پیش از روز مادر، جیل بایدن، بانوی اول، داستان های «دلخراش» مادران اوکراینی را می شنود.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

درست پیش از روز مادر امسال، جیل بایدن، بانوی اول – در جریان سفری که آخر هفته به رومانی داشت – داستان هایی را شنید که از زنان و کودکان اوکراینی که مجبور به فرار از کشور خود در بحبوحه حمله روسیه به عنوان “دلخراش” توصیف شده بودند.

بسیاری در کشور همسایه رومانی امنیت پیدا کرده اند.

واضح است که زخم های این مادران و بچه ها مدت زیادی طول می کشد تا بهبود یابد.

جیل بایدن گفت: “من فکر می کنم مادران برای فرزندان خود هر کاری انجام می دهند.”

یکی از مادران پناهنده پس از اینکه او و دختر ۸ ساله اش در میان حملات به کشورشان در زیرزمینی تنگ و سرد پنهان شدند، به بانوی اول درباره یک فرار دراماتیک گفت.

پیام آشکار دختر اوکراینی به مادر مرده: “هرگز فراموشت نمی کنم”

رسیدن به رومانی “یک تغییر بازی بود[r] سویتلانا گولیاک از خارکف اوکراین به زبان مادری خود به بایدن گفت.

به گزارش آسوشیتدپرس، این گفتگو در جریان بازدید بانوی اول از مدرسه دولتی بخارست که میزبان کودکان پناهنده است، رخ داد.

گلیاک گفت دخترش “اینجا احساس خیلی بهتری دارد.”

این نقشه از منطقه اوکراین، رومانی را در جنوب غربی نشان می دهد، جایی که بسیاری از پناهندگان اوکراینی از آنجا فرار کرده اند.

این نقشه از منطقه اوکراین، رومانی را در جنوب غربی نشان می دهد، جایی که بسیاری از پناهندگان اوکراینی از آنجا فرار کرده اند.
(iStock)

این زن گفت: “دیگر اشک نیست و او خیلی خوب سازگار شد.”

بانوی اول جیل بایدن به رومانی سفر می کند

جیل بایدن به گلیاک و سایر زنان گفت: “من فکر می کنم مادران برای فرزندان خود هر کاری انجام می دهند.”

جیل بایدن، بانوی اول ایالات متحده، در مراسم یادبود راه اندازی زیردریایی هسته ای USS Delaware در بندر ویلمینگتون، دلاور، در 2 آوریل 2022 دست تکان می دهد.

جیل بایدن، بانوی اول ایالات متحده، در مراسم یادبود راه اندازی زیردریایی هسته ای USS Delaware در بندر ویلمینگتون، دلاور، در ۲ آوریل ۲۰۲۲ دست تکان می دهد.
(رویترز/الیزابت فرانتز)

او همچنین گفت که آنها “به طرز شگفت انگیزی قوی و انعطاف پذیر هستند.”

مشارکت کشاورزان تخم مرغ آمریکا در رول تخم مرغ عید پاک جیل بایدن

بایدن گفت که پیام او به خانواده ها این بود که “ما در کنار شما ایستاده ایم.”

روز پنجشنبه، مارتین گریفیتس، رئیس امداد اضطراری سازمان ملل متحد، گفت که نیازهای بشردوستانه در اوکراین جنگ‌زده همچنان افزایش می‌یابد – جایی که بر اساس گزارش سازمان ملل، حدود ۷.۷ میلیون نفر اکنون در داخل کشور آواره هستند.

خانم بایدن تماشا می‌کرد که بچه‌ها پیام‌هایی را روی برش‌های کاغذی دست‌هایشان می‌نوشتند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت، علاوه بر این، از ۲۴ فوریه، زمانی که روسیه برای اولین بار به اوکراین حمله کرد، بیش از ۵.۷ میلیون نفر برای جستجوی سرپناه از اوکراین فرار کرده اند.

“می خواهم پیش پدرم برگردم”

در بازدید بانوی اول، بچه ها در مدرسه مشغول کار دستی بودند.

خانم بایدن تماشا می‌کرد که بچه‌ها پیام‌هایی را روی برش‌های کاغذی دست‌هایشان می‌نوشتند. یک دختر جوان اوکراینی خط خطی کرد: “می خواهم پیش پدرم برگردم.”

پناهجویان با کودکان پس از فرار از جنگ از اوکراین همسایه در ایستگاه راه آهن در پرزمیسل، لهستان، در روز سه شنبه، 22 مارس 2022، راه می روند.

پناهجویان با کودکان پس از فرار از جنگ از اوکراین همسایه در ایستگاه راه آهن در پرزمیسل، لهستان، در روز سه شنبه، ۲۲ مارس ۲۰۲۲، راه می روند.
(AP Photo/Sergei Grits)

به گزارش آسوشیتدپرس، جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، بعداً به خبرنگاران گفت که سخنان این دختر «دل‌خراش» بود.

بانوی اول از دولت رومانی و سازمان های امدادی به خاطر طیف وسیعی از کمک های بشردوستانه ای که به پناهندگان ارائه می کنند، تمجید کرد.

“معلمان چسب هستند”

در مدرسه، بانوی اول شاهد بود که چگونه معلمان به برخی از حدود ۹۰۰۰۰۰ اوکراینی که از زمان حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه به رومانی گریخته اند، کمک می کنند.

“ما هر روز صبح از خواب بیدار می شویم و فکر می کنیم “این باید تمام شود” – اما همچنان ادامه دارد و ادامه دارد.”

خانم بایدن گفت: «واقعاً، از بسیاری جهات، معلمان چسبی هستند که به این بچه‌ها کمک می‌کنند تا با آسیب‌های روحی خود کنار بیایند و با احساسات مقابله کنند و به آنها احساس عادی بودن کمک کنند.»

او همچنین به خبرنگاران گفت: “ما همه امیدواریم، درست است.” “ما هر روز صبح از خواب بیدار می شویم و فکر می کنیم “این باید تمام شود” – اما همچنان ادامه دارد و ادامه دارد.”

جیل بایدن، بانوی اول، در طی بازدید از مرکز سرطان میز، در 23 فوریه 2022، در سن آنتونیو، تگزاس، در طی یک پانل در مورد سرطان صحبت می کند.

جیل بایدن، بانوی اول، در طی بازدید از مرکز سرطان میز، در ۲۳ فوریه ۲۰۲۲، در سن آنتونیو، تگزاس، در طی یک پانل در مورد سرطان صحبت می کند.
(عکس از SERGIO FLORES/AFP از طریق Getty Images)

به گزارش آسوشیتدپرس، پابلو زاپاتا، نماینده رومانیایی آژانس پناهندگان سازمان ملل، گفت که روزانه حدود ۷۰۰۰ اوکراینی از مرز عبور کرده و وارد رومانی می شوند.

روز مادر امسال در ایالات متحده

دیدار بانوی اول درست قبل از روز مادر در ایالات متحده انجام شد – روزی که معمولاً به صورت مسالمت آمیز جشن گرفته می شود، اما روزی که در آن گروه های فعال حامی سقط جنین متعهد شده اند کلیساهای کاتولیک در سراسر کشور را مختل کنند.

آنها از نشت اخیر a ناراحت هستند پیش نویس نظر دیوان عالی کشور، که می تواند پرونده مهم سقط جنین Roe v. Wade را که در سال ۱۹۷۳ سقط جنین را در ایالات متحده قانونی کرد.

رهبران مسیحی در مورد ROE V. WADE صحبت می کنند

پیش از یکشنبه، ۸ مه، فعالان حامی سقط جنین سازماندهی شده توسط گروه “روث ما را فرستاد” آدرس خانه شش قاضی محافظه کار SCOTUS را منتشر کردند – و گفتند که قصد دارند در اقامتگاه خصوصی قاضی تجمع کنند تا به احتمال زیاد اعتراض کنند. واژگونی Roe.

کاخ سفید این هفته به فعالان سقط جنین نمی‌گوید که از خانه‌های قاضی دیوان عالی خودداری کنند، در عوض جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که پرزیدنت بایدن به «تظاهرات مسالمت‌آمیز» اعتقاد دارد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

اما دولت هیچ “موضع رسمی دولت ایالات متحده در مورد محل اعتراض مردم” نداشت.

کلی لاکو و مورین مکی از فاکس نیوز دیجیتال و همچنین آسوشیتدپرس در گزارش این مقاله مشارکت داشتند.