وزارت دفاع بریتانیا می گوید روسیه احتمالاً یک سوم نیروهای رزمی خود را در اوکراین از دست داده است


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

مقامات اطلاعاتی بریتانیا اوایل یکشنبه گفتند که روسیه احتمالاً یک سوم نیروهای رزمی زمینی خود را در اوکراین از دست داده است و نیروهایی که باقی مانده اند کاهش یافته اند و در هفته های اخیر نتوانسته اند هیچ پیشرفت ارضی داشته باشند.

وزارت دفاع بریتانیا در یک به روز رسانی اعلام کرد که روسیه “اکنون احتمالاً متحمل یک سوم نیروی رزم زمینی شده است که در ماه فوریه متعهد شده بود.”

کارشناس: روسیه برای پایان دادن به “مرحله فعلی” تهاجم، کاهش تلفات با رفراندوم خرسون اعلام کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: «حمله روسیه در دونباس شتاب خود را از دست داده و به طور قابل توجهی از برنامه عقب افتاده است». با وجود پیشرفت‌های اولیه در مقیاس کوچک، روسیه نتوانسته است در ماه گذشته به دستاوردهای ارضی قابل توجهی دست یابد و در عین حال سطوح بالایی از فرسایش را حفظ کرده است.»

یک کاروان نظامی روسیه یکشنبه 1 مه در مسیر نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia در جنوب شرقی اوکراین ایستاده است.

یک کاروان نظامی روسیه یکشنبه ۱ مه در مسیر نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia در جنوب شرقی اوکراین ایستاده است.
(AP)

دولت بریتانیا همچنین گفت که این خسارات «تقریباً مطمئنا» بدتر خواهد شد زیرا تجهیزات تاکتیکی و پشتیبانی همچنان در حال اتمام است.

دولت بریتانیا گفت: «این تاخیرها تقریباً به طور قطع با از دست دادن توانمندسازهای حیاتی مانند تجهیزات پل‌سازی و اطلاعات، نظارت و پهپادهای شناسایی تشدید خواهد شد.» تجهیزات پل‌سازی روسیه در طول درگیری با کمبود مواجه بوده و مانورهای تهاجمی را کند و محدود کرده است.»

مسکو تهدید کرد که اگر ناتو به مرزهای خود نزدیکتر شود، پاسخ خواهد داد

خودروهای دیگری که ظاهراً توسط ارتش اوکراین در این منطقه منهدم شده است.

خودروهای دیگری که ظاهراً توسط ارتش اوکراین در این منطقه منهدم شده است.
(وزارت دفاع اوکراین)

این گزارش می افزاید: «نیروهای روسی به طور فزاینده ای به دلیل … روحیه پایین و کاهش اثربخشی رزمی محدود می شوند».

وزارت دفاع بریتانیا پیش‌بینی کرد که نیروهای روسیه به موفقیت‌های اولیه خود باز نخواهند گشت مگر اینکه این شرایط به‌طور اساسی تغییر کند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در شرایط فعلی، روسیه بعید به نظر می‌رسد که سرعت پیشروی خود را در ۳۰ روز آینده به طور چشمگیری افزایش دهد.»

سربازان اوکراینی تیپ جداگانه 103 دفاع ارضی نیروهای مسلح، در حین تمرین آموزشی، سلاح های خود را در مکان نامعلومی در نزدیکی لویو، غرب اوکراین، سه شنبه 29 مارس 2022 شلیک کردند. موفتی)

سربازان اوکراینی تیپ جداگانه ۱۰۳ دفاع ارضی نیروهای مسلح، در حین تمرین آموزشی، سلاح های خود را در مکان نامعلومی در نزدیکی لویو، غرب اوکراین، سه شنبه ۲۹ مارس ۲۰۲۲ شلیک کردند. موفتی)
(عکس آسوشیتدپرس/ نریمان المفتی)

روسیه ابتدا در ۲۴ فوریه به اوکراین حمله کرد و کارشناسان پیش بینی کردند که نیروهای اوکراینی در عرض چند هفته مجبور به تسلیم خواهند شد.

برعکس، نیروهای اوکراینی متجاوزان را دفع کرده اند و موجی از حمایت بین المللی به کشور کوچکتر کمک کرده است تا در نبرد باقی بماند.