هواپیما در چین از باند منحرف شد و آتش گرفت. ۳۶ مجروح


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک جت مسافربری چینی روز پنجشنبه هنگام برخاستن از باند منحرف شد و آتش گرفت و دود سیاهی به هوا بلند شد و بیش از ۳۰ نفر مجروح شدند.

هواپیمای خطوط هوایی تبت با ۱۲۲ سرنشین از شهر چونگ کینگ در جنوب غربی این کشور برای پرواز به نینگچی در منطقه تبت چین حرکت می کرد.

ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده توسط رسانه های دولتی نشان می دهد که سمت چپ هواپیما در آتش می سوزد، زیرا افرادی که به نظر می رسید مسافران از صحنه دور می شدند. ماشین های آتش نشانی به هواپیما آب پاشیدند. خطوط هوایی تبت گفت که این حادثه در ساعت ۸:۰۹ صبح (۰۰۰۹ GMT) رخ داده است.

سقوط شرق چین: کیف پول، شناسنامه اما بازمانده ای پیدا نشد

هواپیمای ایرباس A319-115 دارای ۱۱۳ مسافر و ۹ خدمه پرواز بود که همه آنها تخلیه شدند. به گفته شعبه منطقه ای جنوب غربی اداره هوانوردی غیرنظامی چین (CAAC) در جریان تخلیه، ۳۶ نفر بر اثر رگ به رگ شدن یا خراش زخمی شدند.

خدمه پرواز در هنگام برخاستن هواپیما متوجه یک ناهنجاری در هواپیما شدند و برخاست را طبق مراحل انجام دادند. هواپیما از باند خارج شد و پس از برخورد موتور به زمین آتش گرفت. در حال حاضر آتش خاموش شده است. مقامات هواپیمایی در بیانیه ای اعلام کردند.

لانگ گفت که برای زنده ماندن احساس خوش شانسی می کند. "من تمام شانسم را در تمام عمرم مصرف کرده ام،" او در مصاحبه با سرویس خبری چین گفت.  پلتفرم ردیابی پرواز چینی VariFlight اعلام کرد که این هواپیما 9 و نیم سال عمر دارد.  به گفته CAAC یکی از سه باند پس از تصادف بسته شد.  فرودگاه گفت که خدمات حدود دو ساعت بعد از سر گرفته شد و تحقیقات در حال انجام است.  این حادثه پس از سقوط هواپیمای بوئینگ 737-800 شرقی چین در جنوب شرقی چین در 21 مارس رخ داد که در آن همه 132 سرنشین هواپیما کشته شدند.  آن حادثه که در آن هواپیما در یک منطقه کوهستانی به طور ناگهانی دچار نوسان شد و به زمین برخورد کرد، همچنان در دست بررسی است.

لانگ گفت که برای زنده ماندن احساس خوش شانسی می کند. او در مصاحبه ای با سرویس خبری چین گفت: من تمام شانس خود را در تمام زندگی ام مصرف کرده ام. پلتفرم ردیابی پرواز چینی VariFlight اعلام کرد که این هواپیما ۹ و نیم سال عمر دارد. به گفته CAAC یکی از سه باند پس از تصادف بسته شد. فرودگاه گفت که خدمات حدود دو ساعت بعد از سر گرفته شد و تحقیقات در حال انجام است. این حادثه پس از سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ شرقی چین در جنوب شرقی چین در ۲۱ مارس رخ داد که در آن همه ۱۳۲ سرنشین هواپیما کشته شدند. آن حادثه که در آن هواپیما در یک منطقه کوهستانی به طور ناگهانی دچار نوسان شد و به زمین برخورد کرد، همچنان در دست بررسی است.
(AP)

یکی از مسافران به نام لانگ آنکوان به سرویس چین نیوز گفت که در حین برخاستن صدایی غیرعادی شنیده است، پس از آن هواپیما شروع به خم شدن به یک طرف کرد و با بال خود به زمین برخورد کرد. لانگ به سرعت به جلو خم شد و دستانش را روی سرش گذاشت، اما ضربه آنقدر قوی بود که او همچنان مجروح بود.

لانگ گفت که برای زنده ماندن احساس خوش شانسی می کند. او در مصاحبه ای با سرویس خبری چین گفت: من تمام شانس خود را در تمام زندگی ام مصرف کرده ام.

هواپیمای ایر چینی در حالی که مسافران برای سوار شدن آماده می شوند، آتش گرفت و خسارت زیادی را متحمل شد

پلتفرم ردیابی پرواز چینی VariFlight اعلام کرد که این هواپیما ۹ و نیم سال عمر دارد.

به گفته CAAC یکی از سه باند پس از تصادف بسته شد. فرودگاه گفت که خدمات حدود دو ساعت بعد از سر گرفته شد و تحقیقات در حال انجام است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

این حادثه پس از سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ شرقی چین در جنوب شرقی چین در ۲۱ مارس رخ داد که در آن همه ۱۳۲ سرنشین هواپیما کشته شدند. آن حادثه که در آن هواپیما در یک منطقه کوهستانی به طور ناگهانی دچار نوسان شد و به زمین برخورد کرد، همچنان در دست بررسی است.