پوتین می‌گوید اگر آمریکا موشک‌های دوربرد به اوکراین بدهد، روسیه ضربه بیشتری خواهد زد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

خبرگزاری تاس روز یکشنبه گزارش داد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به غرب هشدار داد که اگر ایالات متحده به اوکراین موشک‌های دوربرد بدهد، روسیه به اهداف جدیدی حمله خواهد کرد.

پوتین در گزیده ای از مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی Rossiya-1 گفت: اگر چنین موشک هایی عرضه شود، “ما به اهدافی که هنوز مورد اصابت قرار نگرفته ایم، حمله خواهیم کرد.”

با ادامه جنگ در شرق اوکراین، کیف مورد حمله انفجارها قرار گرفت

ایندیپندنت کیف، نیویورک تایمز را متهم کرد که از غرب برای راضی کردن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و "دست برداشتن از" کمک به اوکراین در جنگ جاری

روزنامه کی‌یف ایندیپندنت نیویورک تایمز را متهم کرد که از غرب خواسته است ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را خشنود کند و از کمک به اوکراین در جنگ جاری دست بکشد.
(عکس الکساندر دمیانچوک، اسپوتنیک، استخر کرملین از طریق AP)

پوتین اهدافی را که روسیه قصد دارد در صورت شروع به تامین موشک های دوربردتر به اوکراین توسط کشورهای غربی تعقیب کند، نام نبرد. او گفت که “سر و صدا” در مورد تدارکات تسلیحات غربی به اوکراین برای طولانی کردن درگیری طراحی شده است.

اوکراین به دنبال سامانه های پرتاب موشک های متعدد (MLRS) مانند M270 و M142 HIMARS برای حمله به نیروها و انبارهای تسلیحاتی در پشت نیروهای روسی بوده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده این هفته پس از دریافت تضمین‌هایی از کی‌یف مبنی بر عدم استفاده از آن‌ها برای هدف قرار دادن اهداف در داخل روسیه، اعلام کرد که قصد دارد سامانه‌های موشکی دقیق HIMARS را به اوکراین بدهد.

اوکراین مدعی است که بخشی از شهر شرقی سیویرودونتسک را از روسیه پس گرفته است.

کاخ سفید در هفته‌های اخیر با انتشار گزارش‌های منفی درباره دفتر مطبوعاتی رئیس‌جمهور بایدن با مجموعه‌ای از گاف‌های پیام‌رسانی همزمان شده است.

کاخ سفید در هفته‌های اخیر با انتشار گزارش‌های منفی درباره دفتر مطبوعاتی رئیس‌جمهور بایدن با مجموعه‌ای از گاف‌های پیام‌رسانی همزمان شده است.
((عکس AP/ سوزان والش))

اگرچه مقامات روسی هشدار داده اند که تصمیم ایالات متحده برای تامین سیستم های موشکی پیشرفته اوکراین می تواند درگیری را تشدید کند، پوتین گفت که این اقدام هیچ تغییر اساسی در میدان جنگ ایجاد نخواهد کرد.

پوتین گفت: “ما درک می کنیم که این تامین (سیستم های موشکی پیشرفته) از سوی ایالات متحده و برخی از کشورهای دیگر برای جبران خسارات این تجهیزات نظامی است.”

دیوید کامرون بریتانیایی: ولادیمیر پوتین نسبت به زمانی که من بر سر کار بودم «حتی از واقعیت جداتر» می شود

بزرگترین پرچم ملی اوکراین در 26 فوریه 2022 در کیف در اهتزاز است.

بزرگترین پرچم ملی اوکراین در ۲۶ فوریه ۲۰۲۲ در کیف در اهتزاز است.
(GENIA SAVILOV/AFP از طریق Getty Images)

“این چیز جدیدی نیست. در اصل چیزی را تغییر نمی دهد.”

در گزیده ای از همان مصاحبه که روز شنبه پخش شد، پوتین به خود می بالید که نیروهای ضد هوایی روسیه ده ها سلاح اوکراینی را سرنگون کرده اند و آنها را “مثل مهره می شکند”.

برای دریافت برنامه FOX NEWS کلیک کنید