پمپئو می گوید اعلامیه ترامپ تاثیری بر تصمیم او در سال ۲۰۲۴ ندارد


مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا تاکید می‌کند که اعلامیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا مبنی بر راه‌اندازی کمپین انتخاباتی در سال ۲۰۲۴، بر تصمیم او در مورد حضور او در رقابت‌های رو به رشد کاخ سفید تأثیری نخواهد داشت.

در پاسخ به سوال فاکس نیوز که آیا حرکت رئیس سابقش در روز سه‌شنبه می‌تواند عاملی در تصمیم وی باشد، پمپئو در مصاحبه نشسته‌ای با فاکس نیو دیجیتال در حاشیه نشست سالانه رهبری ائتلاف یهودی جمهوری‌خواه در لاس، به سرعت پاسخ داد “هیچ” وگاس، نوادا

“اگر خود را به عنوان نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده معرفی می کنید، بهتر است باور کنید که توانایی فکری و شجاعت فرماندهی کل قوا برای مهمترین کشور در تاریخ را دارید. تمدن. و اگر معتقدید که مهم نیست چه کسی در مسابقه شرکت می کند، اگر شما تنها هستید یا اگر ۱۵ نفر هستید،” پمپئو گفت.

“کس دیگری که تصمیم می گیرد در مسابقه شرکت کند، بر تصمیم ما تأثیر نمی گذارد… افراد زیادی هستند که به آن فکر می کنند. مطمئنم تعداد انگشت شماری خواهند بود، اما تصمیماتی که آن افراد می گیرند. پامپئو افزود: مستقل از تصمیمی که ما می گیریم خواهد بود.

پنس می‌گوید تاکید ترامپ بر گذشته «نه آنقدرها هم مفید» برای حزب جمهوری‌خواه در میان مدت

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق، در نشست سالانه رهبری ائتلاف یهودی جمهوری خواه، جمعه، 18 نوامبر 2022، در لاس وگاس سخنرانی می کند.  (AP Photo/John Locher)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق، در نشست سالانه رهبری ائتلاف یهودی جمهوری خواه، جمعه، ۱۸ نوامبر ۲۰۲۲، در لاس وگاس سخنرانی می کند. (AP Photo/John Locher)
(AP Photo/John Locher)

پمپئو، افسر ارتش در خط مقدم جنگ سرد در آلمان که بعداً از کانزاس به کنگره انتخاب شد و به عنوان مدیر سیا و سپس به عنوان دیپلمات ارشد آمریکا در دولت ترامپ خدمت کرد، در یک سال و نیم گذشته از طرف این کشور عبور کرد. از جمهوریخواهان دیگر که در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ شرکت می کنند. در طول سفرهایش، او توقف های زیادی در آیووا، نیوهمپشایر، کارولینای جنوبی و نوادا داشت – چهار ایالت اول که در تقویم نامزدهای ریاست جمهوری جمهوریخواه رای دادند.

کمیته اقدام سیاسی پمپئو با تبلیغات در ایالت های اولیه رای گیری، نشانه دیگری بود که او به طور جدی در حال بررسی پیشنهاد کاخ سفید است. پمپئو، یکی از همکاران فاکس نیوز، اخیراً گفت: «ما کارهایی را انجام می‌دهیم که باید برای اعلام چنین اعلامیه‌ای و سپس تعامل با مردم آمریکا در مورد ایده‌هایی که به نظر ما مهم هستند، انجام دهیم.»

همانطور که ترامپ کمپین ۲۰۲۴ را راه اندازی می کند، رقبای بالقوه در تماس بزرگ گاو GOP جمع می شوند

او روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره جدول زمانی خود برای تصمیم گیری در سال ۲۰۲۴، به فاکس نیوز گفت: “ما هنوز در حال کار کردن در مسیر خود هستیم. ما تا سه ماهه اول سال آینده متوجه شدیم که اگر می خواهیم این کار را انجام دهیم، باید در آن سخت باشیم.”

دقایقی بعد، پمپئو در ضیافت شام RJC در مقابل جمعی از فعالان و اهداکنندگان قدرتمند جمهوری خواه صحبت کرد و به شوخی گفت که او “آغاز گرم کردن امشب” برای معاون رئیس جمهور سابق مایک پنس است که قرار بود او را در تریبون دنبال کند.

معاون رئیس جمهور سابق مایک پنس و همسرش کارن در امضای کتاب در کنفرانس سالانه رهبری ائتلاف یهودی جمهوری خواه، در 18 نوامبر 2022 در لاس وگاس، نوادا

معاون رئیس جمهور سابق مایک پنس و همسرش کارن در امضای کتاب در کنفرانس سالانه رهبری ائتلاف یهودی جمهوری خواه، در ۱۸ نوامبر ۲۰۲۲ در لاس وگاس، نوادا
(اخبار فاکس )

پمپئو به شوخی گفت: «چه کسی می‌داند، دفعه بعد که با هم باشیم، می‌توانیم روی صحنه باشیم». وی با اشاره به مناظره های احتمالی مقدماتی ریاست جمهوری بین خود، پنس و ترامپ افزود: چه کسی می داند بین ما چه کسی خواهد بود و چه لقب هایی خواهیم داشت.

پمپئو به فاکس نیوز گفت که از نتایج انتخابات هفته گذشته ناامید شده است، زمانی که حزب جمهوری خواه نتوانست اکثریت مجلس سنا را به دست آورد، فرمانداران کلیدی رقابت را از دست دادند و اکثریت ضعیفی را در مجلس نمایندگان به دست آورد – انتظارات حزب جمهوری خواه برای یک انتخابات “موج قرمز” ناامید کننده بود. .

پنس اعلامیه مشاور ویژه ترامپ را “بسیار دردسرساز” خواند

تعدادی از جمهوری‌خواهان در پی انتخابات میان‌دوره‌ای، رئیس‌جمهور سابق را به دلیل تقویت نامزدهای راست افراطی سبک MAGA – که از ادعاهای اثبات نشده ترامپ در مورد دزدیده شدن انتخابات ۲۰۲۰ حمایت می‌کردند – که در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه پیروز شدند، اما در نهایت در انتخابات عمومی رقابتی با کیفیت بالا شکست خوردند، انتقاد کردند. نمایش ها

پمپئو با اشاره به رئیس سابق خود گفت: “در مورد رئیس جمهور ترامپ، من فکر می کنم ما باید به جلو نگاه کنیم… فکر نمی کنم مردم آمریکا علاقه ای به نگاه به عقب داشته باشند.”

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، طی بیانیه ای در باشگاه Mar-a-Lago در پالم بیچ، فلوریدا، ایالات متحده، در روز سه شنبه، 15 نوامبر 2022. ترامپ به طور رسمی وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری 2024 شد و آنچه را که ماه ها است مسخره می کرد، رسمی کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، طی بیانیه ای در باشگاه Mar-a-Lago در پالم بیچ، فلوریدا، ایالات متحده، در روز سه شنبه، ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲. ترامپ به طور رسمی وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شد و آنچه را که ماه ها است مسخره می کرد، رسمی کرد.
(Eva Marie Uzcategui/Bloomberg از طریق Getty Images)

“مردم آمریکا به دنبال چیزهایی هستند که فردا برایشان مهم است. و من فکر می کنم ما نامزدهای زیادی داشتیم که زمان زیادی را صرف صحبت درباره دیروز یا یک هفته پیش یا چهار سال پیش کردند و زمان کافی را برای صحبت در مورد اینکه چگونه می توانند عملکرد خوبی داشته باشند، نداشتند. نتایج فردا و هفته آینده و چهار سال دیگر، “او استدلال کرد.

پیام مشابهی از سوی لری هوگان فرماندار مریلند با مدت محدود وجود داشت که جمعه شب نیز در جمع جمعیت RJC سخنرانی کرد.

هوگان با اشاره به عقب‌نشینی‌های جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۱۸ (زمانی که اکثریت مجلس نمایندگان را از دست داد)، انتخابات ۲۰۲۰ (زمانی که حزب اکثریت کاخ سفید و سنا را از دست داد) و میان دوره‌ای هفته گذشته، تاکید کرد: ترامپ گفت که ما پیروز خواهیم شد. ما از پیروزی خسته می شویم. خوب، من از باخت حزب خود خسته و خسته شده ام. این سومین انتخابات متوالی است که شکست خوردیم و باید می بردیم.”

کالبد شکافی ۲۰۲۲: فرمانداران جمهوری خواه می گویند که مهمانی ها باید به جای «آینه دید عقب» از «شیشه جلویی جلو» نگاه کنند.

منتقد سرسخت جمهوری خواه رئیس جمهور سابق افزود: من می گویم سه اعتصاب و شما بیرون هستید. “اگر بارها و بارها به یک تیم واقعا بد باختید، زمان رهبری جدید فرا رسیده است. تعریف دیوانگی این است که یک کار را بارها و بارها انجام دهید و انتظار نتیجه متفاوتی داشته باشید.”

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، که هفته گذشته با اکثریت قاطع دوباره انتخاب شد، طی دو سال گذشته شاهد افزایش جایگاه خود در میان محافظه کاران در سراسر این شهرستان بوده است و در هفته های اخیر شاهد افزایش تعداد او در نظرسنجی های اوایل سال ۲۰۲۴ بوده است.

دیسانتیس روز شنبه در کنگره RJC سخنرانی می کند، اما هوگان – که تکرار کرد تصمیم خود را در سال ۲۰۲۴ پس از پایان دوره ریاستش به عنوان فرماندار مریلند در اواسط ژانویه اتخاذ خواهد کرد – این سوال را مطرح کرد که آیا فرماندار فلوریدا ممکن است اشتهای مقابله با ترامپ را داشته باشد یا خیر.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

هوگان روز جمعه به خبرنگاران گفت: “من مطمئن نیستم که او نامزد شود.” “آیا او می‌خواهد با ترامپ مقابله کند؟ مطمئن نیستم. می‌دانم که بیشتر رسانه‌ها روی آن تمرکز کرده‌اند.”

هوگان افزود: “می توانم به شما بگویم تقریباً در هر مسابقه ای مردی را دیدم که اول از جعبه بیرون می آید که همه درباره دو سال پایانی صحبت می کنند تقریباً هرگز نامزدی نیست.”