پت سیپولون، مشاور سابق کاخ سفید توسط هیئت منصفه فدرال احضار شد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

فاکس نیوز تأیید کرده است که پت سیپولون، مشاور سابق کاخ سفید، احضاریه ای از یک هیئت منصفه فدرال دریافت کرده است، زیرا وزارت دادگستری به جنایات احتمالی مربوط به شورش در کنگره ۶ ژانویه ۲۰۲۱ رسیدگی می کند.

سیپولونه در زمان اعتراضات و نقض ساختمان کنگره در دولت ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا کار می کرد. او قبلاً در کمیته ۶ ژانویه مجلس نمایندگان حاضر شد که گفته بود سیپولون می تواند اطلاعاتی در مورد چندین تلاش فرضی متحدان ترامپ برای براندازی داشته باشد. کالج انتخاباتی.

در طول حضورش، از سیپولونه پرسیده شد که آیا موافق است که “هیچ مدرکی دال بر تقلب در انتخابات کافی برای تضعیف نتیجه انتخابات وجود ندارد.”

سیپولونه پاسخ داد: بله، من با آن موافقم.

سیپولن به جان گفت. ۶ کمیته هیچ مدرکی دال بر تقلب گسترده در انتخابات وجود نداشت، ترامپ باید قبول می کرد

این مصاحبه پس از آن صورت گرفت که کسیدی هاچینسون، دستیار سابق کاخ سفید در مقابل کمیته شهادت داد که سیپولون نگران این بود که اگر تظاهرات ۶ ژانویه ترامپ منجر به راهپیمایی در ساختمان کنگره شود، این امر باعث افشای قانونی برای اتهامات جنایی احتمالی مانند مانع تراشی یا تحریک شورش می شود.

هاچینسون شهادت داد که سیپولون در صبح روز ۶ ژانویه دوباره نگرانی خود را بیان کرد که اگر ترامپ به ساختمان کنگره برود و سعی کند در امور مداخله کند. صدور گواهینامه انتخابات، ما به هر جنایتی که قابل تصور باشد متهم خواهیم شد.»

پت سیپولون، مشاور کاخ سفید، در حالی که پرزیدنت ترامپ در جریان جلسه کارگروه کروناویروس در باغ رز کاخ سفید، 29 مارس 2020، در واشنگتن دی سی صحبت می کند، گوش می دهد.

پت سیپولون، مشاور کاخ سفید، در حالی که پرزیدنت ترامپ در جریان جلسه کارگروه کروناویروس در باغ رز کاخ سفید، ۲۹ مارس ۲۰۲۰، در واشنگتن دی سی صحبت می کند، گوش می دهد.
(AP Photo/Patrick Semansky، فایل)

گزارش شده است که وزارت دادگستری در حال بررسی رفتار ترامپ، مکالمات به عنوان بخشی از تحقیقات انتخابات ۲۰۲۰ است

سیپولون به دیگر مقامات بلندپایه دولت ترامپ می‌پیوندد که در مقابل هیئت منصفه فراخوانده شده‌اند. مارک شورت، رئیس سابق دفتر مایک پنس، معاون رئیس جمهور، پیش از این در مقابل هیئت منصفه حاضر شده است.

در حالی که شورت در «گزارش ویژه» فاکس نیوز به همراه برت بایر اذعان کرد که در مقابل هیئت منصفه شرکت کرده است، اما آنچه گفته شد را فاش نکرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

تحقیقات وزارت دادگستری جدا از کمیته ۶ ژانویه مجلس نمایندگان است که در مورد حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده تحقیق می کند، اما برخلاف وزارت دادگستری، قدرت انجام تحقیقات جنایی را ندارد.

جسیکا چاسمار، برادفورد بتز، تیموتی اچ جی نروزی و آسوشیتدپرس از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشتند..