همسر فرمانده: جنگنده‌های اوکراینی در کارخانه فولاد آزوفستال حاضر به تسلیم نشدند، “تا آخر خواهند ایستاد”


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

جنگنده‌های اوکراینی که از کارخانه فولاد آزوفستال دفاع می‌کنند، آخرین پایگاه اوکراینی ماریوپل را ویران کرده‌اند، قصد دارند «تا آخر بایستند» در حالی که جنگنده‌های روسی دومین روز حمله زمینی خود به این نیروگاه را ادامه می‌دهند.

همسر دنیس پروکوپنکو، فرمانده هنگ آزوف گفت که جنگجویان “تسلیم نخواهند شد. آنها فقط به یک معجزه امیدوارند.”

او گفت که پنجشنبه با شوهرش تلفنی صحبت کرده است و او گفت که او را برای همیشه دوست خواهد داشت. او گفت: “من از این کار دیوانه می شوم.” “به نظر می رسید که کلمات خداحافظی هستند.”

روسیه به اوکراین حمله می کند: به روز رسانی های زنده

ستاد کل ارتش اوکراین روز جمعه اعلام کرد که «محاصره واحدهای نیروهای دفاعی در منطقه آزوفستال ادامه دارد» و روس‌ها با پشتیبانی هوانوردی، عملیات تهاجمی را برای کنترل کارخانه گسترده از سر گرفته‌اند.

دود از کمباین متالورژیک آزوفستال در ماریوپول، در قلمرو تحت حکومت جمهوری خلق دونتسک، در شرق در ماریوپول، اوکراین، پنجشنبه، 5 مه 2022 بلند می شود.

دود از کمباین متالورژیک آزوفستال در ماریوپول، در قلمرو تحت حکومت جمهوری خلق دونتسک، در شرق در ماریوپول، اوکراین، پنجشنبه، ۵ مه ۲۰۲۲ بلند می شود.
(عکس AP)

آنتون گراشچنکو، مشاور وزارت امور داخلی اوکراین، گفت که روس‌ها روز چهارشنبه با کمک یک برق‌کار که طرح‌بندی را می‌دانست، وارد کارخانه شدند.

مقام می گوید اردوگاه های فیلتراسیون روسیه «گتوهای» ماریوپل هستند

گراشچنکو در ویدئویی گفت: «او تونل‌های زیرزمینی را که به کارخانه منتهی می‌شود به آنها نشان داد.

در این عکس جزوه که از ویدئویی که در روز چهارشنبه، 4 مه 2022 توسط سرویس مطبوعاتی وزارت کشور جمهوری خلق دونتسک منتشر شد، دود از کمباین متالورژیک آزوفستال در ماریوپول، در قلمرو تحت حکومت جمهوری خلق دونتسک، در شرق اوکراین بلند می شود.

در این عکس جزوه که از ویدئویی که در روز چهارشنبه، ۴ مه ۲۰۲۲ توسط سرویس مطبوعاتی وزارت کشور جمهوری خلق دونتسک منتشر شد، دود از کمباین متالورژیک آزوفستال در ماریوپول، در قلمرو تحت حکومت جمهوری خلق دونتسک، در شرق اوکراین بلند می شود.
(سرویس مطبوعاتی وزارت کشور جمهوری خلق دونتسک از طریق AP)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ابتدا گفته بود که نیروها باید به جای حمله کامل به آن و هزارتوی تونل‌های آن، فقط نیروگاه را مسدود کنند، و مدعی شد که نمی‌خواهد جان روس‌ها را بی جهت به خطر بیندازد، اما با برگزاری جشن سالانه روز پیروزی روسیه در روز دوشنبه. کارشناسان معتقدند که او می‌خواهد سرعت گرفتن این گیاه را افزایش دهد.

اما به‌روزرسانی صبح روز جمعه از سوی وزارت دفاع بریتانیا اعلام شد که این حمله برای مسکو هزینه «پرسنل، تجهیزات و مهمات» نیز داشته است.

فایل - این فریم از یک ویدیوی بدون تاریخ گرفته شده است که یکشنبه، 1 مه 2022، توسط هنگ نیروهای ویژه آزوف گارد ملی اوکراین ارائه شده است، افرادی را در حال بالا رفتن از زباله ها در کارخانه فولاد آزوفستال، در ماریوپول، شرق اوکراین نشان می دهد.

فایل – این فریم از یک ویدیوی بدون تاریخ گرفته شده است که یکشنبه، ۱ مه ۲۰۲۲، توسط هنگ نیروهای ویژه آزوف گارد ملی اوکراین ارائه شده است، افرادی را در حال بالا رفتن از زباله ها در کارخانه فولاد آزوفستال، در ماریوپول، شرق اوکراین نشان می دهد.
(هنگ نیروهای ویژه آزوف گارد ملی اوکراین از طریق AP، فایل)

پوتین در اواخر ماه گذشته مدعی پیروزی در شهر شد، علیرغم اینکه جنگنده های اوکراینی در داخل نیروگاه باقی مانده بودند و از تسلیم امتناع کردند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

به گزارش کیو ایندیپندنت، آندری یرماک، رئیس دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روز جمعه گفت: نزدیک به ۵۰۰ غیرنظامی از کارخانه فولاد آزوفستال در ماریوپل تخلیه شده اند. اوکراین همچنین گفت که حملات مستمر روسیه مانع از فرار غیرنظامیان باقی مانده در نیروگاه می شود.

زلنسکی در نطق ویدیویی شبانه خود گفت: «مجروحان (مبارزان) زیادی هستند، اما تسلیم نمی شوند. آنها مواضع خود را حفظ می کنند. آخرین برآورد روسیه حاکی از وجود حدود ۲۰۰۰ جنگنده اوکراینی در داخل نیروگاه است.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت، پنتاگون روز پنجشنبه اعلام کرد که تنها حدود ۲۰۰۰ سرباز روسی در اطراف ماریوپل باقی مانده اند و بقیه در حال حرکت به سمت شمال هستند و حتی با وجود ادامه حملات هوایی روسیه به بمباران ماریوپل، آنها فقط در حال پیشروی “افزایش آمیز” هستند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.