نیویورک تایمز، ام‌اس‌ان‌بی‌سی، سی‌ان‌ان و دیگران نگرانی‌های دموکرات‌ها در مورد سن بایدن را مطرح می‌کنند و این سوال را مطرح می‌کنند که آیا او در سال ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد یا خیر.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

برخی از دموکرات‌های برجسته و صاحب‌نظران رسانه‌های اصلی آشکارا به این فکر می‌کنند که آیا رئیس‌جمهور بایدن باید در سال ۲۰۲۴ مجدداً انتخاب شود، زیرا تورم و قیمت‌های فلج‌کننده بنزین و همچنین پرسش‌هایی درباره سن وی همچنان بر دولت او سایه انداخته است.

بایدن که در حال حاضر مسن‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ بوده است، در نوامبر ۸۰ ساله می‌شود و در پایان دوره دوم ریاست جمهوری ۸۶ ساله می‌شود.

بر اساس گزارش روز شنبه نیویورک تایمز که با بیش از ۵۰ دموکرات در مورد چشم انداز لباس آنها در سال ۲۰۲۴ مصاحبه کرد، توانایی بایدن برای رهبری زیر سوال رفت، زیرا این حزب به دنبال استراتژی جدیدی است.

دیوید اکسلرود، مشاور سابق کاخ سفید اوباما، به روزنامه گفت: “ریاست جمهوری یک شغل هیولا انگیز مالیاتی است و واقعیت تلخ این است که رئیس جمهور در پایان دوره دوم ریاست جمهوری به ۹۰ سال نزدیکتر از ۸۰ سال خواهد رسید و این یک مسئله مهم خواهد بود.” .

پرزیدنت بایدن در مورد تورم و مسائل زنجیره تامین در بندر لس آنجلس، جمعه، 10 ژوئن 2022، در لس آنجلس صحبت می کند.

پرزیدنت بایدن در مورد تورم و مسائل زنجیره تامین در بندر لس آنجلس، جمعه، ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲، در لس آنجلس صحبت می کند.
((عکس آسوشیتدپرس/ دامیان دوارگانس))

سایمون سندرز از زمزمه‌های مردمی درباره بایدن در سال ۲۰۲۴ انتقاد می‌کند: اگر او نباید نامزد می‌شود، نام خود را روی آن نقل قول قرار دهید.

یک نظرسنجی جدید که روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد آمریکایی ها تورم را به عنوان “فوری ترین مسئله” پیش روی کشور در مورد خشونت با سلاح با اختلاف ۲ به ۱ رتبه بندی کردند. بایدن به کمترین میزان محبوبیت خود تا به امروز رسید و دموکرات ها در حمایت از انتخابات میان دوره ای خود از ثبت نام ها در زیر آب ماندند. رای دهندگان

استیو سیمونیدیس، عضو DNC به تایمز گفت: «اینکه بگوییم کشور ما در مسیر درستی قرار داشت، آشکارا از واقعیت دور می‌شود.

پولیتیکو اخیراً یک نظر تند منتشر کرده است که در آن جف گرینفیلد نویسنده به این نکته اشاره کرده است که بایدن در پایان دوره دوم ریاست جمهوری خود از رونالد ریگان بزرگتر است.

زمانی که رونالد ریگان در سال ۱۹۸۰ نامزد ریاست جمهوری شد [at age 69]، سن او یک چالش جدی بود. اگر او پیروز می شد، مسن ترین رئیس جمهور منتخب تاریخ خواهد بود. گرین‌فیلد نوشت: هشت سال بعد، زمانی که او پس از دور دوم ریاست‌جمهوری کاخ سفید را با نشانه‌های آشکاری از کاهش توانایی‌ها ترک کرد، جوان‌تر از جو بایدن در روزی بود که ریاست‌جمهوری خود را آغاز کرد. تا به حال خدمت کرده، در سن ۸۰ سالگی یا بالاتر.”

گمانه زنی های رسانه ای در مورد توانایی بایدن برای نامزدی در سال ۲۰۲۴ منعکس کننده دموکرات هایی است که نسبت به سن و تعداد کم تایید او ابراز نگرانی کرده اند و سؤالات کارشناسان رسانه در مورد انتخاب مجدد بایدن در ماه های اخیر رایج تر شده است. حتی تعدادی از اعضای رسانه از مهمانان پرسیده اند که دوست دارند به جای بایدن چه نامزدی را ببینند.

پیشنهاد بایدن برای سال ۲۰۲۴ به طور کامل توسط AOC پشتیبانی نشده است. آیا او باید او را تایید کند؟ نیویورکی ها وزن می کنند

دموکرات‌ها آشکارا این سوال را مطرح می‌کنند که آیا بایدن دوباره در سال 2024 نامزد شود یا خیر.

دموکرات‌ها آشکارا این سوال را مطرح می‌کنند که آیا بایدن دوباره در سال ۲۰۲۴ نامزد شود یا خیر.
((عکس AP/ سوزان والش))

مهدی حسن در MSNBC با مهمان مارک لیبوویچ درباره آینده بایدن صحبت کرد

با فرض اینکه جو بایدن، با توجه به سنش، تصمیم بگیرد که در سال ۲۰۲۴ دیگر نامزد نشود، به نظر شما بهترین نامزد دموکرات برای مقابله با ترامپ یا دیسانتیس چه کسی باید باشد؟ حسن در اردیبهشت پرسید.

فکر نمی‌کنم این اتفاق بیفتد – منظورم این است که اگر نظرسنجی‌ها را باور دارید، کامالا هریس آن شخص نیست. یعنی فکر می‌کنم بسیاری از دموکرات‌ها می‌گویند بایدن – بیشتر دموکرات‌ها ترجیح می‌دهند اگر بتواند بایدن کناره‌گیری کند. لیبوویچ گفت، اما آنها همچنین در ترس کامل از بازگشت دونالد ترامپ زندگی می کنند. او همچنین حدس زد که داشتن یک نامزد “به طور قابل توجهی جوانتر” از بایدن “ممکن است یک چیز مثبت باشد.”

الکساندریا اوکاسیو-کورتز، نماینده دموکرات آمریکا، روز یکشنبه در پاسخ به این سوال که آیا در سال ۲۰۲۴ از بایدن حمایت خواهد کرد یا خیر، از سوال مشابه طفره رفت.

اوکاسیو کورتز گفت: «می‌دانید، اگر رئیس‌جمهور تصمیم بگیرد دوباره در سال ۲۰۲۴ نامزد شود، منظورم این است که اول از همه تمرکز من بر کسب اکثریت در حال حاضر و حفظ اکثریت در سال جاری در سال ۲۰۲۲ است». بنابراین، وقتی به آن پل رسیدیم، از آن پل عبور خواهیم کرد. دانا باش، خبرنگار سی‌ان‌ان به او اشاره کرد که بله نگفته است و اوکاسیو کورتز اعلام کرد، “می‌دانید، فکر می‌کنم وقتی به آن رسیدیم باید تایید کنیم.”

نیویورک تایمز: “بسیاری از قانونگذاران دموکراتیک” نگران رهبری بایدن هستند، احساس کنید که ما “در حال فروپاشی” هستیم.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، روز دوشنبه در مصاحبه ای با دان لمون، خبرنگار سی ان ان، به پرسشی درباره وضعیت جسمی و روانی بایدن پاسخ داد.

“آیا رئیس جمهور از لحاظ جسمی و روحی استقامتی دارد، آیا فکر می کنید حتی پس از سال ۲۰۲۴ هم ادامه دهد؟” لیمو پرسید.

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در بیست و نهمین کنوانسیون چهارساله قانون اساسی AFL-CIO در مرکز کنگره پنسیلوانیا در فیلادلفیا در 14 ژوئن 2022 سخنرانی می کند. (عکس از نیکلاس کام / خبرگزاری فرانسه) (عکس از نیکولاس کام / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در بیست و نهمین کنوانسیون چهارساله قانون اساسی AFL-CIO در مرکز کنگره پنسیلوانیا در فیلادلفیا در ۱۴ ژوئن ۲۰۲۲ سخنرانی می کند. (عکس از نیکلاس کام / خبرگزاری فرانسه) (عکس از نیکولاس کام / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)
(NICHOLAS KAMM/AFP از طریق Getty Images)

ژان پیر که به وضوح مبهوت شده بود فریاد زد: «دان، تو این سوال را از من می‌پرسی». “اوه خدای من. او رئیس جمهور ایالات متحده است.” سپس منشی مطبوعاتی خندید و به لمون گفت که او ۴۷ ساله گاهی در تلاش است تا با بایدن ۷۹ ساله عقب نماند.

جاناتان مارتین، گزارشگر نیویورک تایمز، ماه گذشته در جریان حضور در برنامه گفتگوی ABC “The View”، گفت که او در مورد انتخاب رئیس جمهور برای دور دوم انتخابات تردید دارد و ادعا کرد که دموکرات ها نیز همین را باور دارند.

اما، به گفته مارگارت تالف، تحلیلگر سیاسی CNN و سردبیر Axios، چنین صحبت هایی از سوی دموکرات ها و رسانه ها در مورد احتمال نامزد نشدن بایدن برای انتخاب مجدد در سال ۲۰۲۴، “توانایی او برای حکومت را تضعیف می کند.”

طالف گفت: «این توانایی بایدن برای حکومت را تضعیف می کند، که در حال حاضر ضعیف شده است. “من فکر می کنم دو چیز درست است. شماره یک، اگر بنزین ۵ دلار در هر گالن نبود و تورم ۸.۵ درصد نبود، مردم هنوز در مورد اینکه آیا بایدن قوی ترین فردی بود که در برابر ترامپ قرار می گرفت یا خیر صحبت می کردند، چیزی که همیشه اینطور بوده است. در مورد بوده است.”

بر اساس نظرسنجی هفته گذشته دانشگاه کوئینیپیاک، آخرین آمار تایید بایدن بدترین رقم در دوره ریاست جمهوری او است، به طوری که تنها ۳۳ درصد از آمریکایی ها عملکرد شغلی او را تایید می کنند در حالی که ۵۴ درصد مخالف هستند.

مارک پن، نظرسنجی سابق بیل کلینتون، در جریان حضور اخیر در فاکس نیوز با عنوان “داستان با مارتا مک کالوم” نسبت به انتخاب مجدد احتمالی برای دوره دوم تردید داشت و اعتراف کرد که مدت هاست نقش بایدن را پس از انتخابات میان دوره ای آینده زیر سوال برده است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

پن گفت: «من همیشه برای مدت طولانی شک داشتم که آیا رئیس جمهور بایدن واقعاً برای انتخاب مجدد نامزد خواهد شد یا خیر. زمانی که رئیس جمهور هستید، و حتی به انتخابات میان دوره ای رسیده اید، واقعاً باید به همه بگویید که در حال کاندیداتوری هستید، زیرا نمی خواهید یک اردک لنگ زودرس باشید.

تیموتی اچ جی نروزی، آندرس هاگستروم، دانیل والاس و مایکل لی از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشتند.