هاولی می گوید که صورتحساب کمک ۴۰ میلیارد دلاری “نجومی” به اوکراین دلیلی بر “اولویت های نادرست” بایدن است و به ایالات متحده آسیب می رساند.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

انحصاری: سناتور جاش هاولی، رئیس جمهور آمریکا، هشدار می دهد که اقدام کنگره برای اعطای ۴۰ میلیارد دلار بودجه اضافی به اوکراین در جنگ با روسیه، دلیلی بر “اولویت های نادرست” دولت بایدن است و برای امنیت ایالات متحده مضر خواهد بود.

سنا لایحه کمک ۴۰ میلیارد دلاری به اوکراین را شامگاه دوشنبه، علی‌رغم مخالفت تعداد معدودی از سناتورهای جمهوری‌خواه، با ۸۱ رای موافق در برابر ۱۱ رای به تصویب رساند.

هاولی سه شنبه در مصاحبه ای اختصاصی به فاکس نیوز دیجیتال گفت که دلیل رای “نه” او به پیشبرد بسته کمکی به این دلیل است که این بسته به جایگاه ایالات متحده در داخل و همچنین در صحنه جهانی آسیب می رساند. نمایانگر دیدگاه سیاست خارجی “ملی گرا” است.

هاولی گفت: “بزرگترین نگرانی من این است که فکر نمی کنم این یک سیاست خارجی ملی گرایانه باشد. منظورم این است که به نظر من بخشی از این جهانی گرایی غیرمتمرکز است که متأسفانه بسیاری از اعضای حزب من در چند دهه اخیر آن را پذیرفته اند.” .

سناتور جاش هاولی (R-MO) در جلسه تجاری کمیته قضایی سنا برای رأی دادن به قاضی کتانجی براون جکسون نامزد دیوان عالی در 4 آوریل 2022 در کاپیتول هیل در واشنگتن دی سی صحبت می کند.  رای تایید از سوی کل سنا اواخر این هفته خواهد بود.

سناتور جاش هاولی (R-MO) در جلسه تجاری کمیته قضایی سنا برای رأی دادن به قاضی کتانجی براون جکسون نامزد دیوان عالی در ۴ آوریل ۲۰۲۲ در کاپیتول هیل در واشنگتن دی سی صحبت می کند. رای تایید از سوی کل سنا اواخر این هفته خواهد بود.
(آنا مانی میکر/گتی ایماژ)

این سناتور گفت: “مبلغی که ما در مورد آن صحبت می کنیم نجومی است. من فکر می کنم ۴۰ میلیارد دلار تقریباً سه برابر بیشتر از مشارکت اروپا، همه کشورهای اروپایی، برای جنگی است که در قاره آنها در حال وقوع است.” نگران است که به اروپا اجازه “بارگیری رایگان” را ادامه دهد.

هاولی ادامه داد: “من نگران این هستم که اولویت ها در اینجا در داخل کشور تغییر کند. ما می توانیم با این مقدار پول دو برابر دیوار مرزی بسازیم.” میلیاردها دلار را به یک جنگ دامن زد و به بدهی ملی ما افزود.

هفته گذشته، سناتور رند پل، ریوی، اقدامی را که می‌توانست به سرعت قانون را تا صحن سنا دنبال کند، مسدود کرد و از آن زمان، دیگر سناتورهای جمهوری‌خواه مخالفت خود را با این قانون اعلام کردند و گفتند که جهت‌گیری آن درهم است و خواهد بود. نیاز به نظارت بیشتری دارد.

پل، که رهبری این موضوع را بر عهده داشت، روز پنجشنبه پس از اینکه به تنهایی درخواست موافقت برای پیشبرد این لایحه را به تأخیر انداخت، نوشت: «سوگند من به قانون اساسی ایالات متحده است، نه به هیچ کشور خارجی».

در جلسه سنا روز سه شنبه، پل پرسید: “با کنار گذاشتن قانون اساسی اهدای ۴۰ میلیارد دلار به اوکراین، آیا راه مسئولیت مالی تری برای انجام این کار وجود ندارد؟”

“در مورد گرفتن ۴۰ میلیارد دلار از جای دیگر بودجه چه می شود؟ ایالات متحده بیش از مجموع ۸ کشور بعدی برای ارتش ما هزینه می کند. آیا کنگره نمی تواند به سادگی ۴۰ میلیارد دلار را تغییر دهد و آن را به بدهی اضافه نکند؟ اگر دفاع از اوکراین باشد؟ واقعاً به نفع امنیت ملی ما است، آیا هدیه آنها نباید از بودجه نظامی ما باشد؟»

هاولی همچنین به فاکس نیوز دیجیتال اشاره کرد که “هیچ محدودیت یا نظارت معناداری” در این لایحه وجود ندارد، که می تواند باعث مشکلات زیادی شود.

خانه از بسته کمکی ۴۰ میلیارد دلاری اوکراین عبور می کند

سرویس تحقیقات کنگره تخمین زده است که این آخرین لایحه اوکراین ۶ میلیارد دلار بیشتر از تمام هزینه های دفاعی ایالات متحده برای کمک های خارجی و کمک های نظامی در سال ۲۰۱۹ است که یکی دیگر از موارد اختلاف برای قانونگذاران جمهوری خواه است.

علاوه بر این، مجموع کمک‌های ایالات متحده به اوکراین به بیش از ۵۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد که بسیار بیشتر از میزان ارائه شده توسط کشورهای اروپایی است، که هاولی و سایر سناتورهای جمهوری‌خواه استدلال می‌کنند که برای جایگاه بین‌المللی این کشور مضر است.

هاولی همچنین به فاکس نیوز دیجیتال گفت که او نگران است که این بسته توجه را از اولویت‌های «فیرآمیزتر» در خارج و داخل، از جمله تهدید چین، منحرف کند.

منظور من این است که آنچه باید در اینجا اتفاق بیفتد این است که ما باید از تجارت ملت‌سازی خارج شویم و باید روی بازدارندگی مهم‌ترین دشمن خود که چین است تمرکز کنیم. روسیه را شکست دهد، اما نه به این میزان عظیم.

“برای انجام این کار، ما باید وضعیت مناسبی را در اقیانوس هند و اقیانوس آرام داشته باشیم، که در حال حاضر چنین نیستیم. ما باید در مورد تقلب تجاری چین، که این دولت چنین نیست، جدی بگیریم. می دانید، ما همچنین باید در مورد حفاظت از مرز خود که واقعاً در مرز جنوبی ما در یک بحران کامل قرار دارد، جدی بگیریم. مرز از نظر جنایت و مواد مخدر».

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، در روز شنبه، 14 می، در کیف، اوکراین عکس می گیرند.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، در روز شنبه، ۱۴ می، در کیف، اوکراین عکس می گیرند.
(دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین از طریق AP)

هاولی به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «این موضوع اولویت‌هایی است که بی‌جا هستند. مسئله این است که منافع امنیت ملی آمریکا در اولویت قرار نگیرد و هیچ برنامه مشخصی نداشته باشیم».

لایحه بودجه بایدن برای اوکراین شامل بیش از ۲۰ میلیارد دلار کمک تسلیحاتی و امنیتی برای اوکراین، ۶ میلیارد دلار برای ابتکار کمک امنیتی اوکراین و ۴ میلیارد دلار برای برنامه تامین مالی نظامی خارجی وزارت امور خارجه است.

این لایحه هفته گذشته علیرغم رای منفی ۵۷ نماینده جمهوری خواه کنگره به تصویب رسید. انتظار می‌رود که مجلس سنا اواخر این هفته رای نهایی تصویب این لایحه را برگزار کند که تنها به ۶۰ رای نیاز دارد و سپس به میز رئیس جمهور بایدن برود.

بایدن پس از تصویب این لایحه در مجلس نمایندگان گفت: “این طرح از نظر اندازه قابل توجه بود، زیرا نیاز اساسی است: ما باید در کنار اوکراین بایستیم زیرا از خود در برابر تجاوز روسیه دفاع می کند.” این نیاز همچنین فوری است: من تقریباً منابعی را که اکثریت دو حزبی کنگره برای حمایت از جنگجویان اوکراین به من داده بودند، تمام کرده‌ام.

مک کانل برای ملاقات با زلنسکی در اوکراین سفری غافلگیرکننده انجام داد.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، رئیس جمهور کی، با زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در اوکراین دیدار می کند.  تصاویر در 14 می 2022 توسط آندری سایبیها، یکی از اعضای دولت پرزیدنت زلنسکی در فیس بوک پست شد.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، رئیس جمهور کی، با زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در اوکراین دیدار می کند. تصاویر در ۱۴ می ۲۰۲۲ توسط آندری سایبیها، یکی از اعضای دولت پرزیدنت زلنسکی در فیس بوک پست شد.
(اندریج سیبیها/فیسبوک)

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، رئیس جمهوری آمریکا، آخر هفته به اوکراین سفر کرد و با رئیس جمهور ولودمیر زلنسکی دیدار کرد. جان باراسو از وایومینگ، سوزان کالینز از مین و جان کورنین از تگزاس به او پیوستند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

یک هفته قبل، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، از کالیفرنیا، همراه با چند تن از همکاران دموکرات خود از اوکراین بازدید کرد.

ماریسا شولتز از فاکس نیوز، لارنس ریچارد و آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشتند.