض چند روز، او دوباره در مورد انتخابات تقلبی صحبت می کرد و منتقدان را به سیخ می کشید.

مشترک شدن در پادکست رسانه ای HOWIE’s Buzzmeter, RIFF در داغ ترین داستان های روز

مورین داود را در نظر بگیرید که او را در ستون نیویورک تایمز خود به عنوان یک خائن وحشی کرد: “آتش افروزی که به دنبال شغل آتش نشانی است. او دروغگو و کلاهبرداری است که اعتماد به انتخابات ما را تضعیف کرد.”

ترامپ به Truth Social واکنش نشان داد و او را “فوق العاده بدجنسی که دائماً در مورد من می نویسد” نامید.

سپس ریفی وجود داشت که من نتوانستم دنبالش کنم: “چرا او درباره فرارهای ترامپ، جایی که خیلی بد بمباران کرد – بارها و بارها نمی نویسد.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

و در نهایت: “او یک فرد بیمار و عصبانی است، شاید از نظر روانی آشفته باشد. ولش کن، مورین!”

حالا تصور کنید که به ۸۸ میلیون فالوور رسیده باشد.