پیتون گندرون، مرد مسلح بوفالو، در دوجین اتهام جدید در مورد حمله نفرت‌پراکنی ادعایی بی‌گناه است.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

پیتون گندرون، مرد مسلح سوپرمارکت بوفالو، بعدازظهر پنجشنبه، هفته‌ها پس از آن که ادعا می‌شد در یک فروشگاه تاپس فرندلی مارکت که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر شد، در کمین جنایات نفرت‌انگیز مرتکب شد، در جریان محاکمه خود در مورد ۲۵ اتهام جدید، بی‌گناه شد.

پس از اعتراض، قاضی سوزان ایگان دستور داد که او بدون قرار وثیقه بازداشت شود.

جان جی. فلین، دادستان ناحیه ایری پس از حضور در دادگاه به خبرنگاران گفت: «بالاترین اتهام یک اقدام تروریستی داخلی با انگیزه نفرت در درجه اول است. “این یک اتهام نسبتا جدید است.”

او گفت این اولین بار در تاریخ ایالت نیویورک است که چنین اتهامی مطرح می شود.

بازمانده تیراندازی بوفالو از فرار وحشتناک پس از شاهد شروع حمله ناشی از “نفرت” بازگو می کند

جندرون ابتدا در دادگاه شهر بوفالو به قتل پس از قتل عام ۱۴ می متهم شد. اما فلین پنج‌شنبه گفت که دادستان‌ها در تمام مدت در حال بررسی اتهامات اضافی بوده‌اند و در ابتدا فقط می‌خواستند مطمئن شوند که می‌توانند او را به دلیل “اتهام اساسی” در حین بررسی پرونده در بازداشت نگه دارند.

دادستان های شهرستان در این هفته بیش از دوجین اتهام دیگر، از جمله ۱۰ مورد قتل درجه اول و ۱۰ مورد قتل درجه دوم را به عنوان جنایت نفرت مطرح کردند و وزارت دادگستری نیز گفته است که در حال پیگیری یک پرونده فدرال است.

مظنون تیراندازی بوفالو، پیتون اس. گندرون، که متهم به کشتن 10 نفر در تیراندازی در یک سوپرمارکت پخش زنده در محله سیاه پوستان بوفالو است، در دادگاه با غل و زنجیر در بوفالو، نیویورک، ایالات متحده، 19 مه 2022 اسکورت می شود. .

مظنون تیراندازی بوفالو، پیتون اس. گندرون، که متهم به کشتن ۱۰ نفر در تیراندازی در یک سوپرمارکت پخش زنده در محله سیاه پوستان بوفالو است، در دادگاه با غل و زنجیر در بوفالو، نیویورک، ایالات متحده، ۱۹ مه ۲۰۲۲ اسکورت می شود. .
(برندان مک درمید)

بایرون براون، شهردار بوفالو، “یک فرد خارجی نژادپرست و مملو از نفرت… با قصد اعلام شده برای کشتن هرچه بیشتر سیاه پوستان به جامعه ما آمد و آن فرد خارجی از اقدامات او در رسانه های اجتماعی فیلم گرفت و آن را برای دیدن جهانیان منتشر کرد.” در نشست خبری گفت. چرخ های عدالت به سرعت در حال چرخش هستند.

نوجوان بوفالویی که عمه و خاله او در حین حمله در داخل خواربارفروشی بودند: “باید با هم بیاییم”

دیگر اتهامات جدیدی که جندرون با آنها روبرو است، سه فقره تلاش برای قتل به عنوان جنایت نفرت، یک فقره تروریسم خانگی درجه یک و جنایت درجه دوم داشتن سلاح است. او با حبس ابد بدون امکان آزادی مشروط روبروست.

در یک مقاله ۱۸۰ صفحه ای پر از نفرت، جندرون ظاهراً انگیزه های نژادپرستانه و توطئه حمله را بیان کرد و نوشت که می دانست جلیقه ضد گلوله او می تواند در برابر شلیک تفنگ ۹ میلی متری نگهبان مقاومت کند.

پلیس منطقه ای در اطراف یک سوپرمارکت را ایمن می کند که در آن چندین نفر در تیراندازی، شنبه، 14 می 2022، در بوفالو، نیویورک کشته شدند.

پلیس منطقه ای در اطراف یک سوپرمارکت را ایمن می کند که در آن چندین نفر در تیراندازی، شنبه، ۱۴ می ۲۰۲۲، در بوفالو، نیویورک کشته شدند.
(درک جی/نیوز بوفالو از طریق AP)

گفته می شود که جندرون قبل از اینکه شرکت اعلام کند در کمتر از دو دقیقه فید را غیرفعال کرده است، فیلمبرداری را به صورت زنده در توییچ پخش کرده است.

جندرون، که سفید است، حوالی ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر روز شنبه، ۱۴ می، به فروشگاه مواد غذایی تاپس رفت و بلافاصله شروع به شلیک گلوله کرد. به گفته جوزف گراماگلیا، کمیسر پلیس بوفالو، او به چهار نفر از جلو تیراندازی کرد و به داخل متهم شد. سه نفر از قربانیان اولیه جان باختند.

در داخل، او با آرون سالتر، یک افسر پلیس بازنشسته بوفالو که او نیز در این حمله کشته شد، تیراندازی کرد.

عزاداران یادبودهای متعددی را در اطراف منطقه سوپرمارکت تاپس برپا کرده اند که در تیراندازی روز شنبه 10 نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

عزاداران یادبودهای متعددی را در اطراف منطقه سوپرمارکت تاپس برپا کرده اند که در تیراندازی روز شنبه ۱۰ نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.
(فاکس نیوز دیجیتال/مایکل رویز)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او در مجموع متهم است که در این حمله ۱۰ نفر را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کرده است. یازده نفر از قربانیان سیاه پوست بودند.

وزارت دادگستری این حمله را “جنایت ناشی از نفرت و یک اقدام افراط گرایی خشونت آمیز با انگیزه نژادی” خوانده است. پرزیدنت بایدن این تیراندازی را تروریسم داخلی خواند در جریان بازدید از این شهر در ماه گذشته

لورا پرابوکی از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.