نیوسام لایحه کنترل اسلحه را با الگوبرداری از قانون سقط جنین تگزاس امضا می کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

گاوین نیوسام، فرماندار دموکرات کالیفرنیا روز جمعه لایحه ای را برای کنترل اسلحه امضا کرد که به شهروندان این امکان را می دهد تا از هر کسی که «سلاح های تهاجمی و تفنگ های روح» غیرقانونی تولید، فروش، حمل و نقل یا توزیع می کند، شکایت کنند.

این اقدام در پاسخ به ممنوعیت سقط جنین در تگزاس در سال گذشته ایجاد شد که این عمل را پس از تشخیص ضربان قلب ممنوع می‌کند و به شهروندان خصوصی اجازه می‌دهد تا از پزشکان، رانندگان یا هرکس دیگری که به یک زن در دریافت سقط جنین کمک می‌کند به مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار شکایت کنند.

قانون اسلحه کالیفرنیا به شهروندان خصوصی که شکایت می کنند به ازای هر سلاح ۱۰۰۰۰ دلار خسارت می دهد. اگر شهروندانی که به طور غیرقانونی اسلحه گرم به افراد زیر ۲۱ سال می فروشند، شکایت کنند، می توانند همین مبلغ را دریافت کنند.

این لایحه پس از آن ارائه شد که نیوسام در ماه دسامبر به قانونگذاران ایالتی دستور داد تا پیش نویس یک اقدام کنترل اسلحه را با الگوبرداری از قانون سقط جنین در تگزاس، SB 8 ارائه کنند. فرماندار تنها چند روز پس از حکم دادگاه عالی مبنی بر اینکه قانون ضربان قلب تگزاس می تواند به اجرا درآید، خواستار این قانون شد. یک چالش قانونی

آستین ریوز از لیکرز به دنبال فاصله گرفتن از نام مستعار ‘AR-15’ است.

قانون اسلحه کالیفرنیا به شهروندانی که شکایت کنند به ازای هر سلاح 10000 دلار غرامت می دهد.

قانون اسلحه کالیفرنیا به شهروندانی که شکایت کنند به ازای هر سلاح ۱۰۰۰۰ دلار غرامت می دهد.
(جاستین سالیوان/گتی ایماژ)

نیوسام روز جمعه در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “پیام ما به جنایتکارانی که سلاح های غیرقانونی در کالیفرنیا پخش می کنند ساده است: شما هیچ بندر امنی در اینجا در ایالت گلدن ندارید.” “در حالی که دادگاه عالی اقدامات معقول ایمنی اسلحه را لغو می کند، کالیفرنیا همچنان به افزودن راه های جدید برای محافظت از جان بچه های ما ادامه می دهد. کالیفرنیا از هر ابزاری که در اختیار دارد برای نجات جان انسان ها استفاده خواهد کرد، به خصوص در مواجهه با دادگاه عالی که به شدت افراطی می شود.”

این لایحه در کالج سانتا مونیکا، محل تیراندازی سال ۲۰۱۳ که در آن مرد مسلح با استفاده از تفنگ AR-15 غیر سریالی که با استفاده از قطعات خریداری شده قانونی ساخته شده بود، پنج نفر را کشت، امضا شد. این سلاح طبق قانون جدید محدود می شد.

انتظار می رود این قانون موجب دعوا شود.

سام پاردس، مدیر اجرایی این لایحه، “بدیهی است که این اقدام تلافی جویانه علیه صاحبان قانونی اسلحه و دادگاه به دلیل تصمیم تگزاس است. این انتظار وجود دارد که صنعت اسلحه گرم واکنش شدیدی نسبت به امضای این لایحه داشته باشد.” به گزارش لس آنجلس تایمز، صاحبان اسلحه کالیفرنیا گفتند. “آنها واقعاً، واقعاً تلاش می کنند چیزی جز انتقام گیری از افراد قانونی در صنعت اسلحه گرم نباشند. همه وکلای ما در حال ارزیابی هستند که ما قرار است در این مورد چه کاری انجام دهیم.”

رسانه‌ها روایت «سامری خوب» را پس از تیراندازی در ایندیانا کاهش می‌دهند، کارشناسان اسلحه گرم بررسی می‌کنند

این لایحه در کالج سانتا مونیکا، محل تیراندازی سال 2013 که در آن مرد مسلح با استفاده از تفنگ AR-15 غیر سریالی که با استفاده از قطعات خریداری شده قانونی ساخته شده بود، پنج نفر را کشت، امضا شد.

این لایحه در کالج سانتا مونیکا، محل تیراندازی سال ۲۰۱۳ که در آن مرد مسلح با استفاده از تفنگ AR-15 غیر سریالی که با استفاده از قطعات خریداری شده قانونی ساخته شده بود، پنج نفر را کشت، امضا شد.
(جاستین سالیوان/گتی ایماژ)

نیوسام روز پنجشنبه تعدادی لایحه دیگر برای کنترل اسلحه را با هدف مقابله با خشونت با سلاح امضا کرده بود. این اقدامات شامل ممنوعیت ۱۰ ساله برای داشتن اسلحه گرم برای افرادی که به خاطر کودک آزاری یا سالخوردگی محکوم شده اند، کاهش تعداد اسلحه هایی که افراد مجاز به ساخت بدون مجوز هستند و الزام وزارت دادگستری ایالتی به بازرسی فروشندگان اسلحه حداقل هر سه نفر است. سال هایی که از سال ۲۰۲۴ شروع می شود.

کمیته مجلس نمایندگان اولین لایحه ممنوعیت سلاح های تهاجمی را پس از چند دهه تصویب کرد

نیوسام تعدادی دیگر از اقدامات کنترل اسلحه را در روز پنجشنبه امضا کرده بود که خشونت با اسلحه را هدف قرار می دهد.

نیوسام تعدادی دیگر از اقدامات کنترل اسلحه را در روز پنجشنبه امضا کرده بود که خشونت با اسلحه را هدف قرار می دهد.
(تصاویر AP)

راب بونتا، دادستان کل ایالت در آزادی روز جمعه گفت: «در حالی که برخی از سیاستمداران موانعی را ایجاد می‌کنند یا می‌گویند نمی‌توان کاری کرد، اینجا در کالیفرنیا یک بار دیگر ثابت می‌کنیم که می‌توانیم لابی اسلحه را به عهده بگیریم و از جوامع خود محافظت کنیم.»

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

با این قوانین جدید، کالیفرنیا از زندگی، امنیت و آزادی محافظت می کند. او ادامه داد. ما قوی‌ترین قوانین ایمنی اسلحه را در کشور داریم و یکی از پایین‌ترین میزان مرگ و میر ناشی از سلاح گرم را داریم.

Newsom همچنین آگهی‌ای را در چندین روزنامه تگزاس منتشر کرده است که از فرماندار جمهوری‌خواه گرگ ابوت به دلیل موضع‌گیری‌اش در مورد اسلحه و سقط جنین انتقاد می‌کند، آخرین تبلیغی که در یکی از ایالت‌های جمهوری‌خواه راه‌اندازی شده است، که نشان می‌دهد او ممکن است به کاخ سفید چشم دوخته باشد. او اخیراً تبلیغی را در فلوریدا پخش کرد که در آن از ساکنان آن خواست به کالیفرنیا بروند و ادعا کرد که آزادی در ایالت سان شاین “تحت حمله” قرار گرفته است.