نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر روزنامه‌نگاران فکر نمی‌کنند که همه طرف‌ها همیشه مستحق پوشش یکسان هستند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بر اساس یک نظرسنجی جدید، بیش از نیمی از روزنامه نگاران آمریکایی بر این باورند که همه طرف های یک موضوع مستحق پوشش یکسان نیستند.

مطالعه مرکز تحقیقات پیو نشان داد که ۵۵ درصد از روزنامه‌نگاران مورد بررسی «می‌گویند که هر طرف همیشه سزاوار پوشش یکسان در اخبار نیست»، اما ۷۶ درصد از آمریکایی‌ها به طور کلی معتقدند روزنامه‌نگاران «همیشه باید تلاش کنند تا به همه طرف‌ها پوشش یکسانی بدهند».

«در حالی که برخی احساس می‌کنند که پوشش یکسان همیشه ضروری است تا به عموم مردم اجازه داده شود تا در مورد جنبه‌های مختلف یک بحث به طور یکسان مطلع شوند، کسانی که مخالف هستند استدلال می‌کنند که افرادی که اظهارات نادرست یا حدس‌های بدون پشتوانه می‌کنند به اندازه کسانی که اظهارات واقعی و محکم می‌کنند، توجه لازم را ندارند. پژوهشگران Pew نوشتند که شواهد را تایید می کند.

جیسون رنتز، مجری رادیو، منتقد مکرر رسانه‌های شرکتی، از اینکه ۵۵ درصد روزنامه‌نگاران اهمیتی نمی‌دهند که هر دو طرف به یک اندازه پوشش داده شوند، شوکه نشده است.

“تنها چیزی که در مورد این آمار شگفت‌انگیز است این است که این آمار بالاتر نیست. رسانه‌های اجتماعی سوگیری چپ‌گرایانه را به نمایش می‌گذارند و اکنون روزنامه‌نگاران به آن متمایل شده‌اند. اگر هر دو طرف داستان را نگویید، دیگر یک طرفدار نیستید. رانتز به فاکس نیوز دیجیتال گفت: روزنامه‌نگار، شما یک تبلیغ‌نویس هستید.

کارشناسان می گویند: بحران اعتبار رسانه ها به دلیل اعتماد به روزنامه ها به سرعت حل نمی شود، اخبار تلویزیونی از بین می رود، کارشناسان می گویند

جیسون رانتز، مجری برنامه های گفتگوی مستقر در سیاتل، فکر نمی کند که پوشش هر دو طرف داستان های مهم برای روزنامه نگاران دشوار باشد.

جیسون رانتز، مجری برنامه های گفتگوی مستقر در سیاتل، فکر نمی کند که پوشش هر دو طرف داستان های مهم برای روزنامه نگاران دشوار باشد.
(فاکس نیوز دیجیتال)

ما دیده‌ایم که چگونه سوگیری‌های چپ، روزنامه‌ها یا کارکنان اتاق خبر تلویزیون را در سطح محلی و ملی غرق کرده است. به ناچار، پس از اخراج یا چاپ روزنامه‌ها، روزنامه‌نگاران را می‌شنویم که مرگ رسانه‌ها را محکوم می‌کنند و چگونه باید از روزنامه‌نگاری حمایت کنیم. رانتز ادامه داد: “این کسانی هستند که آن را می کشند.” من یک مجری محافظه‌کار برنامه‌های گفتگو هستم و هر دو طرف موضوع را مطرح می‌کنم. انجام همین کار برای خبرنگاران «عینی» نباید سخت باشد.»

یکی از منابع خبری شبکه، در پاسخ به این نظرسنجی، به فاکس نیوز دیجیتال گفت که در حالی که برخی از مسائل مانند بحث های اجتماعی در مورد سقط جنین و کنترل اسلحه، وزن یکسانی را می طلبد، برخی دیگر، مانند ادعاهای دزدیده شده دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰، مستحق این موضوع نیستند. .

فکر می‌کنم اگر ما در مورد چیزهایی صحبت می‌کنیم که شامل ۶ ژانویه نمی‌شود، که شامل نقض هنجارهای قانون اساسی نمی‌شود، افراط‌های دولت ترامپ را که به تفاوت‌های سیاسی ربطی ندارد، شامل نمی‌شود. قطعاً باید هر دو طرف صحبت کنند.”

یافته‌ها مبنی بر اینکه بیش از نیمی از روزنامه‌نگاران همیشه نمی‌خواهند همه جنبه‌های یک موضوع را به طور یکسان پوشش دهند، تنها چند روز پس از آن به دست آمد که نظرسنجی گالوپ نشان داد اعتماد به روزنامه‌ها و اخبار تلویزیونی از بین رفته است.

بر اساس گزارش گالوپ، تنها ۱۶ درصد از آمریکایی ها گفته اند که در سال ۲۰۲۲ به روزنامه ها اعتماد «بسیار یا بسیار زیاد» دارند که در مقایسه با یافته های سال ۲۰۲۱، ۵ درصد کاهش داشته است. از زمانی که گالوپ در سال ۱۹۷۳ شروع به پرسش در مورد روزنامه ها کرد، این کمترین عددی بود که این پاسخ ها را داده است.

اخبار تلویزیونی آمریکایی‌ها را در سال ۲۰۲۲ حتی بیشتر نگران کرده است، زیرا ۱۱ درصد ناامیدکننده به گالوپ گفتند که اعتماد بسیار زیادی به صنعت دارند. این رقم در مقایسه با ۱۶ درصدی که در سال گذشته به اخبار تلویزیون اطمینان داشتند کاهش یافته است که رقمی کم سابقه است.

"اخبار شبانه NBC" لستر هولت مجری یک بار مفهوم دو طرف دادن را گفت "وزن برابر" منسوخ شده بود

لستر هولت مجری «اخبار شبانه ان‌بی‌سی» یک بار گفت که مفهوم «وزن مساوی» به دو طرف منسوخ شده است.
(رویترز/ برندان مک درمید)

سال گذشته، چندین روزنامه‌نگار از سازمان‌های خبری برجسته به‌طور عجیبی اعلام کردند که اصول اولیه مطبوعات مانند انصاف و عینیت منسوخ شده‌اند. لستر هولت مجری «اخبار شبانه NBC» امسال پس از اعلام اینکه «انصاف بیش از حد ارزیابی شده است» مورد تحسین همکاران جریان اصلی قرار گرفت. او در سخنرانی خود برای دریافت جایزه روزنامه نگاری، اضافه کرد که لزومی ندارد “همیشه به دو طرف وزن و شایستگی یکسان داده شود.”

جان هاروود از سی‌ان‌ان، یک لیبرال صریح به سبک همکار جیم آکوستا، علناً از هولت تشکر کرد و خبرنامه رسانه‌ای سی‌ان‌ان آن را «نقدی تند از طرفداری» خواند.

چاک تاد از شبکه NBC از عدم شک و تردید در مورد تغییرات اقلیمی در مورد ویژه “ملاقات با مطبوعات” دفاع می کند.

از آنجایی که اعضای رسانه‌ای مانند آکوستا و یامیچه آلسیندور از پی‌بی‌اس به خاطر رویکرد خصمانه‌شان با رئیس‌جمهور سابق ترامپ که آنها و سایر خبرنگاران را به‌عنوان «اخبار جعلی» مورد تمسخر قرار می‌داد، به قهرمانان چپ تبدیل شدند، روزنامه‌نگاران بیشتری تصویر خبرنگار بی‌علاقه و بی‌طرف را کنار گذاشتند.

این استراتژی برای برخی نتیجه داد، زیرا آکوستا قرارداد کتابی را دریافت کرد و بعداً جایزه نمایش آخر هفته خود را دریافت کرد و آلسیندور به NBC News پیوست. سال گذشته، نیکوله هانا جونز، نویسنده مجله نیویورک تایمز، گفت: «همه روزنامه‌نگاری، کنش‌گری است» و آوریل رایان، خبرنگار کاخ سفید، یک موضوع توییتری در سال ۲۰۲۰ منتشر کرد و اعلام کرد که چرا دیگر در پوشش خبری کاخ سفید ترامپ بی‌طرف نیست.

در سال ۲۰۱۹، چاک تاد از NBC ظاهراً اعلام کرد که داشتن یک بحث قوی در مورد موضوعات دارای اتهامات سیاسی ضروری نیست. در یک برنامه ویژه که یک ساعت کامل را به “بحران آب و هوایی” اختصاص داد، تاد از تصمیم خود برای دعوت نکردن افراد شکاک به آب و هوا در برنامه خود دفاع کرد.

او به بینندگان گفت: “ما در مورد تغییرات اقلیمی، وجود آن بحث نمی کنیم. زمین در حال گرمتر شدن است و فعالیت های انسانی یک علت اصلی است.” ما به منکران اقلیم وقت نمی دهیم. علم حل شده است، حتی اگر نظر سیاسی نباشد.»

در سال 2019، چاک تاد از NBC، افراد بدبین به آب و هوا را به یک برنامه یک ساعته که به "بحران آب و هوا"

در سال ۲۰۱۹، چاک تاد، خبرنگار NBC، افراد بدبین به آب و هوا را به یک برنامه یک ساعته که به «بحران آب و هوایی» اختصاص داشت دعوت نکرد.
(ویلیام بی. پلومن/NBC)

تاکر کارلسون در NBC لنگر ایده “گروتسک” لستر هولت از عدالت رسانه ای

این روند در سال ۲۰۲۲ ادامه یافت، زیرا خطوط بین اخبار مستقیم و افکار همچنان مبهم است. همین هفته، دان لمون از CNN، مجری جناح چپ که مجری یک برنامه پربیننده است، از رسانه ها خواست که جمهوری خواهان را در پوشش رسانه ای خود با استانداردی متفاوت از دموکرات ها نگه دارند. او به روزنامه نگاران هشدار داد که به هر دو طرف «معادل کاذب» ندهند و در عوض اذعان کنند که جمهوری خواهان آمریکا را به خطر می اندازند.

“ما دور هم می نشینیم و در مورد این چیزها صحبت می کنیم و می خواهیم این معادل سازی غلط را به دموکرات ها و جمهوری خواهان بدهیم. این جایی نیست که ما الان هستیم. جمهوری خواهان کاری انجام می دهند که برای جامعه ما بسیار خطرناک است و ما باید انجام دهیم. لمون در برنامه «روز جدید» شبکه سی‌ان‌ان گفت: ما باید به‌عنوان آمریکایی، این را به‌عنوان روزنامه‌نگار بپذیریم، زیرا اگر این کار را نکنیم، وظایف خود را انجام نمی‌دهیم.

جو کونچا، مشارکت‌کننده و تحلیلگر رسانه‌ای فاکس نیوز، به فاکس نیوز دیجیتال گفت که «منطقه خاکستری بیش از حد بین اخبار واقعی و نظرات حزبی» یکی از دلایل اصلی عدم اعتماد بسیاری از آمریکایی‌ها به رسانه‌ها است، همانطور که نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد.

برای برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

“آنها می توانند با تزریق نکردن نظرات زیاد به آنچه باید گزارش مستقیم باشد، وضعیت را بهبود بخشند. و همچنین با نگرفتن خود به خود و آشکارا در مورد موضوعات بزرگی مانند حکم سقط جنین اخیر، یا خدمت به رضایت یک حزب سیاسی بزرگ مانند ما با نامیدن لایحه حقوق والدین در آموزش و پرورش فلوریدا دیدیم که لایحه «نگو همجنس‌گرا» است. در عوض، ممکن است شاهد بازگشت اعتماد باشیم، اما این زنگ خطری است که به صدا در نمی‌آید.”

دیوید روتز، کریستین پارکس و جوزف آ. ولفسون از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشتند.