پاپ خطاب به اسقف‌های آلمانی: تغییرات مترقی «مشروع نیست»، کلیساها «تضعیف، پوسیده و خواهند مرد»


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

واتیکان روز پنجشنبه ترمز یک جنبش مترقی آلمانی را که هدف آن حق دادن به کاتولیک های غیرعادی در موضوعات اعتقادی مانند همجنس گرایی و کشیش های زن است، کوبید و گفت که این خطر ایجاد شکاف در کلیسای جهانی را به همراه دارد.

در یک بیانیه کوتاه اما شدید گفت که به اصطلاح “مسیر سینودال” نمی تواند فرض کند که این اختیار را دارد که اسقف ها را در مورد دکترین یا اخلاق راهنمایی کند.

این جنبش که یک گردهمایی منظم از تعداد مساوی اسقف و کاتولیک‌های معمولی آلمان است، در خواست‌های خود از واتیکان برای اجازه ازدواج کشیش‌ها، اجازه دادن به زنان کشیش و از کلیسا برای برکت دادن به روابط همجنس‌گرایان صریح بوده است.

کلیسای آلمان، اگرچه از بزرگ‌ترین کلیسای جهان دور است، اما به دلیل ثروت عظیمی که از مالیات‌های عمومی جمع‌آوری‌شده کلیسا به دست می‌آورد، نفوذ بسیار زیادی دارد. بزرگترین حوزه اسقف آن، کلن، ثروتمندتر از واتیکان است.

پاپ دیدگاه‌های بایدن درباره سقط جنین و هویت کاتولیک‌ها را «ناهمسویی» خواند

پاپ فرانسیس پس از برگزاری مراسم عشای ربانی یکشنبه 20 مارس 2016 در واتیکان به مومنان سلام می کند. پاپ فرانسیس در موعظه یکشنبه نخل خود آنچه را که بی تفاوتی نسبت به پناهجویان هجوم به اروپا خواند، تقبیح کرد و با مقاماتی مقایسه کرد که دستان خود را شستند. سرنوشت عیسی قبل از مصلوب شدن او.

پاپ فرانسیس پس از برگزاری مراسم عشای ربانی یکشنبه ۲۰ مارس ۲۰۱۶ در واتیکان به مومنان سلام می کند. پاپ فرانسیس در موعظه یکشنبه نخل خود آنچه را که بی تفاوتی نسبت به پناهجویان هجوم به اروپا خواند، تقبیح کرد و با مقاماتی مقایسه کرد که دستان خود را شستند. سرنوشت عیسی قبل از مصلوب شدن او.
(Giuseppe Lami/ANSA از طریق AP)

در بیانیه ای که امضا نشده بود اما کارشناسان می گویند که بدون چراغ سبز نمی توانست صادر شود، گفت: جنبش «توانایی ندارد اسقف ها و مؤمنان را به اتخاذ اشکال جدید حکومت و رویکردهای جدید به دکترین و اخلاق ملزم کند». پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس راهبه ها و زنان غیر روحانی را در میان فاجعه جدید اسقف ها نامید

«این کار قانونی نیست که در اسقف‌ها، قبل از تفاهم توافق شده در سطح کلیسای جهانی، ساختارها یا آموزه‌های رسمی جدیدی که زخمی برای اجتماع کلیسایی و تهدیدی برای وحدت کلیسا باشد، آغاز کنیم.» آن گفت.

این جنبش محافظه‌کاران و میانه‌روها در آلمان و کلیسای سراسر جهان را نگران کرد که می‌ترسیدند منجر به انشعاب عظیمی شود، مشابه آنچه در کلیساهای انگلیکن و پروتستان پس از ایجاد تغییرات مشابه در دهه‌های اخیر رخ داد.

کلیسای جامع کاتولیک سنت جان نویمان در رستون، ویرجینیا.

کلیسای جامع کاتولیک سنت جان نویمان در رستون، ویرجینیا.
(Google Maps)

در کنگره ای در ماه فوریه، ۱۱۵ روحانی جنبش و ۱۱۵ عضو غیر روحانی کمیته مرکزی کاتولیک های آلمان نیز به اجازه ازدواج کشیش ها رأی دادند و گفتند که رابطه جنسی در ازدواج همجنس گرا نباید گناه تلقی شود.

کلیسای کاتولیک تعلیم می‌دهد که کشیش‌ها باید مجرد باشند، زنان نمی‌توانند کشیش باشند، زیرا عیسی فقط مردان را به عنوان حواریون خود برگزید و در حالی که جذب همجنس‌گرایان گناه نیست، اعمال همجنس‌گرایانه گناه است.

حملات خشونت آمیز به کلیساهای کاتولیک را کمرنگ نکنید

مسیر سینودال آلمان همچنین می‌گوید که غیر روحانیون باید در مورد انتصاب اسقف‌ها نظر بیشتری داشته باشند – این یک خواسته حساس در کشوری است که بسیاری از مؤمنان از برخورد ناشیانه مقامات کلیسا با موارد آزار جنسی روحانیون سرخورده هستند.

نور پنجره به ردیف‌های تخته‌های خالی کلیسا در پناهگاه کلیسا می‌تابد بدون اینکه مردمی در آن باشند.

نور پنجره به ردیف‌های تخته‌های خالی کلیسا در پناهگاه کلیسا می‌تابد بدون اینکه مردمی در آن باشند.
(iStock)

در این بیانیه آمده است که اگر کلیساهای ملی راه خود را بروند، این خطر وجود دارد که “ضعیف شوند، بپوسند و بمیرند”.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

این بیانیه با اشاره به رایزنی هایی که در حال حاضر در سرتاسر جهان پیش از نشست اسقف ها در رم در سال آینده انجام می شود، گفت: هرگونه تغییر نهایی باید بخشی از مسیر کلیسای جهانی باشد.