پولیتیکو: لیبرال ها از بایدن «احمق» «عمیقاً ناامید» شدند و خواستار گسترش دیوان عالی شدند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

در پی آخرین دوره دادگاه عالی که شاهد لغو رو در مقابل وید بود، در میان دیگر تصمیمات محافظه کارانه، پولیتیکو گزارشی را در روز پنجشنبه در مورد لیبرال هایی منتشر کرد که از اینکه رئیس جمهور جو بایدن حتی تلاشی برای اصلاح دادگاه نکرده است، عصبانی هستند. خیلی کمتر آن را گسترش دهید.

این مقاله که توسط یوجین دانیلز، خبرنگار سیاسی کاخ سفید نوشته شده است، بر اعضای یک کمیسیون “دو حزبی” متشکل از دانشگاهیان و کارشناسان قضایی که توسط بایدن در سال ۲۰۲۱ برای مطالعه دادگاه عالی و توصیه اصلاحات اعلام شد، تمرکز داشت.

به گفته دنیلز، بسیاری از افرادی که بخشی از این کمیسیون بودند، از اینکه بایدن توصیه های آنها را برای اصلاحات در دادگاه رد کرده و پس از «چرخش به راست» دادگاه با او رفتار «من به شما گفتم» ناامید هستند.

دانیلز شروع کرد، “توصیه های صادر شده توسط آن کمیسیون دو حزبی از نظر دامنه معتدل بود و بر موضوعات شفافیت و اخلاق تمرکز داشت. در نهایت، آنها کنار گذاشته شدند و توسط رئیس جمهوری که عمدتاً در برابر اصلاحات در مقیاس بزرگ مقاوم بود نادیده گرفته شدند.”

نویسنده می‌گوید عدالت کلارنس توماس «بزرگ‌ترین آمریکایی زنده ما» است، علی‌رغم حملات مداوم از سمت چپ، نویسنده می‌گوید

فیث آدامز از بانگر، مین، در اعتراض به سقط جنین، جمعه، 24 ژوئن 2022، در خارج از دادگاه عالی در واشنگتن.  (AP Photo/Steve Helber)

فیث آدامز از بانگر، مین، در اعتراض به سقط جنین، جمعه، ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲، در خارج از دادگاه عالی در واشنگتن. (AP Photo/Steve Helber)

وی افزود: نیم سال بعد برخی از اعضایی که خواستار آن اقدام جسورانه شده بودند می گویند من به شما گفتم.

دانیلز با یکی از اعضای کمیسیون، نانسی گرتنر، قاضی سابق منطقه ای ایالات متحده صحبت کرد، که گفت که تغییر رویه و دیگر تصمیمات اخیر “اعتقاد او را مبنی بر اینکه باید کرسی های بیشتری به هیئت ۹ نفره اضافه شود.”

گرتنر مدعی شد که «عمیقاً ناامید است» از اینکه بایدن کاری انجام نداده تا دادگاه اکثریت محافظه‌کار را «هر کاری می‌خواهد» انجام دهد، متوقف کند.

نویسنده با دیگرانی که از عدم تمایل رئیس جمهور بایدن برای توجه به توصیه های اصلاحات آزرده شده بودند صحبت کرد و نوشت: “تعداد فزاینده ای از صداهای چپ اکنون می گویند که دولت بایدن عمیقاً مشکلات ارائه شده توسط دادگاه محافظه کار را نادیده گرفته است.”

دانیلز از لارنس ترایب، استاد حقوق هاروارد، نقل کرد که بایدن را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: “تحسین او از دادگاه به عنوان یک موسسه توسط واقعیت غلبه کرده است. و من فکر می کنم زمان بیدار شدن فرا رسیده است.” تریب همچنین مؤسسه را به آتش کشید و مدعی شد: «این خود دادگاه است که بدون هیچ گونه مانعی بر روی نوعی جهاد ایدئولوژیک راستگرایانه به شدت فعال، برنامه محور و برنامه محور پیش رفته است».

در این گزارش اشاره شده است که چگونه کارکنان بایدن و دستیاران کاخ سفید “این ایده را که بایدن به اندازه کافی در مورد چرخش به راست دادگاه متحرک نیست، رد می کنند.” آنها اشاره کرده اند که او چگونه “سرزنش فوری و چندگانه تصمیم دادگاه برای سرنگونی رو” را انجام داده است، و اینکه او این تصمیم را “افراطی” و “وحشتناک” نامیده است.

اگرچه، همانطور که دنیلز اشاره کرد، افراد بایدن “این ایده را که گسترش دادگاه راه حل است، کم اهمیت جلوه می دهند و آن را به عنوان نوعی هوادار سیاسی محبوب در سمت چپ اما بدون ریشه در واقعیت های حاکمیتی معرفی می کنند.”

اعضای دیوان عالی برای گرفتن عکس دسته جمعی در دادگاه عالی واشنگتن، 23 آوریل 2021. از سمت چپ قاضی ساموئل آلیتو، معاون قاضی کلارنس توماس، قاضی ارشد جان رابرتز، قاضی استفان بریر و سونیا سوتومایور قاضی دستیار نشسته اند. از سمت چپ، برت کاوانا، دستیار قاضی، النا کاگان، دستیار قاضی، نیل گورسچ و امی کونی بارت، قاضی دستیار ایستاده اند.  دیوان عالی به حمایت های قانون اساسی از سقط جنین که نزدیک به 50 سال بود، پایان داد

اعضای دیوان عالی برای گرفتن عکس دسته جمعی در دادگاه عالی واشنگتن، ۲۳ آوریل ۲۰۲۱. از سمت چپ قاضی ساموئل آلیتو، معاون قاضی کلارنس توماس، قاضی ارشد جان رابرتز، قاضی استفان بریر و سونیا سوتومایور قاضی دستیار نشسته اند. از سمت چپ، برت کاوانا، دستیار قاضی، النا کاگان، دستیار قاضی، نیل گورسچ و امی کونی بارت، قاضی دستیار ایستاده اند. دیوان عالی به حمایت های قانون اساسی از سقط جنین که نزدیک به ۵۰ سال بود، پایان داد
(ارین شاف/نیویورک تایمز از طریق AP, Pool, File)

سقط جنین: رسانه ها به “حمله لیبرال طولانی مدت” علیه عدالت کلارنس توماس افتر رو و تصمیم وید ادامه می دهند

برخی از منتقدان کمتر رادیکال بایدن اعتراف می کنند که فکر نمی کردند او متعهد به گسترش دادگاه شود، اما “آنها همچنین از او می خواهند که از روی میز برداشتن آن دست بردارد و محکمتر و مداومتر از دادگاه انتقاد کند.”

عضو کمیسیون، مایکل کلارمن، استاد حقوق هاروارد، پرسید: “اگر در یک نوع بازی نظری با حریفی قرار دارید که با بد نیت شروع به عمل می کند، چه کار می کنید؟”

“آیا به بازی با قوانین و امیدواری ادامه می دهید که آنها را تشویق می کند تا به هنجارها بازگردند؟ یا به روشی تلافی جویانه تلافی می کنید و بنابراین امیدوارانه انگیزه می دهید؟ [them] او ادامه داد تا به هنجارهای سنتی برگردیم؟» او سپس استراتژی بایدن در برخورد با دیوان عالی را مورد انتقاد قرار داد.

کلارمن گفت: «فکر می‌کنم شما احمقی هستید که کاری را که در اختیار دارید برای محافظت از سیستم انجام نمی‌دهید.

دنیلز همچنین به نقل از برایان فالون، مدیر اجرایی گروه اصلاحات دادگاه عالی، خواست عدالت، گفت: “چرا جو بایدن این وظیفه خود را حفظ اعتماد عمومی به دادگاهی می داند که کاملاً در تلاش است تا دستور کار او را خنثی کند؟” فالون متعجب بود که چرا بایدن برای ارعاب دادگاه یا جمهوری‌خواهان برای عقب‌نشینی از دستور کار خود تلاش بیشتری نکرده است.

پولیتیکو از حامیان توسعه دیوان عالی گزارش داد که هستند "ناامید" با امتناع بایدن از تغییر نهاد.

پولیتیکو از حامیان گسترش دیوان عالی گزارش داد که از امتناع بایدن از تغییر این نهاد “ناامید” شده اند.
(AP Photo/Evan Vucci)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

“چرا کمی ترس در ذهن قضات جمهوریخواه در دادگاه در مورد آنچه که او ممکن است پس از رسیدن به قدرت از او حمایت کند باقی نماند؟

اگرچه دنیلز اضافه کرد که همه این ها امتیازات بدی برای بایدن در این موضوع نیست. وی تصریح کرد: «دموکرات‌ها و اصلاح‌طلبان به بایدن اعتبار می‌دادند که با وجود اینکه دموکرات‌ها رای لازم برای انجام این کار را نداشتند، از طرحی برای تدوین رو استفاده کرد.»