پنگوئن های امپراتور در خطر انقراض


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

به گفته حافظان محیط زیست و محققان، پنگوئن های امپراتور در معرض خطر انقراض قرار دارند.

روز جمعه، یک کارشناس از موسسه قطب جنوب آرژانتین (IAA) هشدار داد که تغییرات ممکن است ظرف ۳۰ تا ۴۰ سال آینده رخ دهد و تغییرات آب و هوایی به عنوان نیروی محرکه آن باشد.

“[Climate] پیش بینی ها نشان می دهد که مستعمراتی که بین عرض های جغرافیایی ۶۰ و ۷۰ درجه قرار دارند [south] در چند دهه آینده ناپدید خواهد شد. مارسلا لیبرتلی، زیست شناس IAA به رویترز گفت، یعنی در ۳۰، ۴۰ سال آینده.

دیده شدن دلفین سفید کمیاب در کانال فلوریدا

او گفت که از دست دادن یخ جامد دریا در قطب جنوب از آوریل تا دسامبر، چرخه تولیدمثلی پنگوئن ها را مختل می کند و خاطرنشان کرد که افزایش گردشگری و ماهیگیری بر منابع غذایی پنگوئن ها و سایر گونه ها تأثیر گذاشته است.

ناپدید شدن پنگوئن امپراتور نیز می تواند تأثیر چشمگیری بر اکوسیستم آنجا داشته باشد.

در بیانیه ای، بنیاد جهانی حیات وحش (WWF) ماه گذشته اعلام کرد که باید اقدامات فوری انجام شود و کمیته علمی تحقیقات قطب جنوب (SCAR) پیش بینی کرد که حدود ۸۰ درصد از مستعمرات پنگوئن های امپراتور تا سال ۲۱۰۰ تقریباً منقرض خواهند شد. تحت سطوح فعلی انتشار دی اکسید کربن.

پنگوئن های امپراتور در Dumont d'Urville، قطب جنوب، 10 آوریل 2012.

پنگوئن های امپراتور در Dumont d’Urville، قطب جنوب، ۱۰ آوریل ۲۰۱۲.
(رویترز/مارتین پاسینگهام/عکس فایل)

محققان همچنین پیش‌بینی کردند که تعداد کل پنگوئن‌های امپراتور می‌تواند حداقل ۸۱ درصد در این سناریو کاهش یابد و – در شرایط شدید – تا سال ۲۱۰۰ تا ۱۰۰ درصد از مستعمرات ممکن است تقریباً منقرض شوند، با پیش‌بینی تعداد پنگوئن‌های امپراتور. کاهش حداقل ۹۹ درصدی.

WWF خواستار ثبت پنگوئن‌ها به عنوان گونه‌های حفاظت‌شده ویژه شد، که نگرانی‌هایی مشابه لیبرتلی در مورد تخریب زیستگاه ایجاد کرد.

پنگوئن‌های امپراطور به یخ پایدار و سریع (یخ دریا که به خشکی متصل است) برای حدود نه ماه از سال به عنوان سکویی برای جفت‌گیری، جوجه‌کشی تخم‌های خود، پرورش جوجه‌هایشان و جایگزینی پرهایشان در طول پرش سالیانه نیاز دارند.» سازمان غیردولتی توضیح داد. “تغییر یا از بین رفتن یخ سریع یا یخ زدگی زودهنگام می تواند برای چندین سال متوالی باعث شکست بزرگ تولید مثل شود. ریزش قفسه های یخ می تواند مسیرهای مناطق تغذیه را مسدود کند و منجر به مرگ جوجه ها و بزرگسالان شود.”

پنگوئن‌های امپراتور در 8 آوریل 2019 در باغ وحش هلابرون در بایرن در محوطه خود ایستاده‌اند.

پنگوئن‌های امپراتور در ۸ آوریل ۲۰۱۹ در باغ وحش هلابرون در بایرن در محوطه خود ایستاده‌اند.
(ماری رایشنباخ/ اتحاد تصویر از طریق گتی ایماژ)

کالیفرنیا برای نجات پرندگان دریایی کمیاب ۳۰۰۰ پوند سم موش را در جزایر ساحلی می ریزد

با افزایش دمای هوا در بخش‌هایی از شرق قطب جنوب به رکوردهای نگران کننده در سال جاری، WWF تاکید کرد که حتی بهترین سناریو به این معنی است که جمعیت پنگوئن‌ها احتمالاً تا پایان قرن ۳۱ درصد کاهش می‌یابد.

راد داونی، مشاور ارشد WWF در مناطق قطبی، در بیانیه ای گفت: “پنگوئن های امپراتور نمادین ترین گونه های یخی هستند. آنها به طور منحصر به فردی با محیط خشن و شدید قطب جنوب سازگار هستند.” با این حال، آنها همچنین به طور فزاینده ای در برابر تغییرات آب و هوایی، از دست دادن زیستگاه و اختلالات انسانی آسیب پذیر هستند.

“تنها انسان ها می توانند آینده این گونه را تضمین کنند، زیرا سرنوشت آنها به سیاست جهانی آب و هوا همراه با یک برنامه اقدام برای محافظت از زیستگاه آنها و حذف سایر خطرات ناشی از مزاحمت های انسانی بستگی دارد. ما نیاز داریم که پنگوئن های امپراتور در فهرست گونه های ویژه حفاظت شده در جشنواره امسال قرار گیرند. نشست معاهده قطب جنوب به منظور محافظت بهتر از آنها در برابر تهدید تغییرات آب و هوایی و تضمین بقای مستمر آنها.”

تقریباً ۵۹۵۰۰۰ پنگوئن امپراتور بالغ در قطب جنوب وجود دارد.

در ماه آوریل، سازمان جهانی هواشناسی نوشت که دمای بی سابقه، باران و فروریختن یک قفسه یخی نگرانی های گسترده ای را برانگیخته است، اگرچه هنوز خیلی زود است که به طور قطعی بگوییم که آیا تغییرات آب و هوایی علت آن بوده است یا خیر.

صفحات یخی قطب جنوب حداقل از سال ۱۹۹۰ جرم خود را از دست داده اند و هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) می گوید انتظار می رود که آنها به این کار ادامه دهند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در نتیجه ذوب یخ ها، میزان افزایش سطح آب دریاها در جهان افزایش یافته است و در سال ۲۰۲۱ به رکورد جدیدی رسیده است.

ورقه یخی قطب جنوب حاوی ۹۰ درصد آب شیرین جهان است که برای بالا بردن سطح دریا تا ۶۰ متر کافی است.

هفته گذشته، دانشمندان اعلام کردند که اولین کشف آب های زیرزمینی را در زیر یک جریان یخی قطب جنوب انجام داده اند.

رویترز در این گزارش مشارکت داشته است.