وارناک ادعاهای سرکوب رای گیری در گرجستان را با وجود شکستن رکوردهای مشارکت در رای دهندگان مطرح می کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سناتور رافائل وارناک، دی-گا، به جمعی در کلیسای باپتیست ابنزر گفت که آنها تنها دو روز قبل از اینکه جورجیا شاهد حضور بی سابقه رأی دهندگان باشد و او را به عنوان نامزد دموکرات ها انتخاب کند، با سرکوب «شدید» رأی دهندگان در پای صندوق های رای مواجه شدند.

وارناک، کشیش ارشد کلیسای سابق مارتین لوتر کینگ جونیور در آتلانتا، قانون یکپارچگی انتخابات جورجیا را که توسط جمهوری خواهان به تصویب رسیده بود از منبر انتقاد کرد و گفت که این قانون برای کاهش “قدرت” رای دهندگان سیاه پوست در نظر گرفته شده است.

او در ۲۲ مه گفت: «اگر زودهنگام رای ندادید جرأت نکنید روز سه‌شنبه بخوابید.» «رای شما یک برگه رای آغشته به خون است. شما باید قیام کنید و هر مخالف، هر مانعی را به فرصت تبدیل کنید. قدرت در دستان شماست.”

او ادامه داد: “از کجا بدانم که شما قدرت دارید؟ زیرا آنها یکی از شدیدترین لایحه های سرکوب رای دهندگان در گرجستان را در کل کشور تصویب کردند.” “حتماً یک نفر قدرت شما را دیده و آنقدر ترسیده است که می گوید: “ما باید جلوی آنها را بگیریم و از آمدن آنها به خانه جلوگیری کنیم.” خوب، من برای آنها خبری دارم: هیچ کس و هیچ چیز نمی تواند جلوی یک فرزند خدا را بگیرد که می داند او فرزند خداست. اگر در را باز نکنید، از پنجره می آییم و اگر نتوانیم از پنجره بیاییم، از پشت بام می‌آییم، اما به نحوی، به نحوی و جایی حق ماست که در خانه باشیم.»

رکورد مشارکت اولیه گرجستان باعث می شود پس از رای گیری قانون با «جیم کرو» مقایسه شود.

وارناک در انتخابات مقدماتی دموکرات ها در ۲۴ مه با پیروزی قاطع در برابر تامارا جانسون شیلی، فعال مترقی پیروز شد و در ۸ نوامبر با هرشل واکر نامزد جمهوری خواهان روبرو خواهد شد.

خطبه وارناک در حالی انجام شد که جورجیا از میزان مشارکت اولیه در رای گیری از جمله در میان اقلیت ها گزارش می داد. دفتر وزیر امور خارجه برد رافنسپرگر یک روز قبل از خطبه اعلام کرد که رای گیری زودهنگام امسال ۱۶۸ درصد نسبت به انتخابات مقدماتی ۲۰۱۸ و ۲۱۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داشته است. بیش از ۱۰۰۰۰۰ رای دهنده سیاه پوست نیز نسبت به سال ۲۰۱۸ رای اولیه را به صندوق انداختند.

از جمله تغییرات قانون یکپارچگی انتخاباتی، جلوگیری از ارسال درخواست‌های پستی ناخواسته توسط سازمان‌های دولتی، الزام استفاده از گواهینامه رانندگی یا انواع دیگری از کارت شناسایی عکس‌دار به جای تطبیق امضا برای تأیید هویت آن‌ها در درخواست‌های رأی غیابی، و کدگذاری صندوق‌های رای به قانون بود. این بخش‌ها را موظف به برگزاری حداقل ۱۷ روز رای‌گیری زودهنگام کرد و رای‌گیری بدون بهانه را بدون عذر و غیبت در محل باقی گذاشت، در حالی که فرصت درخواست رای‌گیری را به ۶۷ روز کاهش داد.

دموکرات ها، از جمله پرزیدنت بایدن، به طور گسترده این قانون را به عنوان سطح سرکوب رأی دهندگان «جیم کرو» محکوم کردند. این واکنش در نهایت منجر به این شد که لیگ اصلی بیسبال بازی ستاره های سال ۲۰۲۱ را از پارک Truist در آتلانتا خارج کرد.

استیسی آبرامز در هیئت مدیره بنیاد که میلیون ها جایزه به اساتید بیدار اعطا می کند که لغو زندان، CRT

سناتور رافائل وارناک قبل از ضیافت ناهار دموکرات ها در 17 دسامبر 2021 در کاپیتول هیل با خبرنگاران صحبت می کند.

سناتور رافائل وارناک قبل از ضیافت ناهار دموکرات ها در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ در کاپیتول هیل با خبرنگاران صحبت می کند.
(جابین باتسفورد/ واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

استفن لاوسون، رئیس و مدیر عامل Battleground Strategies و سخنگوی ۳۴N22، طرفدار Walker Super PAC، وارناک را متهم کرد که درباره قانون از منبر دروغ گفته است.

او در بیانیه‌ای به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «در حالی که رافائل وارناک به فعالیت‌های سیاسی خود از منبر ادامه می‌داد و در مورد قانون انتخابات گرجستان دروغ می‌گفت، تعداد رای‌دهندگان بی‌سابقه به پای صندوق‌های رای رفتند تا رای خود را بدهند. “این همان لفاظی های بی اساس وارناک است که به دلیل قانونی که اجازه حضور تاریخی حدود ۲ میلیون رای در رای دهندگان را در هفته گذشته می داد، ۱۰۰ میلیون دلار درآمد از دست رفته کسب و کار جورجیا را به همراه داشت.

هرشل واکر، نامزد جمهوریخواه سنا، در یک گردهمایی تبلیغاتی در مکون، جورجیا، در 18 می 2022 سخنرانی می کند.

هرشل واکر، نامزد جمهوریخواه سنا، در یک گردهمایی تبلیغاتی در مکون، جورجیا، در ۱۸ می ۲۰۲۲ سخنرانی می کند.
(الیجا نوولاژ/بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

اما رای دهندگان جورجیا درست مانند رکورد او در افزایش سرسام‌آور تورم، کاهش قیمت بنزین یا افزایش جرم و جنایت در جوامع ما، می‌بینند که وارناک چه کرده است – و به همین دلیل است که یک رهبر واقعی و حل‌کننده مشکلات در هرشل واکر انتخاب می‌کنند. لاوسون ادامه داد.

دفتر Warnock بلافاصله به درخواست فاکس نیوز دیجیتال برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دیوید روتز از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.