پدر اورگان جزئیات نحوه فرار او و ۴ فرزندش از تیراندازی Safeway را شرح می دهد: “به لطف خدا”


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک پدر چهار فرزند در اورگان توضیح داد که چگونه او و فرزندانش پس از ورود یک مرد مسلح به خواربار فروشی اورگان سیف وی و شروع به تیراندازی در روز یکشنبه، فرار کردند.

در جریان تیراندازی روز یکشنبه، حداقل دو نفر در محل Safeway در Bend، اورگان کشته شدند. به گزارش KTVZ-TV، جاش کابا در آن زمان به همراه چهار فرزندش داخل فروشگاه بود و گفت که همسرش به دلیل اینکه حالش خوب نیست، انتخاب کرده است که در ماشین بماند.

کابا با بچه هایش وارد فروشگاه شد، اما یکی از چهار نفر در قسمت دیگری از فروشگاه بود که تیراندازی شروع شد. کابا می گوید که مرد مسلح در حالی وارد شد که خانواده اش در حال آماده شدن برای رفتن بودند.

“ما شروع به حرکت به سمت جبهه کردیم. سپس شنیدیم که نمی دانم چند تیر از جلو – شش یا هفت -. من بلافاصله رو به فرزندانم کردم و گفتم: “فرار کنید!” مردم فریاد می زدند… این یک تجربه هولناک بود.» او به ایستگاه گفت.

تیراندازی در تگزاس یک نوجوان ۱۷ ساله و ۵ ساله را به شهادت رساند

پلیس اورگان به تیراندازی در یک فروشگاه مواد غذایی Safeway واکنش نشان داد.

پلیس اورگان به تیراندازی در یک فروشگاه مواد غذایی Safeway واکنش نشان داد.
(تویتر/@iamdavefelton)

کابا گفت که او و سه نفر از فرزندانش به بخش دیگری از فروشگاه فرار کردند و از یک خروجی فرعی خارج شدند. او گفت همسرش “به فضل و عنایت خداوند” این حرکت را پیش بینی کرده بود و قبلاً ماشین را به سمت آن خروجی کشیده بود و فریاد می زد: “سوار ماشین شو! سوار ماشین شو!”

سپس کابا دوباره به فروشگاه رفت تا فرزند چهارم خود را بیاورد، که با خیال راحت خود را به وسیله نقلیه رساند، درست زمانی که پلیس در حال ورود به فروشگاه بود.

“وقتی از آن فروشگاه بیرون آمدم و بچه ها را جمع کردند، آنها [police] کابا به KTVZ گفت: “آنها مردم فوق العاده ای هستند. آنها سزاوار همه ستایش ها و اعتبارهای دنیا هستند. این کاملا وحشتناک تر از آن چیزی است که بتوانید تصور کنید که فردی به سمت فرزندانتان تیراندازی کند. آنها ستاره های راک هستند!”

کلانتر اورگان نسبت به افزایش جنایات خشونت آمیز در پورتلند هشدار داد

کابا یکی از چندین شاهد و تماشاچی بود که با رسانه های محلی صحبت کرد. هدر تامپسون، که در نزدیکی فروشگاه زندگی می‌کند، می‌گوید که صدای تیرهای اولیه را شنیده و فکر می‌کند که یک ماشین نتیجه معکوس داده است.

او به KTVZ گفت: “و کمتر از یک دقیقه بعد ۱۰-۲۰ گلوله و سپس ۱۰-۲۰ گلوله دیگر شنیده شد. به پدرم گفتم از پنجره دور شود و افرادی بودند که از Safeway فرار می کردند.” “در حدود ۵ ثانیه.”

زمانی که تیراندازی شروع شد، مولی تارولی نیز داخل فروشگاه بود. او به روزنامه بولتن گفت که در حالی که کارمندان فروشگاه سعی می کردند به خریداران کمک کنند تا با خیال راحت خارج شوند، تفنگ دستی خود را از کیفش بیرون آورد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

پلیس می گوید که مظنون را با یک تفنگ به سبک AR-15 و یک تفنگ ساچمه ای در نزدیکی مغازه پیدا کرده اند. دو قربانی در این حمله کشته شدند و گمان می رود یک نفر دیگر مجروح شده باشد.

پلیس هنوز مظنون یا هر یک از قربانیان را شناسایی نکرده است.