نیروهای آمریکایی یک رهبر ارشد داعش را در حمله به سوریه دستگیر کردند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

نیروهای آمریکایی روز پنجشنبه در جریان عملیاتی در سوریه، یکی از رهبران ارشد داعش را که به گفته مقامات دفاعی، سازنده بمب باتجربه است، بازداشت کردند.

ائتلاف ضد داعش به رهبری ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد: «این مأموریت با دقت برنامه ریزی شده بود تا خطر خسارات جانبی، به ویژه هرگونه آسیب احتمالی به غیرنظامیان را به حداقل برساند.»

در جریان این عملیات به غیرنظامیان آسیب نرسیده و به هواپیماها یا دارایی های ائتلاف آسیبی وارد نشده است.»

زن آمریکایی، ساکن سابق کانزاس، متهم به رهبری گردان تماما زنانه داعش

هویت سرکرده داعش بلافاصله توسط مقامات دفاعی فاش نشد.

این عکس فایل سربازان ارتش ایالات متحده را در حالی که آماده می شوند برای گشت زنی از یک پاسگاه جنگی از راه دور در 25 مه 2021 در شمال شرقی سوریه بیرون بروند.

این عکس فایل سربازان ارتش ایالات متحده را در حالی که آماده می شوند برای گشت زنی از یک پاسگاه جنگی از راه دور در ۲۵ مه ۲۰۲۱ در شمال شرقی سوریه بیرون بروند.
(جان مور/گتی ایماژ، فایل)

ابوابراهیم الهاشمی القریشی، سرکرده داعش، اوایل سال جاری در جریان یک مأموریت ضد تروریستی عملیات ویژه آمریکا، یک جلیقه انتحاری را در شمال غرب سوریه منفجر کرد و خود را کشت.

پیش از آن، ابوبکر البغدادی، یکی دیگر از رهبران سابق داعش، در اکتبر ۲۰۱۹ در شمال سوریه زمانی که نیروهای عملیات ویژه آمریکا وارد محوطه‌ای که وی در آن قرار داشت، خود را کشت.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

«عملیات عزم ذاتی» گفت: «نیروهای ائتلاف به شکار بقایای داعش در هر کجا که پنهان شوند ادامه خواهند داد تا شکست پایدار آنها را تضمین کنند».