پس از تیراندازی های دسته جمعی، راهپیمایی های راهپیمایی برای زندگی ما برای کنترل اسلحه تلاش می کنند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

انتظار می رود هزاران نفر در پایتخت کشور و در سراسر کشور در روز شنبه در دومین راهپیمایی مارس برای زندگی ما تظاهرات کنند.

پس از موجی از تیراندازی‌های گسترده‌تر در هفته‌های اخیر، از جمله در Uvalde، تگزاس، و بوفالو، نیویورک، معترضان از قانون‌گذاران می‌خواهند که وارد عمل شوند – و آنها تنها نیستند.

روز شنبه، پرزیدنت بایدن در توئیتی درباره تظاهرات، سخنان خود را در کنگره بیان کرد.

او نوشت: “امروز، جوانان سراسر کشور بار دیگر با @AMarch4OurLives راهپیمایی کردند تا از کنگره بخواهند قانون ایمنی اسلحه را تصویب کند که اکثریت آمریکایی ها و صاحبان سلاح از آن حمایت می کنند. من با تکرار فراخوان خود به کنگره به آنها می پیوندم: کاری انجام دهید.” .

بایدن می‌گوید دو تفنگ ساچمه‌ای دارد، ایده تسلیح معلمان را رد کرد

مردم در دومین راهپیمایی مارس برای زندگی ما در حمایت از کنترل اسلحه در مقابل بنای یادبود واشنگتن، شنبه، 11 ژوئن 2022، در واشنگتن شرکت می کنند.  این تظاهرات جانشین راهپیمایی سال 2018 است که پس از تیراندازی گسترده در دبیرستانی در پارکلند، فلوریدا، توسط معترضان دانش آموز سازماندهی شد.

مردم در دومین راهپیمایی مارس برای زندگی ما در حمایت از کنترل اسلحه در مقابل بنای یادبود واشنگتن، شنبه، ۱۱ ژوئن ۲۰۲۲، در واشنگتن شرکت می کنند. این تظاهرات جانشین راهپیمایی سال ۲۰۱۸ است که پس از تیراندازی گسترده در دبیرستانی در پارکلند، فلوریدا، توسط معترضان دانش آموز سازماندهی شد.
(عکس آسوشیتدپرس/ خوزه لوئیس ماگانا)

رئیس‌جمهور به‌ویژه گفت، کنگره باید سلاح‌های تهاجمی و مجلات با ظرفیت بالا را ممنوع کند، بررسی‌های پیشینه را تقویت کند، قوانین ذخیره‌سازی ایمن و پرچم‌های قرمز را وضع کند و مصونیت تولیدکنندگان اسلحه را از مسئولیت لغو کند.

او تاکید کرد: ما نمی‌توانیم دوباره مردم آمریکا را شکست دهیم.

نظرسنجی قبلی نشان داده است که اکثریت آمریکایی ها از بررسی پیشینه اضافی برای خرید اسلحه حمایت می کنند.

در نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک که هفته گذشته انجام شد و روز سه شنبه منتشر شد، ۵۰ درصد از رأی دهندگان ثبت نام شده از ممنوعیت استفاده از اسلحه های بلند نیمه خودکار در سراسر کشور حمایت می کنند در حالی که ۴۵ درصد مخالف آن هستند.

در واشنگتن دی سی، تجمع بعد از ظهر انتظار می رود جمعیتی حدود ۵۰۰۰۰ نفر را به بنای یادبود واشنگتن بکشاند – بسیار کمتر از راهپیمایی سال ۲۰۱۸ که تعداد شرکت کنندگان ۲۰۰۰۰۰ نفر بود.

مردم در دومین راهپیمایی مارس برای زندگی ما در حمایت از کنترل اسلحه در روز شنبه، 11 ژوئن 2022، در واشنگتن شرکت می کنند.

مردم در دومین راهپیمایی مارس برای زندگی ما در حمایت از کنترل اسلحه در روز شنبه، ۱۱ ژوئن ۲۰۲۲، در واشنگتن شرکت می کنند.
(عکس آسوشیتدپرس/ خوزه لوئیس ماگانا)

سخنرانی های برجسته شامل بنیانگذاران مارس برای زندگی ما و پارکلند فلوریدا، بازماندگان تیراندازی دیوید هاگ و ایکس گونزالس، نماینده دموکرات میسوری، کوری بوش، رئیس فدراسیون معلمان آمریکا، رندی وینگارتن و یولاندا کینگ، نوه مارتین لوتر کینگ جونیور.

تیراندازی های دسته جمعی را می توان متوقف کرد فقط در صورتی که با هم کار کنیم

این بار، سازمان دهندگان بر برگزاری راهپیمایی های کوچکتر در حدود ۳۰۰ مکان، از جمله شهرهای نبراسکا، آیووا، کالیفرنیا، کنتیکت، میشیگان و فلوریدا متمرکز شده اند.

در اروپا نیز برنامه ریزی شده است.

راهپیمایی اولیه و جنبش تحت رهبری جوانان توسط قتل عام مرگبار ۱۴ فوریه ۲۰۱۸ در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس پارکلند تحریک شد.

این سازمان در توییتی نوشت: “پس از راهپیمایی در سال ۲۰۱۸، ایالت ها بیش از ۱۵۰ قانون اسلحه را تصویب کردند که جان هزاران نفر را نجات داد. امروز ما خواستار تغییر ملی هستیم. و به مقامات منتخب خود بگویید: انفعال شما ما را می کشد.”

در حالی که مجلس نمایندگان لایحه‌هایی را تصویب کرده است که محدودیت سنی خرید سلاح‌های نیمه خودکار را افزایش می‌دهد و قوانین «پرچم قرمز» فدرال را وضع می‌کند، چنین طرح‌هایی به‌طور سنتی یا متوقف می‌شدند یا به شدت در سنا کمرنگ می‌شدند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه امیدوار بودند که در این هفته بر سر این موضوع به توافق برسند و روز جمعه گفتگو کردند، اما تا اوایل عصر توافقی را اعلام نکرده بودند.

بر اساس داده های آرشیو Gun Violence، تعداد تیراندازی های دسته جمعی بیشتر از روزهای سال ۲۰۲۲ بوده است.

تیموتی نروزی، اندرو مارک میلر و آسوشیتدپرس از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشتند.