واکنش رسانه ها و کارشناسان اقتصادی به اعداد تورم آوریل: آسایش زیاد نیست


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

اصحاب رسانه، کارشناسان اقتصادی و غیره در روز چهارشنبه به گزارش تورم ۸.۳ درصدی سالانه در ماه آوریل واکنش نشان دادند.

تورم برای اولین بار طی چند ماه در آوریل اندکی کاهش یافت، اما همچنان بالا باقی ماند زیرا شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به ۸.۳ درصد رسید. در ماه مارس، تورم به ۸.۵ درصد رسید که بالاترین رقم در ۴۰ سال گذشته بود. قیمت‌های اصلی، بدون احتساب انرژی و مواد غذایی، در ماه آوریل ۶.۲ درصد افزایش یافت. قیمت ها بین مارس و آوریل ۰.۳ درصد افزایش یافت. قیمت مواد غذایی ۱ درصد افزایش یافت و سرپناه که حدود یک سوم CPI را تشکیل می دهد نیز در ماه گذشته ۰.۵ درصد افزایش یافت.

نمایی از قیمت بنزین در پمپ بنزین شل در روز جمعه 25 مارس 2022 در نیویورک.

نمایی از قیمت بنزین در پمپ بنزین شل در روز جمعه ۲۵ مارس ۲۰۲۲ در نیویورک.
(AP Photo/بریتانی نیومن)

انتقاد بایدن به دلیل “دروغ گفتن” و “گاز سوزی” و سرزنش تورم همه گیر و پوتین

هم سود ماهانه و هم تعداد CPI بیشتر از پیش بینی اقتصاددانان بود. شخصیت‌های رسانه‌ای و غیره به سرعت در توییتر تأکید کردند که تورم همچنان آمریکایی‌ها را ویران می‌کند.

هدر لانگ، ستون نویس اقتصادی واشنگتن پست و عضو هیئت تحریریه، گفت که تورم “برای مدتی به طرز دردناکی بالا خواهد ماند.”

او ادامه داد: «هزینه‌های غذا، هزینه‌های وسایل نقلیه جدید، هزینه‌های سرپناه و پزشکی همچنان در حال افزایش است.

ملت تورم: کارشناسان هشدار می دهند که افزایش قیمت ها برای ماندن در اینجا هستند

استیو هانکه، اقتصاددان و استاد دانشگاه جان هاپکینز، گفت که تورم نتیجه “عرضه پول بیش از حد” از زمان شروع همه گیری در سال ۲۰۲۰ است. “به لطف اشتباهات پولی فدرال رزرو و اشتباهات بایدن، تورم بالا با ما همراه خواهد بود. [sic] 2023” او در توییتی نوشت.

رئیس جمهور بایدن روز سه شنبه در پاسخ به سوالی درباره تورم گفت که سیاست های او “کمک می کند، نه آسیب”. او روز چهارشنبه بیانیه ای منتشر کرد و گفت که این کاهش جزئی “دلگیر” است. با این حال، بایدن گفت واقعیت این است که قیمت ها هنوز بسیار بالاست.

واشنگتن، دی سی - 10 مه: جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در 10 مه 2022 در واشنگتن دی سی در سالن دادگاه جنوبی در محوطه دانشگاه کاخ سفید در مورد تورم و اقتصاد صحبت می کند.  بایدن گفت که مقابله با افزایش قیمت ها اولویت اصلی او در داخل کشور است و جمهوری خواهان را متهم کرد که برنامه ای برای مبارزه با تورم ندارند.  (عکس از درو آنگرر/گتی ایماژ)

واشنگتن، دی سی – ۱۰ مه: جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در ۱۰ مه ۲۰۲۲ در واشنگتن دی سی در سالن دادگاه جنوبی در محوطه دانشگاه کاخ سفید در مورد تورم و اقتصاد صحبت می کند. بایدن گفت که مقابله با افزایش قیمت ها اولویت اصلی او در داخل کشور است و جمهوری خواهان را متهم کرد که برنامه ای برای مبارزه با تورم ندارند. (عکس از درو آنگرر/گتی ایماژ)

جیسون فورمن، رئیس جمهور سابق باراک اوباما در شورای مشاوران اقتصادی، بر افزایش تورم اصلی تاکید کرد. او نوشت: «بله، تغییر ۱۲ ماهه تورم به اوج خود رسید. اما تورم اصلی با نرخ سالانه ۷.۰ درصد در آوریل سریع‌تر از نرخ سالانه ۶.۵ درصد در دوازده ماه گذشته بود.

جیم اسکیوتو، خبرنگار امنیت ملی CNN، پیشنهاد کرد که کاهش تورم سالانه نسبت به افزایش ۸.۵ درصدی در ماه مارس به این معنی است که اوضاع در حال کاهش است.

تورم ایالات متحده در ماه گذشته برای اولین بار از ماه اوت به بعد نفس کشید. اسکیوتو گفت. “انتظار می‌رود عوامل متعددی قیمت‌ها را در تابستان بالا نگه دارد. جنگ اوکراین بر قیمت‌های انرژی و مواد غذایی فشار آورده است. قرنطینه‌های مجدد مرتبط با کووید در چین ممکن است مسائل زنجیره تامین را تشدید کند. اقتصاددانان مطمئن نیستند که سرعت تورم چقدر می‌تواند کاهش بیشتری پیدا کند. “

جیم گراتی، خبرنگار سیاسی ارشد نشنال ریویو، به توییت اسکیوتو پاسخ داد و گفت: “آیا می توانید به این اعداد نگاه کنید و واقعاً آن را به عنوان “تورم نفس کشیدند” توصیف کنید؟

زنی در 18 مه 2010 در یک سوپرمارکت Whole Foods در نیویورک به خرید مواد غذایی می پردازد. قیمت های مصرف کننده ایالات متحده برای اولین بار در یک سال گذشته در ماه گذشته کاهش یافت و نرخ تورم اصلی که از نزدیک تحت نظر بود کمترین افزایش سالانه خود را از سال 1966 نشان داد که نشان دهنده کمبود آن است. فشار قیمت به عنوان بهبود اقتصادی جمع آوری بخار.  عکس گرفته شده در 18 مه 2010. رویترز/ شانون استپلتون

زنی در ۱۸ مه ۲۰۱۰ در یک سوپرمارکت Whole Foods در نیویورک به خرید مواد غذایی می پردازد. قیمت های مصرف کننده ایالات متحده برای اولین بار در یک سال گذشته در ماه گذشته کاهش یافت و نرخ تورم اصلی که از نزدیک تحت نظر بود کمترین افزایش سالانه خود را از سال ۱۹۶۶ نشان داد که نشان دهنده کمبود آن است. فشار قیمت به عنوان بهبود اقتصادی جمع آوری بخار. عکس گرفته شده در ۱۸ مه ۲۰۱۰. رویترز/ شانون استپلتون

دومینک چو، خبرنگار ارشد بازارهای CNBC، در «گزارش‌های آندریا میچل» MSNBC حضور یافت و خاطرنشان کرد که آمریکایی‌ها «هنوز برای مدتی با تورم بسیار بالا دست و پنجه نرم می‌کنند». وی همچنین افزود که بسیاری از افزایش تورم اصلی نگران هستند.

او گفت: «مشکل این است که با حذف این قیمت‌ها، همه چیز هنوز به میزانی بالاتر از آنچه که اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کردند افزایش می‌یابد. یکی از محرک‌های بزرگ امروز هزینه مسکن بود. این نگران‌کننده است».

برای دریافت برنامه FOX NEWS کلیک کنید

جان کینگ، در جریان “سیاست درونی با جان کینگ” روز چهارشنبه گفت که “هیچ گریزی از این وجود ندارد” و به بسیاری از محصولات و جنبه های زندگی که در آن آمریکایی ها شاهد افزایش شدید قیمت ها هستند اشاره کرد. مصرف کنندگان آمریکایی هر ثانیه هر روز این را می بینند که چالش رئیس جمهور است.

کریستین رومنز، خبرنگار تجاری ارشد سی‌ان‌ان، قبلاً در این بخش پیشنهاد کرد که اعداد آوریل به این معنی است که همه چیز در حال «تطبیق» است.

رومنز گفت: “به نظر می رسد که آنها تعدیل می کنند، سطح را کاهش می دهند، همانطور که یک اقتصاددان امروز گفت به اوج خود می رسند. هوا گرمتر نمی شود، اما هنوز آتشی وجود دارد. و در این مرحله، این چیزی است که ما برای اخبار خوب در جبهه تورم می گیریم.”

ریک سانتلی از CNBC نیز خلاصه ای از گزارش را در روز چهارشنبه ارائه کرد و به کاهش نسبت به ماه مارس اشاره کرد. سانتلی گفت: «این یک مهلت کوچک است اما با این وجود یک مهلت است.