نماهای هوایی یلواستون آسیب قابل توجهی به چشم انداز پس از سیل نشان می دهد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سیل بی سابقه هفته گذشته در پارک ملی یلوستون، پل ها، مسیرها و مناطق اطراف پارک را ویران کرد و پارک ملی را مجبور به تعطیلی کرد. مقامات می گویند که انتظار می رود بخشی از پارک در ۲۲ ژوئن بازگشایی شود زیرا آنها برای ترمیم آسیب های گسترده تلاش می کنند.

سیل در پارک از ۱۳ ژوئن آغاز شد و باعث تخلیه و بسته شدن ورودی شد. عکس‌ها نشان می‌دهند که پل‌ها و همچنین جاده‌ها در چند روز اول جاری شدن سیل از بین رفتند. گزارش شده است که برق در بخش‌هایی از پارک قطع شده است، در حالی که سیستم‌های فاضلاب روستای کنیون و چشمه‌های آب گرم ماموت نیز تحت تأثیر سیل قرار گرفته‌اند و تحت نظارت هستند.

سرپرست Cam Sholly در بیانیه ای گفت: “با توجه به رویدادهای سیلابی در پارک و بارش های بیشتر در پیش بینی، ما تصمیم گرفتیم یلوستون را برای بازدیدهای ورودی ببندیم.”

تا ۱۶ ژوئن، ۱۰۰۰۰ بازدیدکننده به همراه ساکنان مناطق اطراف از پارک رانده شدند. بر اساس بیانیه ای که منتشر شد، هشتاد و هفت نفر توسط گارد ملی مونتانا تا ۱۵ ژوئن از پارک نجات یافتند.

بازگشایی بخشی از پارک ملی یلواستون پس از سیل

شهرهای اطراف، از جمله فرومبرگ، دچار سیل و خسارت به ساختمان‌های مسکونی شدند. شهردار شهر گفت که نزدیک به ۱۰۰ خانه فرومبرگ آسیب دیده اند که حدود یک سوم خانه ها قابل تعمیر نیستند.

مسئولان پارک روز شنبه اعلام کردند که بازدیدکنندگان از طریق حلقه جنوبی تحت سیستم پلاک موقت به پارک پذیرایی خواهند شد. به پلاک‌های زوج و گروه‌های موتورسیکلت در روزهای زوج و بالعکس برای افرادی که پلاک‌های فرد دارند، اجازه دسترسی داده می‌شود.

نمایش نیروهای طبیعت در سیلاب سنگ زرد

مقامات اعلام کردند که بخش شمالی پارک در دو هفته آینده پس از “تکمیل عملیات پاکسازی، تعمیر و بازرسی نهایی زیرساخت های حلقه شمالی” بازگشایی خواهد شد. بازگشایی هر دو ورودی حلقه به گردشگران امکان دسترسی به تقریباً ۸۰ درصد از پارک از جمله گذرگاه Dunraven، برج و چشمه های آب گرم ماموت را می دهد.

سیل یلوستون: عکس‌ها آسیب را به عنوان جوامع اطراف ارزیابی می‌کنند که تأثیر اقتصادی را ارزیابی می‌کنند

بیانیه ۲۰ ژوئن اعلام کرد که از ۵۰ میلیون دلار اولیه بودجه اضطراری برای “بازگرداندن دسترسی موقت به گاردینر و کوک سیتی، مونتانا” و سایر مناطق استفاده می شود. این بودجه با مشارکت اداره بزرگراه فدرال تامین می شود. NPS همچنین در همکاری با اداره بزرگراه فدرال برای باز کردن گزینه های دسترسی موقت و دائمی به Silver Gate و Cooke City در بخش شمالی پارک کار می کند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

مقامات گفتند که ممکن است تا ۱ میلیارد دلار برای ترمیم خسارت کلی وارد شده به پارک نیاز باشد.