هیئت تحریریه واشنگتن پست چین را به دلیل دستگیری معترضان بانکی مورد انتقاد قرار داد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

هیئت تحریریه واشنگتن پست روز چهارشنبه دولت چین را به دلیل سرکوب معترضانی که به دلیل عدم دسترسی به پول خود از بانک دست به تظاهرات می زنند، انتقاد کرد. سرمقاله با عنوان “در چین پیراهن های خود را از دست دادند، سپس حق اعتراض خود را از دست دادند”، رهبری چین را به دلیل این تحول مورد انتقاد قرار داد.

هیئت مدیره نوشت: “هر چه تلاش کنند، مستبدان جهان هرگز نمی توانند ترس خود را از مردم خود پنهان کنند. با وجود همه هیاهوها و نمایش های قدرت، آنها با مشاهده اعتراضات وحشت می کنند.” “اکنون یک مثال تازه از ساکت شدن شکایات صوتی در چین آمده است.”

چهار بانک روستایی چین حساب‌های مشتریان خود را به دلیل سیاست‌های دولت چین برای کووید-۱۹ و بحران وام مسکن ناشی از خانه‌های ناتمام و فروپاشی برترین شرکت‌های املاک چین مانند اورگراند مسدود کردند.

لی زلدین، کاندیدای فرمانداری حزب جمهوری خواه نیویورک، در ایستگاه کمپین مورد حمله قرار گرفت

در این عکس که توسط یانگ در روز یکشنبه 10 ژوئیه 2022 منتشر شد، مردم بنرهایی در دست دارند و شعارهایی سر می دهند در ورودی شعبه بانک مرکزی چین در ژنگژو در استان هنان مرکز چین تظاهرات کردند.  جمعیت زیادی از سپرده‌گذاران بانکی خشمگین چین روز یکشنبه با پلیس روبرو شدند که برخی از آنها به دلیل انتقال تقریباً مجروح شدند، در موردی که به دلیل تلاش‌های قبلی برای استفاده از یک برنامه ردیابی COVID-19 برای جلوگیری از بسیج آنها توجهات را به خود جلب کرده است.  (AP Photo/Yang)

در این عکس که توسط یانگ در روز یکشنبه ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر شد، مردم بنرهایی در دست دارند و شعارهایی سر می دهند در ورودی شعبه بانک مرکزی چین در ژنگژو در استان هنان مرکز چین تظاهرات کردند. جمعیت زیادی از سپرده‌گذاران بانکی خشمگین چین روز یکشنبه با پلیس روبرو شدند که برخی از آنها به دلیل انتقال تقریباً مجروح شدند، در موردی که به دلیل تلاش‌های قبلی برای استفاده از یک برنامه ردیابی COVID-19 برای جلوگیری از بسیج آنها توجهات را به خود جلب کرده است. (AP Photo/Yang)

سپرده گذاران که قادر به بازیابی پول خود نبودند، به صورت آنلاین و شخصاً شروع به اعتراض کردند. در ۲۳ مه، قبل از اینکه سرویس های امنیتی آنها را متوقف کنند، تظاهرات آغاز شد. ” هیئت مدیره خاطرنشان کرد.

“در ماه ژوئن، بسیاری از سپرده گذاران از سرتاسر کشور قصد داشتند به مرکز استان هنان، ژنگژو، به امید بازگرداندن پول خود جمع شوند. اما قبل از اینکه بتوانند سفر کنند، توسط نرم افزاری که دولت برای کنترل گسترش استفاده می کند مسدود شدند. کووید” آنها نوشتند و نمونه هشدار دهنده ای از اقدامات ردیابی همه گیر برای کنترل جمعیت را برجسته کردند.

مقاله‌نویس نیویورک تایمز اعتراف کرد که در مورد حامیان ترامپ اشتباه کرده است، می‌گوید داستان تبانی روسیه یک «فریب» بوده است.

در این عکس منتشر شده توسط یانگ در روز یکشنبه، 10 ژوئیه 2022، مردم بنرهایی در دست دارند و شعارهایی را در حین تظاهرات در ورودی شعبه بانک مرکزی چین در ژنگژو در استان هنان مرکز چین سر می دهند.  (AP Photo/Yang)

در این عکس منتشر شده توسط یانگ در روز یکشنبه، ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۲، مردم بنرهایی در دست دارند و شعارهایی را در حین تظاهرات در ورودی شعبه بانک مرکزی چین در ژنگژو در استان هنان مرکز چین سر می دهند. (AP Photo/Yang)

هیئت ادامه داد: “کد سبز روی تلفن های آنها قرمز شد. آنها نمی توانستند سفر کنند.”

هنگامی که معترضان در نهایت در بانک خلق چین در ژنگزو حاضر شدند، تابلوهایی را آوردند که روی آن نوشته بود: “رویای چینی ها از ۴۰۰۰۰۰ سپرده گذار در هنان شکسته شده است” و “بدون سپرده. بدون حقوق بشر.”

سرمقاله خاطرنشان کرد که معترضان با پلیس و مردان تنومند با پیراهن سفید روبرو شدند که به جمعیت حمله کردند. وقتی مردان پیراهن سفید به معترضان حمله کردند، پلیس کاری نکرد.

آنها نوشتند: “معترضان قبل از انتقال چند پله به پایین کشیده شدند. برخی از درگیری ها کبود شده بودند و بر اتوبوس ها سوار شدند.” بر اساس گزارش رویترز، سانسورچیان چینی پیام‌های اعتراضی را به صورت آنلاین مسدود کرده و ویدیوهای تظاهرات را حذف کرده‌اند.

در این عکس که توسط یانگ در روز یکشنبه، 10 ژوئیه 2022 منتشر شد، مردم بنرهایی در دست دارند که در شعبه بانک مرکزی چین در ژنگژو در استان هنان مرکز چین تظاهرات کردند.  (AP Photo/Yang)

در این عکس که توسط یانگ در روز یکشنبه ۱۰ ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر شد، مردم بنرهایی در دست دارند که در شعبه بانک مرکزی چین در ژنگژو در استان هنان مرکز چین تظاهرات کردند. (AP Photo/Yang)

برای دریافت برنامه FOX NEWS کلیک کنید

هیئت مدیره نوشت: «فقط یک روز دیگر در زندگی آنچه دولت چین به آن می بالد «دموکراسی کارآمد» است.

در پایان سرمقاله آمده است: “آنچه کار نمی کند آزادی بیان، تجمع، اعتراض یا تغییر رهبری است. حتی چیزی به صراحت مانند اعتراض مشروع به سپرده های از دست رفته با ضرب و شتم، کبودی و دستگیری به پایان می رسد.”