پژوهشگر سابق MIT متهم به قتل دانشجوی دانشگاه ییل از صحبت با دفاعیات خود امتناع کرد، دستور آزمون صلاحیت صادر شد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

وکیل مدافع کانکتیکات به نمایندگی از محقق سابق MIT از چین متهم به قتل یک دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه ییل بیش از یک سال و نیم پیش در جلسه استماع سه شنبه گفت که موکلش از صحبت کردن امتناع می ورزد و قاضی را وادار کرد که درخواست صلاحیت را بپذیرد. امتحان

جلسه سه‌شنبه دقیقاً ۱۹ ماه پس از آن برگزار شد که پان، یک محقق قدیمی هوش مصنوعی انستیتوی فناوری ماساچوست، کوین جیانگ ۲۶ ساله را در نیوهیون، کنن، بیرون آپارتمان نامزد جیانگ با شلیک گلوله کشت و کشت.

جیانگ، که در ارتش و گارد ملی ایالات متحده خدمت می کرد، در سیاتل به دنیا آمد و قبل از تحصیل در دانشگاه واشنگتن در شیکاگو بزرگ شد و در نهایت برای ادامه تحصیلات تکمیلی در مطالعات محیط زیست به ییل آمد. او توسط دوستان و خانواده او به عنوان یک مسیحی متعهد توصیف شد و یک هفته قبل از مرگش به یکی از همکار دانشجوی دانشگاه ییل، زیون پری، پیشنهاد ازدواج داد.

پری قبلاً در MIT در مقطع کارشناسی تحصیل کرده بود و در سال ۲۰۲۰ در یک رقص دانشگاهی با پان عکس گرفته شد. ظاهراً این دو در فیس بوک دوستان بودند، جایی که پری در مورد نامزدی او با جیانگ پست گذاشته بود، اما هیچ ارتباط دیگری مشخص نیست.

محقق سابق MIT به دلیل قتل دانشجوی دانشگاه ییل پس از ماه ها تعقیب و گریز برای حضور در دادگاه دستگیر شد

Qinxuan Pan، سمت چپ، متهم به قتل کهنه سرباز ارتش و دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه ییل، کوین جیانگ، سمت راست است.

Qinxuan Pan، سمت چپ، متهم به قتل کهنه سرباز ارتش و دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه ییل، کوین جیانگ، سمت راست است.
(اداره پلیس نیوهون/اداره پلیس دانشگاه ییل)

در روز تیراندازی مرگبار، پن یک SUV جمع و جور را از یک نمایندگی خودرو در ماساچوست با بردن آن برای تست رانندگی دزدید و شماره تلفن همراه خود را قبل از عبور از خطوط ایالتی به کانکتیکات تغییر داد. این وسیله نقلیه بعداً نیاز به یدک‌کشی از ریل راه‌آهن در نورث هاون داشت و مدتی بعد از کشته شدن جیانگ در نیوهیون مجاور مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

طبق اسناد دادگاه، پلیس از جیانگ بازجویی کرد، اما او را رها کرد زیرا در ابتدا توصیف دیگری از مظنون داشتند.

با وجود تلاش‌های جست‌وجو در سراسر کشور و بین‌المللی، چهار ماه دیگر با او در باد گذشت. پان سرانجام در بیرمنگام، آلاباما، در آپارتمانی با نام جعلی با ۱۹۰۰۰ دلار پول نقد، هفت تلفن همراه، هفت سیم کارت و پاسپورت پدرش دستگیر شد.

کوین جیانگ در 30 ژانویه 2021 - یک سال پس از ملاقات آنها در یک کلیسا در کانکتیکات - از زیون پری خواستگاری کرد.

کوین جیانگ در ۳۰ ژانویه ۲۰۲۱ – یک سال پس از ملاقات آنها در یک کلیسا در کانکتیکات – از زیون پری خواستگاری کرد.
(فیس بوک)

به دفاع چندین بار تأخیر داده شد تا فرصت بیشتری برای بررسی شواهد فراهم شود، اما آنچه که قرار بود در نهایت دلیل محتمل باشد، جلسه سه‌شنبه بعد از اینکه وکیل پان، نورم پتیس، درخواستی را مطرح کرد تا موکلش را برای امتحان صلاحیت بفرستد، به موضوع دیگری منتقل شد. نیوهیون ایندیپندنت گزارش داد.

پتیس طی چند ماه گذشته طی مکالمه‌اش با پان گفت که مشتری‌اش اشاره کرده است که ممکن است «نفر دومی در کار بوده باشد»، به این معنا که پان می‌توانست در صحنه‌ای بوده باشد که جیانگ تیراندازی کرده است، اما ماشه را نکشیده است. شاید اصلا آنجا نبوده باشد

اما موضوع این است که پتیس به دادگاه گفت که نه او و نه وکیل همکارش کوین اسمیت، نتوانسته‌اند پاسخی مستقیم از موکل خود دریافت کنند، بنابراین «عدم تمایل آشکار پان به بحث با ما» در مورد شرایط تیراندازی با او دفاع از خود نگرانی هایی را در مورد صلاحیت او برای محاکمه ایجاد می کند.

Qinxuan Pan، متهم به تیراندازی دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه ییل و کهنه سرباز ارتش ایالات متحده، کوین جیانگ، سه شنبه، 1 ژوئن 2021 در دادگاه بود.

Qinxuan Pan، متهم به تیراندازی دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه ییل و کهنه سرباز ارتش ایالات متحده، کوین جیانگ، سه شنبه، ۱ ژوئن ۲۰۲۱ در دادگاه بود.
(اخبار فاکس)

پتیس گفت: «او یک چالش ارتباطی است. “من نمی توانم پاسخ مستقیمی دریافت کنم.”

پتیس گفت که قادر به تعیین اینکه آیا پان “توانایی کمک در دفاع از خود را دارد یا خیر” نداشته است. وی تاکنون در مورد اتهام قتل ادعایی نکرده است.

جان آلندر، قاضی دادگاه عالی ایالتی، با اجابت درخواست دفاع، دستور داد تا پان توسط یک دادگاه و روانپزشک منصوب شده توسط ایالت قبل از جلسه رسیدگی به صلاحیت که برای ۷ نوامبر برنامه ریزی شده بود، مورد ارزیابی قرار گیرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

استیسی میراندا، دستیار دادستان ایالتی، این تصمیم را با توجه به احضار شاهدان و آماده ارائه شواهد و شهادت های مربوطه برای آنچه که قرار بود علت محتمل جلسه سه شنبه برای پیشبرد پرونده باشد، “تأسف بار” توصیف کرد.

در دادگاه نزدیک به ۲۰ نفر از دوستان و خانواده جیانگ حضور داشتند که آشکارا بیرون از سالن برای عدالت دعا می کردند.