پلیس نیویورک “تهدید جامعه یهودی” را متوقف کرد و ۲ مرد مسلح را در پی “تهدیدهای تروریستی” دستگیر کرد.


مقامات مجری قانون در شهر نیویورک می گویند دو مرد را در اقدامی دستگیر کرده اند که معتقدند مانع از “تهدید در حال توسعه برای جامعه یهودی” شده است.

اداره پلیس نیویورک و مجریان قانون فدرال روز شنبه در بیانیه ای اعلام کردند که مقامات تهدیدی را برای جامعه یهودی کشف کردند که ظاهراً شامل تهدیدی علیه کنیسه بود که منجر به دستگیری دو مرد در ایستگاه پن شهر نیویورک شد. WNYW-TV گزارش داد.

«در اوایل روز شنبه، جمع‌آوری اطلاعات جامع پلیس نیویورک منجر به دستگیری دو نفر از افرادی که وارد ایستگاه پن در منهتن می‌شدند، توسط افسران پلیس تیزبین MTA دستگیر شد و یک چاقوی شکاری بزرگ، یک اسلحه غیرقانونی گلوک ۱۷ و ۳۰ گلوله توقیف شد. کمیسر پلیس کیچانت سیول در مورد دستگیری صبح شنبه دو مرد گفت.

از آنجایی که تحقیقات مشترک در حال حاضر برای ایجاد یک پیگرد قانونی قوی ادامه دارد، فرماندهان اداره پلیس به طور استراتژیک دارایی ها را در مکان های حساس در سراسر شهر نیویورک مستقر می کنند.

اف بی آی: کنیسه های نیوجرسی تحت تهدید “معتبر” هستند

وسیله نقلیه NYPD

پلیس نیویورک به فاکس نیوز دیجیتال تایید کرد که دو مرد دستگیر شده کریستوفر براون ۲۱ ساله و متیو ماهر ۲۲ ساله هستند.

این وزارتخانه تأیید کرد که براون به آزار و اذیت تشدید، تهدیدهای تروریستی و داشتن سلاح مجرمانه متهم شده است، در حالی که ماهر به داشتن سلاح مجرمانه متهم شده است.

اتهامات اعلام شده به دلیل تهدید به کنیسه های نیوجرسی، مظنون دارای سابقه احساسات ضد یهودی بود

کیچانت سیول، کمیسر پلیس اداره پلیس شهر نیویورک (NYPD)، در یک کنفرانس خبری صحبت می کند

کیچانت سیول، کمیسر پلیس اداره پلیس شهر نیویورک (NYPD)، در یک کنفرانس خبری صحبت می کند
(مایکل ناگل/ بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

نیویورک پست گزارش داد که این دو مرد یک کنیسه نامعلوم را تهدید کردند و براون یک بازوبند با یک صلیب شکسته روی آن داشت.

این وزارتخانه در توییتر خود نوشت: «امروز، ما از بازرسان پلیس نیویورک و شرکای مجری قانون خود که تهدیدی برای جامعه یهودی ما را کشف و متوقف کردند، بسیار سپاسگزاریم. دستگیری‌های صبح امروز در ایستگاه پن و توقیف اسلحه دلیلی بر هوشیاری و همکاری آنهاست که نیویورکی‌ها را ایمن نگه می‌دارد.»

سنگ های قبرستان ایلینویز با صلیب شکسته و بیانیه های یهودی ستیزی تخریب شده است

ورودی ایستگاه پن، مدیسون اسکوئر گاردن و ساختمان James A. Foley در محله منهتن نیویورک.

ورودی ایستگاه پن، مدیسون اسکوئر گاردن و ساختمان James A. Foley در محله منهتن نیویورک.
(رویترز/لوکاس جکسون)

شهر نیویورک شاهد موجی از جنایات ناشی از نفرت علیه یهودیان بوده است و پلیس نیویورک اوایل سال جاری آماری را منتشر کرد که نشان می‌دهد این حملات ۳۰۰% افزایش یافتند.

علاوه بر این، در چند سال گذشته چندین حمله به کنیسه های سراسر کشور صورت گرفته است. از جمله قتل عام در کنیسه ای در پیتسبورگ، پنسیلوانیا که ۱۱ نفر را کشت.