پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتورینگ بدن به فرایند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی طوری طراحی شده اند که مناطق خاصی از چربی را هدف قرار داده و ظاهری لاغرتر به بدن می بخشد. امروزه انواع مختلفی از کانتور بدن وجود دارد که طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب به شما ارائه می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی بدن مورد نظر ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما دارد.

جراحی مجسمه سازی بدن طیف گسترده ای از روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. کانتورینگ بدن اغلب برای خطوط دور کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالای بدن و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر گزینه هایی برای پیکرتراشی بدن می خواهید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و درمانی را که برای شما مناسب است برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید مجسمه سازی کنید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه طیف وسیعی از روش های جدید هستند و شما مطمئن هستید که شما عزیزان به اندام ایده آل خود خواهید رسید. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت ، لطفا تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا تماس بگیر.

آماده سازی


قبل از انجام کانتور بدن ، مهم است که بیمار:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع آنها داشته باشید صحبت کنید.
 • سیگار نکش.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروها مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. می توان داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها را قبل از عمل تجویز کرد.
در صورت نیاز به آزمایش های دیگر مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) ، پزشک به شما توصیه می کند.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه ساخت آنها


بهترین شکل کانتور بدن بستگی به فرم بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما دارد. برخی از انواع مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

Zerona با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در اطراف شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر نواحی بدن ، چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزر کم انرژی قرار می دهد ، که سلول های چربی را تجزیه می کند تا چربی را از بدن خارج کند. سلول ها ، این چربی توسط بدن جذب می شود و در نهایت از طریق فرآیندهای طبیعی حذف می شود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک شما از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی متراکم را به مایع درون سلول های چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر با قدرت کم منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به آزادسازی چربی کمک کند. سیستم لنفاوی وظیفه از بین بردن چربی از بدن را بر عهده دارد و سلولهای چربی قبلی را صاف ، خالی و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (تقریباً 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به حذف آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی می کنند. عمل کرایولیپولیز یا یک نوع تزریق چربی نیست. بیمار در طول جلسه درمان کرایولیپولیز به سوزن ، خون ، متخصص بیهوشی یا تجهیزات جراحی مراجعه نمی کند. اگرچه کرایولیپلیس برای افرادی که از نظر بالینی دارای اضافه وزن هستند توصیه نمی شود ، اما نشان داده شده است افرادی که کمی اضافه وزن دارند و نمی توانند از برجستگی های سرسخت خلاص شوند یا با ورزش در کاهش چربی در سینه و کمر مشکل دارند موثر است.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو فرکانس برای کانتورینگ بدن ، گرما درمانی بافت سلولیت را کاهش می دهد ، چین و چروک هایی که بر صورت و بدن تأثیر می گذارد. با هدف قرار دادن سلول های چربی واقع در زیر پوست ، سلولیت را با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی تجزیه شده و جذب بدن می شوند و در نتیجه سلولی صاف و صاف در جایی که سلولیت قبلاً ناهموار بود باقی می ماند.
حذف سلول های چربی باعث نازک شدن ران و باسن و باسن می شود ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و برآمدگی های ناخوشایندی ایجاد می کند که اغلب با رژیم و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. هنگامی که از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیر استفاده می شود ، با شل شدن و کشیدن الیاف کلاژن به یکدیگر ، پوست شل و افتاده را سفت می کند و در عین حال کشش و بافت پوست را افزایش می دهد.

سونوگرافی

سونوگرافی (سونوگرافی) حذف چربی استفاده از انرژی فراصوت تولید شده برای مایع کردن بافت چربی قبل از استفاده پزشک از یک سوزن نازک برای برداشتن چربی است. بر خلاف لیپوساکشن جراحی که شامل برداشتن چربی متراکم و متراکم با سوزن های بزرگتر است ، لیپوساکشن مبتنی بر سونوگرافی نسبت به لیپوساکشن تهاجمی کمتری است زیرا پزشک می تواند سوزن ها را به راحتی و به سادگی زیر پوست حرکت دهد تا چربی را از بین ببرد. برداشتن. مانند فرآیندهای کانتورینگ بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی اولتراسوند یک روش کاهش وزن محسوب نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که به طور معمول در اطراف شکم ، ران و پهلوها وجود دارد و در برابر روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگتر چربی ناخواسته استفاده شود ، یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند با برداشتن چربی نواحی بدن را به صورت دقیق و سفارشی مشخص کند. تزریق چربی به پزشک این امکان را می دهد تا به جای برداشتن چربی ، با ایجاد شکل ، در هر قسمتی از بدن خطوطی ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن یک روش خفیف و کم تهاجمی برای شکل دادن به بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند مقدار زیادی سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با استفاده از یک هوادهی فشرده متصل به کانولا که 360 درجه بطور خودکار می چرخد ​​، روش لیپوماتیک بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ، سلول های چربی را معلق می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این تکنیکی است که می تواند با انواع گزینه های مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای از بین بردن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را درمان می کند و آن را به مناطقی که بیمار می خواهد حجم بیشتری در آن ناحیه داشته باشد تزریق می کند. از تزریق چربی می توان برای کانتور نواحی مانند سینه ها یا لگن مورد استفاده قرار گیرد.

لیفتلز

تعدادی از روشهای مختلف جراحی لیفت وجود دارد که می تواند برای کانتورینگ بدن نیز مورد استفاده قرار گیرد. این روش ها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند به جای یا به اضافه کیسه های اضافی چربی مفید است. پزشک لیفت های عمومی بدن را انجام می دهد ، از جمله: لیفت سینه ، لیفت باسن ، و بالابر بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند لیفت نتایج قابل توجهی نسبت به یک روش غیر جراحی دارد.

مرمت بعد از مجسمه سازی


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند و زمان کمتری برای درمان و ناراحتی و تورم کمتری نیاز دارند.
وقتی بیمار بهبود می یابد ، ممکن است مقداری درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در اطراف محل جراحی را تجربه کند. این طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است داروهای ضد درد تجویز کند.
از بیماران خواسته می شود که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. ممکن است بیمار برای حمایت از ناحیه یا نواحی تحت عمل جراحی به لباس تنگ نیاز داشته باشد. او همچنین ممکن است به جوراب ساق بلند و تزریق هپارین نیاز داشته باشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از انجام کارهای سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ریتم غیرطبیعی قلب است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

خطرات


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با کانتورینگ بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته ، از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که می توانند بر روی برش های ایجاد شده ایجاد شوند. آنها می توانند خارش دار ، تحریک کننده و ناخوشایند باشند ، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت که ممکن است در برخی موارد نیاز به درمان با آنتی بیوتیک یا جراحی بیشتر داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، پانسمان یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در اطراف ناحیه یا مناطق آسیب دیده

هزینه


برخی از عواملی که می توانند بر هزینه تأثیر بگذارند شامل تجربه جراح و نوع روش مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه تأسیسات جراحی یا بیمارستانی
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از عمل
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد طراحی و پیکرتراشی بدن عبارتند از:

کدام نواحی بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با پیکرتراشی بدن اصلاح شود. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • باغ و ناحیه گردن
 • شکمی
 • لگن
 • زانو ها
 • بازوها
 • داخل و خارج ران
 • در دو طرف باسن می افتد
 • دور کمر
 • در وسط کمر می افتد
 • پهلوها

چگونه می توانم بفهمم که متقاضی خوبی برای کانتور بدن هستم؟

بدنسازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل نزدیک هستند ، اما مناطقی از بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر شکل دهند. کانتور بدن می تواند قسمت های بدن را باریک کند ، اما برای کاهش وزن کلی مناسب نیست. بهترین متقاضیان مجسمه سازی بدن از نظر سلامت بسیار عمومی هستند و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج خود دارند.

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/