واژگونی قلیان: فرماندار نبراسکا ریکتس قول داد در صورت صدور حکم سقط جنین از «نوزادان قبل از تولد» محافظت کند.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

فرماندار جمهوریخواه نبراسکا، پیت ریکتس، یکشنبه اعلام کرد که در صورتی که دادگاه عالی پیشینه کلیدی سقط جنین Roe v. Wade (1973) را لغو کند، جلسه ویژه ای از مجلس قانونگذاری ایالت Cornhusker برگزار خواهد کرد.

ریکتس یکشنبه گفت: «نبراسکا یک ایالت حامی زندگی است. “من معتقدم زندگی از زمان لقاح شروع می شود. و آنها نیز نوزاد هستند.”

“بنابراین، اگر رو در مقابل وید، که یک تصمیم وحشتناک قانون اساسی بود، توسط دادگاه عالی لغو شود، که ما امیدواریم، اینجا در نبراسکا، ما اقدامات بیشتری را برای محافظت از آن نوزادان پیش از تولد انجام خواهیم داد. فرماندار افزود.

اگر دادگاه رو را لغو کند، ریکتس به سی‌ان‌ان گفت که «با رئیس مجلس ما برای کار روی یک جلسه ویژه کار خواهد کرد و برای محافظت از نوزادان پیش از تولد بیشتر تلاش خواهد کرد». او همچنین گفت که لایحه سقط جنین او شامل استثنائاتی برای تجاوز جنسی یا زنای با محارم نمی شود.

پیت ریکتز، فرماندار نبراسکا، در طی اجلاس سرمایه گذاری SelectUSA در بندر ملی، مریلند، ایالات متحده، در روز پنجشنبه، 21 ژوئن 2018، سخنرانی می کند.

پیت ریکتز، فرماندار نبراسکا، در طی اجلاس سرمایه گذاری SelectUSA در بندر ملی، مریلند، ایالات متحده، در روز پنجشنبه، ۲۱ ژوئن ۲۰۱۸، سخنرانی می کند.
(اندرو هارر/بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

فرماندار کریستی نوم، RS.D. نیز متعهد شد که در صورتی که دادگاه Roe را لغو کند، یک جلسه ویژه مجلس قانونگذاری ایالت خود را تشکیل خواهد داد.

نوم گفت: “اگر این گزارش درست باشد و Roe v. Wade لغو شود، من فوراً خواستار برگزاری یک جلسه ویژه برای نجات جان انسان ها و تضمین این موضوع خواهم بود که هر کودک متولد نشده در داکوتای جنوبی حق زندگی دارد.” در توییتر اعلام کرد ۲ می.

فرماندار مایک دی واین، ایالت اوهایو، گفت که به دادستان کل دیو یوست دستور خواهد داد تا نسبت به توقف تقریباً سه ساله دادگاه منطقه ای ایالات متحده در مورد لایحه ضربان قلب این ایالت، که قانونگذار ایالت باکی در سال ۲۰۱۹ تصویب کرد، تجدید نظر کند.

فرماندار داکوتای جنوبی، کریستی نوم، در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار (CPAC) جمعه، 25 فوریه 2022، در اورلاندو، فلوریدا سخنرانی می کند (AP Photo/John Raoux)

فرماندار داکوتای جنوبی، کریستی نوم، در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار (CPAC) جمعه، ۲۵ فوریه ۲۰۲۲، در اورلاندو، فلوریدا سخنرانی می کند (AP Photo/John Raoux)
(AP Photo/John Raoux)

در همین حال، قانونگذاران جمهوری خواه ایندیانا با ارسال نامه ای از فرماندار اریک هولکامب، ایالت هند، درخواست کرده اند تا در صورتی که دادگاه رو را لغو کند، یک جلسه ویژه مجلس قانونگذاری تشکیل دهد.

نامه مشترک، که دارای ۱۰۰ امضا بین مجلس و سنا ایندیانا است، از هولکامب درخواست می کند که “در اولین تاریخ ممکن” در صورتی که SCOTUS “توانایی ایندیانا برای محافظت از کودکان متولد نشده” را از طریق تصمیم خود در این کشور “توسعه دهد” برای یک جلسه ویژه “در اولین تاریخ ممکن” فراخوان دهد. سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون.

در این نامه آمده است: «ارائه صدایی برای کسانی که هنوز نتوانسته‌اند برای خودشان صحبت کنند، مسئولیتی است که ما آن را ساده نمی‌گیریم و دقیقاً به همین دلیل است که این درخواست بسیار مهم است».

جان رابرتز، رئیس دیوان عالی کشور تایید شده که پیش نویس رای قاضی ساموئل آلیتو در پرونده دابز واقعی بود – اگرچه پیش نویس به فوریه بازمی گردد و بیانگر نظر فعلی یا نهایی دادگاه نیست. در پیش نویس، آلیتو رو علیه وید را که قوانین ایالتی را در سراسر کشور لغو کرد، مورد ضرب و شتم قرار می دهد و به ایالت ها اجازه می دهد دوباره قوانین خود را در مورد سقط جنین وضع کنند.

حصارهای امنیتی در خارج از دادگاه عالی در واشنگتن، شنبه، 14 مه 2022، قبل از برگزاری تجمعات مورد انتظار برای حق سقط جنین در اواخر روز برقرار است.  (عکس/ پابلو مارتینز مونسیوایس)

حصارهای امنیتی در خارج از دادگاه عالی در واشنگتن، شنبه، ۱۴ مه ۲۰۲۲، قبل از برگزاری تجمعات مورد انتظار برای حق سقط جنین در اواخر روز برقرار است. (عکس/ پابلو مارتینز مونسیوایس)

ایالت هایی با قانونگذاران دموکرات قوانینی را تصویب کرده اند که سقط جنین را در صورت واژگونی رو به تصویب رسانده اند. فرماندار جرد پولیس، دی-کولو، قانونی را امضا کرد ایجاد «حق اساسی» برای سقط جنین و انکار هر گونه حقی برای جنین. در سال ۲۰۱۹، فرماندار اندرو کومو، DN.Y، قانونی را امضا کرد که حقوق سقط جنین و به صراحت حذف می کند محافظت از نوزادان متولد نشده قانونگذار کانکتیکات دارد لایحه ای تصویب کرد با هدف مبارزه با محدودیت های سقط جنین در سایر ایالت ها.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در همین حال، ایالت‌های دارای قانون‌گذاران جمهوری‌خواه قوانینی را برای محدود کردن سقط جنین به تصویب رسانده‌اند، تگزاس و آیداهو قوانینی را تصویب کرده‌اند که به شهروندان خصوصی اجازه می‌دهد تا علیه افرادی که پس از تشخیص ضربان قلب جنین به سقط جنین کمک می‌کنند یا از سقط جنین حمایت می‌کنند، در حدود هفته ششم بارداری شکایت کنند.

در حالی که بسیاری از نظرسنجی ها نشان می دهد آمریکایی ها از Roe حمایت می کنند، نظرسنجی های عمیق تصویر پیچیده تری را نشان می دهد. هنگامی که نظر آنها در مورد سقط جنین در دوره های خاص بارداری و موقعیت های دیگر پرسیده شد، ۷۱ درصد از آمریکایی ها می گویند آنها از محدود کردن سقط جنین به سه ماه اول بارداری (۲۲%) یا در شرایط محدود دیگر مانند تجاوز جنسی و زنای با محارم (۲۸%) برای نجات جان مادر (۹%) یا اصلاً (۱۲%) حمایت می کنند. . تنها ۱۷ درصد از آمریکایی ها گفتند که سقط جنین باید در تمام دوران بارداری در دسترس باشد و ۱۲ درصد گفتند که باید به شش ماه اول محدود شود.