وزارت آموزش اورگان به دلیل «انتخاب برندگان و بازندگان»، اولویت دادن به ایدئولوژی نژادی انتقاد کرد


دپارتمان آموزش اورگان (ODE) تاکید زیادی بر تنوع، برابری و گنجاندن دارد، اما منتقدان این دپارتمان می‌گویند که تمرکز دانشجویان و دانشگاهیان را از بین برده است و به معنای انتخاب برندگان و بازندگان است.

در وب سایت این دپارتمان آمده است: “دپارتمان آموزش اورگان برابری و برتری را برای هر یادگیرنده از طریق همکاری با مربیان، شرکا و جوامع تقویت می کند.”

“عدسی برابری” وزارت آموزش که به طور برجسته در وب سایت نمایش داده می شود، برای کمک به “معلمانان و تصمیم گیرندگان در شناخت موانع نهادی و سیستمی و شیوه های تبعیض آمیز” در سیستم آموزشی طراحی شده است. یکی از اسناد موجود در وب‌سایت این وزارتخانه، سؤالاتی را که باید در هنگام تخصیص منابع در نظر گرفته شود، فهرست می‌کند، مانند اینکه چه موانعی برای نتایج عادلانه وجود دارد و چگونه داده‌های نژادی و قومی جمع‌آوری می‌شوند.

آموزش ضد تعصب در بخش آموزش اورگان، سفیدپوستان را به داشتن “شرط نژادپرستانه کامل” متهم می کند

گروهی از دختران پشت میز مدرسه می نشینند و صحبت می کنند.

گروهی از دختران پشت میز مدرسه می نشینند و صحبت می کنند.
(iStock)

یکی از کارکنان سابق ODE گفت که این در درجه اول یک علامت فضیلت در میان رهبری بخش بود.

کارمند سابق ODE: “در حالی که به نظر می رسد رهبران ODE از هر فرصتی برای سیگنال های فضیلت در داخل و خارج استفاده می کنند، به نظر می رسد اهداف اصلی آنها شامل بستن جیب های خود و اطمینان از دریافت قراردادهای سودآور با دوستان و متحدان خارج از ODE است.” که خواست نامش فاش نشود، به فاکس نیوز دیجیتال گفت.

مارک تیلمن، مدیر سابق مدرسه که برای فرمانداری در اورگان نامزد شد، گفت که سیستم شروع به انتخاب برندگان و بازندگان کرده است.

تیلمن به فاکس نیوز دیجیتال گفت: “چیزی که ما داریم سیستمی است که تمرکز خود را بر هدف اساسی خود از دست داده است و برنده ها و بازندگان را انتخاب و انتخاب می کند. همه چیز در مورد آن برای تضعیف سیستم موجود طراحی شده است.”

کودکی که هنگام عبور از خیابان در راه مدرسه، کیف مدرسه به تن دارد

کودکی که هنگام عبور از خیابان در راه مدرسه، کیف مدرسه به تن دارد
(iStock)

شورای ارتقای مربیان در ODE “با هدف کمک به اورگان برای دستیابی به مربیان با کیفیت بالا، با حمایت خوب و پاسخگوی فرهنگی در هر کلاس درس است.” به گفته وب سایت RJI، شادین گارسیا قبلاً به عنوان مدیر اجرایی شورای ارتقای مربیان خدمت می کرد که تحت آن یک موسسه عدالت نژادی (RJI) ایجاد شد تا “محیط های آموزشی تایید کننده فرهنگی و نژادی را برای مربیان فراهم کند.”

مؤسسه آموزش دموکراتیک در آمریکا (IDEA)، سازمانی مستقر در می سی سی پی، در نهایت یک قرارداد ۲ میلیون دلاری از شورای پیشرفت آموزش برای ایجاد RJI دریافت کرد که توسعه حرفه ای را برای حداکثر ۶۰۰ نفر از نظر نژادی، قومی یا نژادی فراهم می کند. مربیان زبانی متنوع در سراسر سیستم مدرسه Pre-K تا ۱۲.”

بر اساس لینکدین گارسیا، او بعداً ODE را ترک کرد و اکنون معاون اجرایی در گروه متروپولیتن است، به همراه هماهنگ کننده و تسهیل کننده اصلی موسسه عدالت نژادی برای IDEA.

کالج نیویورک اعضای هیئت علمی و کارکنان را بر اساس نژاد برای یک سال “موسسه ضد نژادپرستی” جدا می کند

بر اساس لینکدین وی، دانیل رامیرز از سپتامبر ۲۰۲۰ تا ژوئیه ۲۰۲۱ به عنوان مدیر اجرایی موقت شورای ارتقای مربیان ODE خدمت کرد. زمانی که رامیرز در وزارت آموزش بود، به عنوان نقطه تماس برای یک قرارداد با Community Design Partners خدمت کرد که از ۵۴۵۰۰۰ دلار به بیش از ۱.۶ میلیون دلار افزایش یافت. صدها هزار دلار برای این قرارداد به Community Design Partners توسط رامیرز تأیید شد.

رامیرز متعاقباً وزارت آموزش را ترک کرد تا برای شرکای طراحی جامعه کار کند، جایی که او در جولای ۲۰۲۱ طبق نمایه لینکدین خود شروع به کار کرد. وب‌سایت Community Design Partners می‌گوید که این سازمان «به طیف گسترده‌ای از مسائل عدالت اجتماعی مانند دسترسی به گزینه‌های تحصیلات تکمیلی، تنوع بخشیدن به نیروی کار آموزشی و پیشبرد موفقیت دانش‌آموز با حذف موانع سیستمی اختصاص دارد».

بچه های مدرسه ای خوشحال که به مدرسه می روند

بچه های مدرسه ای خوشحال که به مدرسه می روند
(ایستوک)

کارمن اوربینا مالک مرکز ارزش آموزش اورگان (OCEE) است و به طور همزمان به عنوان معاون مدیر ODE کار می کرد. اورباینا در سمت خود در وزارت آموزش و پرورش، آموزش “برداشتن آن” را امضا کرد تا به کارکنان ODE ارائه شود. این آموزش توسط شرکت Urbina، OCEE، توسعه یافته و توسط مالک قبلی OCEE ارائه شده است. سند آموزشی ارائه شده به کارکنان ODE تا آنجا پیش می رود که “قدردانی ویژه از مرکز آموزش عدالت اورگان” را فهرست می کند.

اوربینا در یک فرم درخواست قرارداد که در مورد اینکه آیا قرارداد می تواند “به نفع افراد درگیر باشد” سوال می کرد، هیچ تضاد منافع را ذکر نکرد. با این حال، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت که به دلیل “احتیاط فراوان”، اوربینا تضاد منافع احتمالی را برای آنها اعلام کرد.

خود آموزش “برداشتن آن” یک سمینار دو روزه بود که بر روی “موانع نژادپرستانه نهادینه شده که مانع از بین بردن تفاوت های پیشرفت نژادی در مدرسه می شود” متمرکز بود.

پرداخت ۱.۹ میلیون دلار برای آموزش معلمان علیه ارزش های غربی “فردگرایی” توسط وزارت آموزش اورگان

یکی از سخنگویان ODE، مارک سیگل، گفت که در تمام این موارد، فرآیند تدارکات “با یکپارچگی و پایبندی به قوانین و شیوه های ایالتی” تکمیل شد. او همچنین خاطرنشان کرد که این وزارتخانه برای همسویی با دستور اجرایی فرماندار کیت براون در سال ۲۰۱۸-۳ «ترویج تنوع و فرصت‌های گنجاندن برای اقلیت‌های اورگان، مالکان زنان، کهنه سربازان دارای معلولیت خدماتی، و کسب‌وکارهای کوچک نوظهور» تلاش کرد.

تیلمن گفت که اولویت‌های برابری وزارت آموزش در مدارس K-12 فیلتر شده و بر آموزش تأثیر می‌گذارد.

تیلمن گفت: «ODE سخت کار کرده است تا محافظه کاران را از صنعت به طور کلی پاک کند. “هیچ نمایندگی برای والدین محافظه کار وجود ندارد، این اتفاق نمی افتد.”

در پایان، تیلمن گفت، کل بودجه وزارت آموزش به پیشبرد ایدئولوژی نژادی اختصاص داده شده است.

تیلمن گفت که تغییر ساختار این بخش مستلزم بازنگری کامل در رهبری است. او افزود: “ODE چیزی جز یک سازمان سیاسی استاندار نیست.”

تصویر کمدهای مدرسه

تصویر کمدهای مدرسه
(iStock)

سیگل از تمرکز بر حقوق صاحبان سهام در ODE دفاع کرد.

او به فاکس نیوز دیجیتال گفت: “روشن است که برابری نژادی باید برای حمایت از هر یادگیرنده مورد توجه قرار گیرد. ما می دانیم که نابرابری های طولانی مدتی در سیستم های ما وجود دارد که منجر به شکاف هایی در نتایج برای دانش آموزان رنگین پوست شده است.” “ما بر یادگیری حرفه ای پاسخگوی فرهنگی و برنامه درسی فراگیر تاکید می کنیم که منعکس کننده همه جوامع در ایالت ما باشد. هم مبنای فکری و هم اخلاقی برای تمرکز برابری در یادگیری حرفه ای و مواد آموزشی وجود دارد، در درجه اول به این دلیل که ODE بتواند مسئولیت خود را برای ایجاد برنامه های آموزشی انجام دهد. شرایطی که در آن هر دانش آموزی می تواند به پتانسیل کامل خود برسد.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

“تاریخ طولانی و دردناکی از تعصب نژادی در آموزش وجود دارد. دانش آموزان برای تغییر سیستم ها و نهادها آماده هستند. ایجاد یک محیط یادگیری عادلانه و عادلانه که تاریخ و تجربیات یادگیرندگان خود را در بر می گیرد نه تنها برای دانش آموزان خوب است، بلکه برای آنها نیز مفید است. جوامع و آینده مشترک ما.”

گروه متروپولیتن، IDEA و شرکای طراحی جامعه به درخواست فاکس نیوز دیجیتال برای اظهار نظر پاسخ ندادند.